Kviečiame į V. Radžvilo knygos „Kiek kartų gali atgimti tauta?“ pristatymą Širvintose

Sausio 13-ą dieną, sekmadienį, 14 val., minint Laisvės gynėjų dieną, kviečiame į naujausios prof. Vytauto Radžvilo knygos „Kiek kartų gal...

Sausio 13-ą dieną, sekmadienį, 14 val., minint Laisvės gynėjų dieną, kviečiame į naujausios prof. Vytauto Radžvilo knygos „Kiek kartų gali atgimti tauta?“ pristatymą Širvintų Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje (I. Šeiniaus g. 4). 

Visai neseniai minėjome Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio trisdešimtmetį. Natūralu klausti, ką laimėjo Sąjūdis ir ko jam nepavyko pasiekti, kas lėmė tas sėkmes ir nesėkmes, galbūt svarbiausia, ką galime padaryti šiandien, kad priartintume Lietuvą prie Atgimimo laikotarpiu keltų idealų? Sausio 13-oji – puiki proga pamėginti iš naujo rasti atsakymus į šiuos klausimus. Diskusijoje dalyvauja knygos autorius V. Radžvilas ir politologas Dovilas Petkus.

Kaip skelbia knygos anotacija, joje autorius, keldamas principinius tautos ir valstybės būklės ir išlikimo klausimus, pasitelkdamas turtingą istorinį ir pasaulio politikos kontekstą, kviečia pakilti virš kasdienių ne be pagrindo niekinamos politikos batalijų ir pažvelgti į savo šalį jos išlikimo perspektyvoje. Likimo aplinkybės ir valingas apsisprendimas lėmė V. Radžvilui būti ir vienu iš Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio kūrėjų, iniciatyvinės grupės narių. Kaip tautos charakteriui, taip ir knygos autoriui ši unikali istorinė patirtis paliko nenumaldomą teisingesnės, demokratiškesnės, iš tiesų laisva ir savarankiška galinčios vadintis valstybės ilgesį. Šiandieninės Lietuvos merdėjimas, autoriaus teigimu, maskuojamas mitu apie „sėkmės Lietuvą“, tačiau yra akivaizdus iš istorijoje nematytų emigracijos ir demografinio nuosmukio mastų. Laisva, politinio korektiškumo nesuvaržyta kalba V. Radžvilas klausia: ar dar gali atgimti tauta, ar nueisime į istorijos užmarštį?

Renginio metu bus galima leidėjo kainomis įsigyti profesoriaus Vytauto Radžvilo knygą su autoriaus parašu. 

Susiję

Vytautas Radžvilas 8299985101921879267

Rašyti komentarą

  1. Thanks for sharing, nice post! Post really provice useful information!

    Giaonhan247 chuyên dịch vụ mua nước hoa Coco Mademoiselle hay mua vòng tay pandora chính hãng với dịch vụ nhận mua và ship hàng từ mỹ về việt nam cùng với giá cước vận chuyển hàng đi mỹ cho dịch vụ mua hàng ebay việt nam uy tín.

    AtsakytiPanaikinti

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PAREMKITE, SKIRDAMI 12 EUR

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item