Algimantas Rusteika. Mintys po naujametinio sveikinimo

propatria.lt nuotr. kaunoforumas.wordpress.com Pasaulyje, kuris yra tikras, praėjo dar metai. Čia galioja paprastumas, sveikas prot...

propatria.lt nuotr.

Pasaulyje, kuris yra tikras, praėjo dar metai. Čia galioja paprastumas, sveikas protas, svajonės ir neviltis. Žmonės juokiasi ir apkabina vaikus, sveikinasi, ilsisi, būna neteisūs ir lanko vieni kitus. Rytoj vėl į darbą.

O marionečių teatre, stebinčiame mus pro ekranus, smilkalų kvapas ir užkulisiuose bruzdesys. Scenoje dar grikši dirbtiniai sąnariai ir laidų pluoštais ateina komandos, sukiojasi stiklo akys, juda kramtymo, rijimo ir kalbos padargai. Plastikinės lėlės kalba ir kalba.

Tik kas jų besiklauso? Praeis dar keletas kalėdų, ir niekas nebeatsimins tų merkelių ir grybauskaičių, makronų ir junkerių. Tai nueinantis, numirėlių pasaulis – jie dar atrodo kaip gyvi, labai panašūs į tikrus, žiūri ir vaikšto panašiai kaip žmonės, bet jau yra seniai numirę.

Vis pagalvoju: o kada jie užgesina šviesas, atsigula ir žiūri tamsoj lubas, būna nuogi ir vieniši – nejaugi neatsimena gyvenimo? Ar pagalvoja kada apie tai, kas yra šioje pusėje veidrodžio, ar ir sapnuose jie iš plastmasės?

Ir negyvėliai šaltom akim šypsosi iš ekrano. Ir švelniai, grasinančiai palinki mums laimės, su didele baime dėl savęs. Ir senukų, knygučių ir maltiečių sriubyčių mylėtoja mieliems Lietuvos žmonėms pareiškia, kad neleis įsigalėti karingam neraštingumui ir agresyviam populizmui.

Neraštingi ir populistai – tai visi mes. Neraštingi, nes matom ko nereikia, agresyvūs ir karingi – nes netylim. Neraštingi, nes tik tie raštingi, kurie pasirašo valstybės ir tautos sunaikinimo dokumentus jų neskaitę.

Dar liliputų šalies valdovė, labai mylinti vaikučius ir jų atiminėtojus, mums įsako saugoti žmonių teises ir laisves. Šalies, kuri visiems lygiai ir teisingai padarys viską, kad apsaugotų ir gintų vienų teises ir laisves, bet nematytų kitų nelaisvės ir neteisingumo.

Kuri per metus nesugeba net išversti į lietuvių kalbą Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimo, kuris dvarui nepatinka. Ir priima be jokių vertimų ir skaitymų tai, kas dvarui patinka ir gali padėti tolesnei karjerai numirėlių pasauliuose.

Durys toli prasivėrė ir dvelktelėjo tikrumo nuojauta. Šie dveji metai bus lemiantys, jie savo bausmes atsėdėjo ir viską padarys, kad vėl ateitų SAVI. Pavardės ir vardai čia visiškai nesvarbūs, nes kalba apie numirėlių išlikimą.

Šie metai bus mums išbandymas – ar nesame ir mes numirę. Ar dar pavyks kartelį mus apgauti, įkalbėti, prižadėti ir toliau mus kaip tik nori turėti. Ar sugebėsim tarpusavyje dėl smulkmenų nesusipjauti ir neimsim vienas kito neapkęsti didžiam džiaugsmui tų, kurie mūsų neapkenčia ir bijo?

Gyvieji yra įvairūs, nevieningi ir abejojantys, dažnai suklysta ir dėl užsispyrimo bei ribotumo neatskiria to, kas jiems svarbiausia. Jie patiklūs, nuoširdūs, pyksta ir džiaugiasi kaip vaikai. Tokia tikrumo kaina.

Patikėkit, numirėliai padarys viską, kad tuo pasinaudotų. Jiems pavyks tiek, kiek mes leisim, o gausim tiek, kiek esame nusipelnę.

Linkiu visiems meilės, supratimo ir drąsos gyventi be melo.

