Lenkija suteikė politinį prieglobstį nuo „Barnevernet“ pabėgusiai motinai

laisvavisuomene.lt Praeitą savaitę Lenkijai patenkinus prieglobsčio prašymą, mama su kūdikiu tapo pirmaisiais pabėgėliais iš Norvegijos...

laisvavisuomene.lt

Praeitą savaitę Lenkijai patenkinus prieglobsčio prašymą, mama su kūdikiu tapo pirmaisiais pabėgėliais iš Norvegijos nuo Antrojo pasaulinio karo laikų.

Silje Garmo su savo 23 mėnesių dukrele Eira pabėgo į Varšuvą po to, kai kilo įtarimas, kad Norvegijos vaiko teisių apsaugos tarnyba Barnevernet ruošiasi atimti vaiką.

S. Garmo yra dviejų vaikų mama. 2014 m. vyresniosios dukters, kuriai dabar yra 13 metų, tėvas paskundė moterį Barnevernet kaip netinkamai atliekančią mamos pareigas. S. Garmo mano, kad agentūra tėvu patikėjo paprasčiausiai todėl, kad jis yra įtakingas verslininkas, turintis draugų tarp teisėjų.

Barnevernet mane apkaltino piktnaudžiaujant nuskausminamaisiais vaistais, laikantis „chaotiško gyvenimo būdo“ ir turint „chroniško nuovargio sindromą“, – pasakojo S. Garmo. Moters teigimu, Norvegijoje tai yra pakankama priežastis vaiką atimti iš šeimos.

S. Garmo buvo priversta darytis eilę tyrimų dėl vaistų vartojimo, tačiau rezultatai visus kartus buvo neigiami. Ji taip pat įtarė, kad jos medicininiai įrašai buvo nagrinėjami be jos leidimo, tačiau juose taip pat nieko nerasta. „Dešimt metų, iki 2014 m., niekas man kaip mamai neturėjo priekaištų.“

Moteris pasakoja, kad viskas, ko reikia, kad vaikas būtų automatiškai paimtas iš tėvų, yra kieno nors skundas tarnybai.

Prieš Barnevernet paimant Eirą, Silje Garmo pabėgo į Ispaniją, kur galiausiai Interpolo dėka buvo suimta. „Laimei, jai grįžus į Norvegiją įžvalgūs psichologai ir tyrėjai pradėjo atskleisti tai, kas vyksta. Ir ji su kūdikiu pabėgo į Lenkiją“, – pasakoja pastorius Janas-Aage‘as Torpas. Jo teigimu, Lenkijos imigracijos tarnybos priėjo prie išvados, kad S. Garmo ir jos dukrelei reikalinga apsauga Lenkijoje, tačiau galutinį sprendimą turėjo priimti šalies valdžia.

„Šią savaitę Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis įsikišo ir suteikė politinį prieglobstį. Taip S. Garmo tapo pirmąja norvege nuo Antrojo pasaulinio karo laikų, siekiančia ir gaunančia politinį prieglobstį Europos valstybėje.“

Vis dėlto moteris nėra pirmoji tarp norvegų tėvų, kurie kovai su Barnevernet ėmėsi ypatingų priemonių. Šiuo metu penkios su Barnevernet susijusios bylos yra Europos Žmogaus Teisių Teisme (toliau – EŽTT). 

Pasak Torpo, prieglobsčio suteikimas parodo, kad Barnevernet „žiaurumas“ prieš tėvus ir vaikus yra „rimtas žmogaus teisių pažeidimas“.

„Europos Taryba ir EŽTT dėl Norvegijos žiaurumo šiais metais priėmė griežtų sprendimų […] S. Garmo yra viena iš daugelio tėvų Norvegijoje, kurie persekiojami prieš šeimą nukreiptos politikos, primenančios Sovietų Sąjungą“, – sakė Janas-Aage‘as Torpas.

Barnevernet šiais metais taip pat plačiai nuskambėjo tarptautinėje žiniasklaidoje po to, kai paaiškėjo, kad agentūrai dirbantis psichiatras savo kompiuteryje turi daugiau nei 200 tūks. vaikų pornografijos vaizdų.

Versta pagal 'Poland accepts refugee mother who fled Norway’s child welfare services'.

