Šventinė Vasario 16-osios liepsnų eisena - jau šį šeštadienį!

2019 m. vasario 16-ąją jau antrus metus iš eilės patriotiškai nusiteikęs jaunimas iš sambūrių „Pro Patria“ ir „Kryptis” organizuoja žygį ...

2019 m. vasario 16-ąją jau antrus metus iš eilės patriotiškai nusiteikęs jaunimas iš sambūrių „Pro Patria“ ir „Kryptis” organizuoja žygį su deglais reikšmingiausiai Lietuvos laisvės datai paminėti. Renginys prasidės Vasario 16 dieną, 18 valandą, nuo Vilniaus Aušros Vartų. Socialiniame tinkle Facebook sukurtas įvykio puslapis, kuriame gali registruotis ir draugus pakviesti planuojantieji dalyvauti šventiniame žygyje.

„Prieš 101-erius metus, 1918 m. vasario 16-ąją, sukurta moderni tautinė Lietuvos valstybė, kuri nuo pat gyvavimo pradžios buvo priversta nepaliaujamai kovoti už savo nepriklausomybę, o ją sukūrusi lietuvių tauta – ginti savo teisę laisvai gyventi iš protėvių paveldėtoje žemėje. Būtent todėl šios datos minėjimas simbolizuoja ne tik tautinės valstybės pradžią, bet ir visų jos laisvę gynusių ir dėl jos pasiaukojusių piliečių atminimą“, - skelbia renginio organizatoriai.

„Šį kartą laisvės šventė bus ypatingos reikšmės. Šią Vasario 16-ąją bus minimas 70-asis Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio (LLKS) deklaracijos jubiliejus. Šios deklaracijos signatarai, lietuvių partizaninio pasipriešinimo vadai, tuomet pasiuntė pasauliui ir ateities kartoms aiškią žinią – iš pasaulio politinio žemėlapio pavergėjų ištrintos Lietuvos valstybės idėja tebėra gyva, ji niekada nemirs laisvę susigrąžinti trokštančios ir dėl jos krauju plūstančios šalies patriotų protuose iš širdyse. Deklaracija buvo tarsi amžinoji ugnis, nenustojusi degti net tamsiausią tautai valandą. Ji simbolizavo ir liudijo Lietuvos valstybės tęstinumą ir valią atgimti“, - akcentuojama kvietime.

„Visų pirma, tai bus šventinė eisena, skirta įprasminti tautos laisvę ir jos gynėjų atminimą. Šią eiseną organizuoja jokioms partijoms nepriklausantis patriotiškai nusiteikęs jaunimas, norintis šventiška tautine dvasia dalintis su miestiečiais ir miesto svečiais. Todėl eisenoje, nepriklausomai nuo politinių pažiūrų, kviečiami dalyvauti visi tautos laisvę mylintys bičiuliai“, - pabrėžia organizatoriai.

Kvietime pabrėžiama, kad pastarieji mėnesiai Lietuvos vidaus politikoje buvo itin įtempti ir nusėti įvairiais skandalais bei itin intensyviomis rietenomis tarp skirtingų grupių, tačiau ši eisena nėra skirta protestui prieš Seimą, partijas ar valdžią apskritai.

„Visų pirmą tai yra šventinė eisena. Jos tikslas kaip tik ir turėtų būti atsiribojus nuo kasdienių politinių batalijų ir susivienijus paminėti tautos laisvės prasmę, prisiminti ir atiduoti pagarbą jos gynėjams, ypač prieš 70 metų partizanų paskelbtą nepriklausomybės deklaraciją. Yra laikas protestams ir yra laikas šventėms. Manome, kad ne tik protestai, bet ir tinkamas valstybei reikšmingų datų įprasminimas gali prisidėti prie teigiamų pokyčių šalyje. Juk visi geri politiniai darbai prasideda nuo suvokimo, kokios valstybės dalimi esi, iš kur esi kilęs, ir kokia tavo tautos egzistencijos prasmė“, - komentuoja vienas organizatorių Jurgis Kudlinskas.


Susiję

Įvykiai 5022182965139849920

Rašyti komentarą

 1. Apmaudu, kad žmonės, kadaise organizavę patriotines Vasario 16-osios jaunimo eitynes Kaune, dabar persikraustė į Vilnių. Jose ir aš pasijausdavau jaunas kaip niekad.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-02-15 00:09

   Ne už ilgo pamatysite Vasario 16-osios eitynes visoje Lietuvoje.

   Panaikinti
 2. Simonko bus?2019-02-15 02:21

  Jam patinka berniukų sambūriai...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  2. Tam Simonko bus
   Nepavydėkite, gausite progą pailsėti nuo jo vieną dieną:)
   O šiaip, ligotas, jei kyla tokie klausimai...

   Panaikinti
 3. Anonimiškas2019-02-15 11:04

  Kažkas čia netaip. Tinklapis savo gėdingą raštelį vėl pakėlė į matomiausią vietą. Čia jau patologija. Niekas neišnaudos šios eisenos rinkimams, iškyrus jus pačius. Gaila, kad galima susišikti per kelias minutes ir vienu kvailu atsišaukimu.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Viskas gerai2019-02-15 12:49

   Vaikai dėmesio gavo :D

   Tai auksinis, visų laikų geriausias propatria tinklalapio lankomumas.
   Spėju kad vienkartinis, nes su nepatikimais provokatoriais daugiu niekas nesusidės.

   Panaikinti
  2. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
 4. Atsakymai
  1. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  2. Pro Puteikia2019-02-16 13:11

   Šitos pasirodo bus už Puteikį. Nežinau ar galėtume pavadinti Lithuania Puteiker ar pider, bet žygiuotojų orientacija aiški.

   Aplinkinių gatvių gyventojus rekomenduojame sandariai uždaryti langus, žygiuos Pro Puteikia Pride

   Panaikinti
  3. Tai už šimonytę, tai už Puteikį. Apsispręsi tu kada? Ar čia priklauso nuo narkotikų rūšies, kurią užvartoji?

   Panaikinti
  4. Anonimiškas2019-02-17 23:37

   O, nepagalvodavau - ačiū už mintį! Visai neblogai skamba - коньсоломцы... :)

   Panaikinti

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PAREMKITE, SKIRDAMI 12 EUR

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item