Vytautas Sinica. Kodėl vaikų atiminėjimas yra Šakalienės įstatymas ir kodėl tai neaišku Miliūtei?

D. Pipo (DELFI) nuotr. Lietuviškosios propagandos primadona Rita Miliūtė ne pirmoji ir ne pirmą kartą kelia neva gudrų klausimą: kodėl ...

D. Pipo (DELFI) nuotr.
Lietuviškosios propagandos primadona Rita Miliūtė ne pirmoji ir ne pirmą kartą kelia neva gudrų klausimą: kodėl priešininkai vaikų atiminėjimo įteisinimą vadina „Šakalienės įstatymu“, kai tuo tarpu už jį balsavo visas Seimas. Esu 100 proc tikras, kad Miliūtė, kaip ir kiti klausiantys žurnalistai, tą daro demagogiškais tikslais, nes patys buvo tiesioginiai dalyviai proceso, atvedusio prie to įstatymo priėmimo. Bet juk ne visi žino. Tad tikrai, kodėl tai Šakalienės įstatymas?

Už jį 2017 metų pradžioje iš tiesų balsavo visas Seimas (išskyrus susilaikiusią Maldeikienę). Tai nenuplaunama šio Seimo gėda, tiesa. Tačiau kai atsakingi visi, neatsakingas niekas. Nepaprastai patogu Šakalienės ir paties įstatymo gynėjams. Bet atsakomybė aiškiai nėra vienoda, nes iniciatorius ir agitatorius yra akivaizdus.

Seimas už vaikų atiminėjimą balsavo Miliūtės ir eilės kitų viešosios erdvės propagandinių figūrų spaudžiamas. Žinoma, Seimo narys, kad ir kaip spaudžiamas, turi laisvą valią pasielgti teisingai. Nepasielgė. Bet jeigu mums rūpi ne vien pakeiksnoti Seimą, bet ir išsiaiškinti kaip priėjom iki šitos tragiškos situacijos, būtina žiūrėti kaip spaudimas buvo sukurtas. Įstatymas buvo, yra ir bus būtent Šakalienės ir niekieno kito todėl, kad:

1) ji ir niekas kitas prieš tai n metų kaip nevyriausybininkė lobino tokio įstatymo priėmimą, rašė straipsnius, vedė laidas, skirstė EEA grants programos Šiaurės šalių paramos dalybas antišeimiškoms organizacijoms.

2) tapusi Seimo nare ji organizavo konferencijas ir kitus formatus, kuriuose buvo populiarinama būsimoji reforma ir ją palaikančios idėjos;

3) ji kartu su Majausku inicijavo vaikų atiminėjimo projektą ir visomis formaliomis ir neformaliomis priemonėmis „stūmė“ jo priėmimą tiek frakcijoje, tiek komitetuose;

4) ji ciniškai eksploatavo motinos ir jos sugyventinio nužudyto Matuko mirtį politiniams tikslams, meluodama, kad esami įstatymai leido vaiko mušimą ir neleido jo paimti motinos ir patėvio esant tokiam smurtui;

5) ji atviru tekstu diktavo įtakingiausiems žurnalistams ir nuomonės formuotojams ką kalbinti, o ko nekalbinti vaiko teisių apsaugos tema, taip pat kaip kalbėti, o kaip nekalbėti šia tema. Galima kiek nori aiškinti, kad jos diktavimas žurnalistams neturėjo įtakos, bet būtent Šakalienės laiškų gaires atitiko beveik visų instrukcijas gavusių žurnalistų elgesys vaiko teisių reformos akivaizdoje.

6) ji su pritariančiomis NVO ir nuomonių formuotojais sukūrė oponentų viešo gėdinimo ir atviro šmeižto kampaniją socialiniuose tinkluose ir kitose erdvėse. Tokios kampanijos viršūnė buvo tūkstančius pasidalinimų surinkęs melagingas vienos garsios menininkės postas (nesakau, kad Šakalienės diktuotas), kuriame antišakalieniškas pataisas pateikę 5 Seimo nariai paskelbti norinčiais vėl įteisinti vaikų mušimą. Labai konkretūs žmonės buvo viešai ir nepelnytai skelbiami vaikų mušimo ir (kadangi Matuko kontekstas) žudymo šalininkais.

Tarp 58 dabartinių pataisų autorių, kurie Miliūtės ir panašių dabar pajuokiami, kad juk pernai balsavo už Šakalienės projektą, turbūt nerasite nei vieno, kuris nepasakys, kad pernai pasidavė nesveikam medijų ir celebričių (būtent, ne visuomenės, kaip kartais bandoma išversti) spaudimui. Klaida, tikrai didelė, buvo padaryta. Visada jiems tą prikaišiojau, niekada nesakiau, kaip kai kurie politikai, kad tas galutinis projektas buvo geras. Niekada nebuvo. Bet nors visi už jį balsavo, tik vienas žmogus dešimtmetį darė viską, kad paruoštų tam balsavimui kelią. Todėl taip, tai visada bus Šakalienės įstatymas.

Rita Miliūtė to kažkodėl negali suprasti ir klausia Seimo narių, kodėl šie taip jį vadina. Pati Rita Miliūtė aktyviai prisidėjo prie to įstatymo priėmimo dirbdama propagandos fronte. Čia ji darė daugiau nei būtina. Tą vainikavo epizodas, kai per „Teisę žinoti“ telefonu kalbinant prieš Šakalienės projektą pasisakantį Rimantą Dagį ekrane žiūrovams buvo rodoma sumušto, mėlynėmis nusėto kūdikio nuotrauka. Čia jau Gėbelso vertas asociacijų programavimas. Sunku rasti neetiškesnę žurnalistiką.