Susiję

Pasaulis 2380454896111785141

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2018-12-20 18:22

  Teroristai keičia forma, nepakanka kad grobia vaikus, bet gaudo ir motinas.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Nuo karo laikų. Dabar taika, o vyksta tokie dalykai :( Interpolas ieško, siunčia iš šalies į šalį, teisinė sistema bei visokios vaikų teisių gynėjaos dirba visomis apsukomis, juk kiek tai kainuoja - nesvarbu? Idiotizmas. Žmogus taikos metu turi bėgti iš savo šalies, kad išsaugotų vaiką? Baisuma vyksta :(

  AtsakytiPanaikinti
 3. Pasaulis kažkaip pasiklydo.Mamos turi bėgti su vaikučiais iš savo šalies.Baisu.Pagarba Lenkijai.Ši katalikų šalis realiai yra nuostabi,nepakartojama
  Ir visi turėtų imti pavyzdį iš Lenkijos.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ar būtina šokti į kraštutinumus? Tiesiog pagirti už gerą sprendimą neįmanoma - būtinai reikia pulti ant kelių ir šlovinti? O kai lenkai eilinį kartą kokį šovinistinį chamizmą Lietuvos ir lietuvių atžvilgiu "suskels" - vis dar ekstazėje klūpėsite, rankas šlovinančiame geste iškėlusi? Jausmai jausmais - bet smegenis bent kartais irgi įjungti reikia.
   P.S. Mano galva, būtent dėl tokio egzaltuoto "mąstymo" esame ten, kur esame, nes bent dalis visuomenės be galvos džiaugsmingai baubdama puolė iš vieno sajūzo į kitą, iš komunistinio "šviesaus rytojaus" - į homunistinį, rinkimuose puldinėja nuo vienų "gelbėtojų" prie kitų, ir yra "per visus galus" mulkinami jų emocijomis žaidžiančių purvasklaidos propagandistų ir kitokių "nuomonių formuotojų".

   Panaikinti
 4. O baisiausia yra tai ,kad mūsų valdžai-tai prioritetnis pavyzdys!!!

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2018-12-21 17:49

  joo,Pikcai,jūs teisus.Lenkai šaunuoliai,kad priėmė persekiojamą motiną su vaiku,bet ties tuo panegirikas jiems ir baikime. O,kad mums patiems netektų bėgti iš Lietuvos,dėl panašių problemų,žmonės turi galų gale pradėti domėtis politika ir vienytis( nes vis dar yra sakančių:-Ai,aš politika nesidomiu,man neįdomu,o paskui bac ir turime tokias šakalienes Seime).

  AtsakytiPanaikinti
 6. žinojo, kur bėgti, nes2018-12-21 22:22

  leetuvių liurbiai būtų grąžinę į Norvegiją.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Šitie internacionalistiniai neobolševikiniai šiukšlės niekada nebuvo, nėra ir nebus lietuviai.

   Panaikinti
 7. Anonimiškas2018-12-24 18:45

  O mūsų „politikai” ir tarnautojai (o, sorry, VALDININKAI) kovoja už teisę tvarkytis svetimose šeimose, kaip dar neseniai voronokais privažiavę prie namų su jomis enkavėdistai tvarkydavosi. Išrėkia komandą, o tu privalai net apsišlapinti iš baimės ir pulti įsakymų vykdyti.

  AtsakytiPanaikinti
 8. apskritai tai vienintelė lenkų frakcija seime balsavo prieš migracijos pakto pasirašymą. Manyčiau labai gera proga pamąstyti “Lietuvos mylėtojams“ prieš eilinį kartą užsipuolant lenkus. taip, jie gina savo interesus. skirtingai nuo lietuvių..

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Bėda ta, kad labai dažnai tie "liankų" "savi interesai" smarkiai kertasi ne tik su lietuvių, bet ir su Lietuvos interesais. Kaip suprantu, "Paulius" siūlo tai ignoruoti, nes juk kartais tie interesai ir sutampa? ;)

   Panaikinti
 9. Anonimiškas2018-12-26 22:42

  Dėkoju Viešpačiui Dievui, kad dar yra tokia Lenkija. O išmintis ir padorumas jos dar neapleido todėl, kad atmetė aborto įstatymą-įstatymą, kuriuo labiausiai bjaurisi Dievas...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Užtat išmintis ir padorumas Lenkiją ne kartą apleido kitos srityse. ;)

   Panaikinti

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PAREMKITE, SKIRDAMI 12 EUR

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item