Ikiteisminiame tyrime dėl stambaus masto korupcijos teismų sistemoje – kelios dešimtys įtariamųjų

stt.lt Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ir Generalinė prokuratūra atlieka išskirtinį ikiteisminį tyrimą dėl įtariamo stambaus masto ...


Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ir Generalinė prokuratūra atlieka išskirtinį ikiteisminį tyrimą dėl įtariamo stambaus masto kyšininkavimo, prekybos poveikiu, papirkimo ir piktnaudžiavimo teismų sistemoje.

Šiandien Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretais buvo sustabdyti įgaliojimai ir leista patraukti baudžiamojon atsakomybėn 8 teisėjus: Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėją Egidijų Laužiką, Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjus Viktorą Kažį ir Valdimarą Bavėjaną, Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėją Konstantiną Guriną, Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėją Henrichą Jaglinskį, Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėją Robertą Rainį, Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėją Arūną Kaminską, Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų teisėją Gintarą Čekanauską. Šie asmenys yra sulaikyti. Visi sulaikyti teisėjai turi didelę 24–37 metų darbo patirtį.

Šiandien anksti ryte taip pat buvo sulaikyti asmenys, suinteresuoti atitinkamais teismų sprendimais bei asmenys, įtariami papirkimu, tarpininkavimu paperkant ir kitomis nusikalstamomis veikomis. Tarp jų – 5 praktikuojantys advokatai: Drąsutis Zagreckas, Romualdas Mikliušas, Giedrė Cimbolienė, Aivaras Surblys, Marius Navickas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo padėjėjas, teisininkai bei kiti asmenys. Iš viso šiandien sulaikyti 26 asmenys.

Sulaikytieji įtariami padarę apysunkius ir sunkius nusikaltimus bendrininkaujant ir veikiant organizuotose grupėse. Įtariama, kad už įvairius palankius teisėjų sprendimus galimai buvo žadėti ir mokėti kyšiai, kurių sumos svyruoja nuo 1000 iki 100 000 Eur. Ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, sutartų kyšių suma gali siekti 400 000 Eur.

Šiandien nuo ryto įvairiose Lietuvos vietose atliekami suplanuoti proceso veiksmai. Dalis jų vyksta ir šiuo metu. Atliekamos kratos sulaikytų asmenų darbo bei gyvenamosiose vietose, automobiliuose. Proceso veiksmuose dalyvauja daugiau nei šimtas STT, kitų institucijų pareigūnų, prokurorų.

„Šis ikiteisminis tyrimas – tai signalas visai teismų sistemai, kad turi būti imtasi kardinalių sprendimų ir pokyčių, siekiant užkirsti kelią bet kokiai galimai korupcijos apraiškai. Lietuvoje turi būti užtikrinamas skaidrus teisingumo vykdymas – tai, visų pirma, mūsų visų pilietinė pareiga, teisinės valstybės pamatas“, – sako STT direktorius Žydrūnas Bartkus.

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis pabrėžia, kad šis atvejis yra išskirtinis ne tik dėl korupcijos masto ar kyšių dydžių, bet dėl pasekmių visai visuomenei. „Korupcija, kyšininkavimas, prekyba poveikiu siekiant kažkam palankių neteisėtų sprendimų verčia kalbėti ne tik apie tą žalą, kurią galima nustatyti suskaičiavus gautų kyšių sumas. Tai teismo vardu „prastumti" kažkieno savanaudiški, neteisėti sprendimai, nukentėjusių žmonių likimai, neįvykdytas teisingumas. Tai prarastas žmonių pasitikėjimas teisingumu. Todėl gavus duomenis apie galimai padarytas nusikalstamas veikas buvo galimas tik vienas sprendimas - pradėti ikiteisminį tyrimą ir atsakyti į visus klausimus."

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja, jį organizuoja ir kontroliuoja speciali Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento bei Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus penkių prokurorų grupė. Vadovaujantis Prokuratūros įstatyme nustatytais kriterijais trims Generalinės prokuratūros ONKTD prokurorams suteiktas specialiojo prokuroro statusas.

LRSTT

Susiję

Demokratija ir valdymas 6433582678097297428

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2019-02-20 15:45

  Manau kad tai akcija kandidato į prezidentus Skvernelio reitingams prieš rinkimus pakelti. Kad liaudis manytų "Nagi, štai koks puikus kandidatas, kaip tvarko tuos korumpuotus lizdus!"

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. ... šiaip STT pavaldi seimui ir prezidentei. Spėjate, kad, galimai seimas ar prezidentė "stumia" Skvernelį į prezidentus ... telieka nusišypsoti.

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2019-02-20 19:39

  Jei suima, tai nestebina. Jei nepasodina, tai taip pat nestebina.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2019-02-21 01:22

  Yra dar viena praktika. Sukeliamas skandalas ir kol visuomenė zvimbia kaip supurtytas avilys, seimas patyliukais priima kokį nors visuomenei nepriimtiną įstatymą ar pasirašo Lietuvai nuostolingą tartautinį įsipareigojimą.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-02-21 03:55

   Nepatikimas būdas, visda asiranda kas nors, atkreipiantis dėmesį į visus ,,patyliukus''.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2019-02-21 08:56

   Ne tik patikimas, bet ir užpatentuotas. Kol "lietuviška" svetimų pinigų klikasklaida žvygauja, seimas su vyriausybe prakiša eilinę katastrofą Lietuvai. O po to - viskas, gop stop, papuolėte durneliai, atšaukti negalima, viskas lieka galioti, vsio zakonno.

   Panaikinti
 4. Anonimiškas2019-02-21 09:50

  Atrado Ameriką, nors kiek mąstančiam, aišku, kad ,,teisingumas'' daugiausiai yra perkamas, neperkamas tik paprastas,teisingumas, o sudėtingi tikrai perkami, todėl prieš rinkimus, tikrai įmetė, ar dar įmes miltelių, kad geriau praskalbtu rinkėjų smegenėles.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui (nauja tinklalaidė)

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item