Susiję

Įžvalgos 4518565090934626734

Rašyti komentarą

 1. Skaitytojas2019-01-01 22:12

  Šį kartą p. Rusteikai pavyko tikrai geras straipsnis.

  Taip, anksčiau aš jį kritikuodavau už perdėtą dramatizmą. Bet šį kartą... jam tikrai pavyko. Vakar prieš dvyliktą, klausydamas mėlynosios kapralės pabarimų apie „agresyvų populizmą“, pagalvojau maždaug tai, kas čia ir surašyta.  __________________________
  Pastaba. Turėjo būti „rijimo“, ne „ryjimo“. Kaip tai apskaičiuoti? Paprasta: būtojo laiko kamienas. Ryti, ryja, rijo, rijimas. Šaknis tokia, kokia būtajame laike. Taip pat kaip, pavyzdžiui, plauti, plauna, plovė, plovimas; ne „plaunimas“ ir ne „plaujimas“. Taip pat ir rijimas, o ne „ryjimas“.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Skaitytojas2019-01-02 01:03

   Šaunuoliai, greit ištaisėt :)

   Panaikinti
 2. Ne seimas,o stribų palikuonys valdo Lietuvą.Ateina galas jums.Patikėkit...

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2019-01-01 22:47

  Straipsniai kaip niekada tikslūs taiklūs, todėl daugėja ir vilties.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Tiesiai į dešimtuką. Skaitau ir matau paveikslą: numirėliai... mėlyni kiteliai, policijos uniforma, pajuodę paakiai, ss uniformą dėvinčios moterys su trumpai kirptais plaukais. Adamsų šęimynėlei toli iki jų. Perskaičius pasidarė ramu, nes gyvųjų daug daugiau. Mes turime stogą, Jis mus mato ir girdi, duoda jėgų ir išminties.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Jau maniau, kad pirmas komentaras bus Pikco, ir pasiruošiau žiaukčioti nuo rašytinio sniaukrojimo. Ačiū Dievui, ne. Bet kiti tikrai bus pikcų, propatrijinių fiurerių, agresyvių anonimų - štai kur tikrasis karingas moralinis neraštingumas ir agresyvus populizmas!
  O straipsnis tikrai geras. Stebiuosi, kaip žmonės gali žiūrėti tokius naujametinius sveikinimus. Na, nebent iš pasiaukojimo.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Skaitytojas2019-01-02 10:16

   Neniurzgėkit, neblogas vyras tas Pikc. Jo griežti komentarai man skamba žvalinančiai. Nors retkarčiais jis ir mane pabara, bet nesupykstu :)

   O straipsnis tikrai geras.

   Panaikinti
  2. Nežiniukas2019-01-02 13:18

   Mielas unknown,

   Tai kiti agresyvūs tik todėl, kad anonimai, o pats mielas savo žiaukčiojimais tik todėl, kad unknown?

   Ar tik pats irgi nebūsi iš tos numirėlių karalystės, kur protingi pamąstymai - tik karingasis populizmas?

   Panaikinti
  3. Iš tikrųjų, kai kurie komentarai taip "pažvalina", kad kitas net ligą gali susigriebti. Reiktų vis dėlto žiūrėti, ką rašote.

   Panaikinti
 6. Anonimiškas2019-01-15 21:04

  Prezidente niekada nepasizymejo astriu protu ir iskalba. To ir negali buti, baigus Marksizmo Leninizmo studijas.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Skaitytojas2019-01-20 12:02

   Taigi. Daugelis ieško politikų pasisakymuose gilių ir slaptų prasmių, o iš tikrųjų nabagai tik perskaitė, ką patarėjai buvo surašę. O tie patarėjai viso labo baigę kokį nors römerį, kur pramoko standartines frazes į sakinius dėlioti. Brangūs Lietuvos žmonės, plėtra, plėtotė, iššūkiai, proveržiai, globalizacija, integracija, siekti to, plėtoti aną, užtikrinti tą, ir nepasiduokim populizmui. Amen. Na, retkarčiais paįvairinimui dar kokie neskaidrūs oligarchai.

   Panaikinti

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PAREMKITE, SKIRDAMI 12 EUR

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item