Žinia, Rita Miliūtė iki šiol nemažai žmonių giriama už tai, kad sugeba būti sunkus ir kritiškas pašnekovas meluojantiems politikams. Tai būtų verta pagyrimo stiprybė, jeigu kada nors būtų taikoma nešališkai – ne vien priešingų pažiūrų, bet ir pačiai Miliūtei priimtinų pozicijų atstovams. Tačiau taip nėra. Kaip Miliūtė veda laidas su sau patinkančiais pašnekovais, kaip tik galima pamatyti nesenoje LRT laidoje „Dienos tema“ su ta pačia Dovile Šakaliene. Joje Miliūtė nelabai taiko savo kritišką politikų spaudimą prie sienos (išgirtąjį hard talk). Pridėtoje nuorodoje galite patys pasiskaičiuoti Miliūtės kritiškus klausimus, pertraukimus, ironijas pašnekovės adresu, oponentų argumentų pateikimą ir visas kitas hard talk vedėjo nekuriems kitiems politikams ir ne tik jiems taikomas laidos vedimo priemones, už kurias tiek Miliūtė, tiek Jakilaitis yra tokie išgirti. O pažiūrėję laidą galėsite patys nuspręsti, kodėl Miliūtė vis klausinėja to, ką ir pati puikiai žino – kad Šakalienė inicijavo vaikų atiminėjimo įstatymą ir per medijas padarė viską, kad Seimas už jį subalsuotų.

Laidą žr. ČIA.

Susiję

Vytautas Sinica 4931519408550773113

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2018-11-26 09:50

  Jeigu visi balsavo, tai ir atsakomybė visų. Autorius norėtų ir Miliūtę apkaltinti, bet ji tiesiog dirba savo darbą.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Turite omeny, propagandistės darbą? Bet ji juk skelbiasi esanti žurnalistė. Ar, jūsų nuomuone, tai yra tas pats?

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2018-11-26 11:37

   Niurberge irgi kai kurie taip argumentavo...

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2018-11-26 10:41

  Labai taiklus logiškas straipsnis, ir jį rašo jaunas protas, o tai ypač puiku, į LRT sulindo rafinuoti melagiai, ir aišku ne už dyką, paskleisti milijonai savo padarė, kaip sakoma pinigai nekvepia, bet paskleistas melas matosi, ir madonos, primadonos jį platiną.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Prisimenu, kaip Miliūtė savo laidoje atvirai užgauliojo arkivyskupą Gintarą Grušą. Buvo 2017 m. sausio pabaiga, Matukas ką tik miręs. Arkivyskupas laidos eteryje ragino nesiimti skubotų sprendimų, prisiminti artimo meilę ir panašiai, o Miliūtės atsakymai buvo maždaug tokie: "su ta meile va iki ko priėjom, matom, kad žmonės be valstybės jau nebegali pasirūpinti vaikais." Buvo labai nemalonu klausytis.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2018-11-26 11:42

  Sinicai iki Miliūtės lygio dar šudais toli plaukti Nemunu. Man taip gaila, kad pas mus būsima politikso karta tokie degradai kaip Sinica..

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. "šudais toli plaukti"- suprantu, kad, kalbant apie savo įprastą "gyvenamąją terpę", nesunku "specialistu" pasijusti - bet nereikia visų pagal save matuoti. ;)

   Panaikinti
  2. Kam čia turėtų būti įdomus tavo fetišas - su šūdais plaukioti? :D

   Panaikinti
  3. Anonimiškas2018-11-26 22:21

   Anonimiškas 11:42, nežinau, nei kas tu toks, nei iš kur, nei kokios partijos šalininkas, bet žinai, su tokia leksika ir su tokiu išsireiškimu tai gyvenime greičiausia nebūna lengva. O ir Miliūtei šitaip viešojoje erdvėje necenzūrine leksika besisvaidantis gerbėjas kažin ar reikalingas.

   Panaikinti
 5. Anonimiškas2018-11-26 12:45

  Šaunuolis Sinica.Skaitau Jūsų straipsnius ir netveriu džiaugsmu: gal mūsų Tėvynėje Lietuvoje ne viskas dar prarasta, nes matau ateinant vieną po kito jaunus, drąsius,nesitaikstančius su pilamais melais žmones...Pritariu Jūsų požiūriui.Žmonės dar pajėgūs atskirti tiesą nuo niekšingo melo...Rašykite...

  AtsakytiPanaikinti
 6. Ai, nei čia Šakalienė, nei čia Miliūtė kažką reiškia pačios iš savęs. Tai pigiai parsiduodančios šiukšlės, kurių pagalba ir teršiama visuomenė. O juk teršia tomis šiukšlėmis tie, kurie vaizduojasi mūsų gelbėtojais, deja, "gelbėja" nuo tų, kurių seniai jau nebėra. - Komedija čia, klounais verčia mus būti naujieji okupantai apsimetėliai geradėjais.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. O, net tokioje temoje rado progą koloradinių "yžvalgų" pažerti! Talentas, ne kitaip! :D

   Panaikinti
  2. Net ir straipsniuose apie Bunkės papus jie įžvelgia “amerikancy atakujut”. :)

   Panaikinti
  3. Kas yra 1:1 su "rusai puola". Kaip ir sakiau - tos faunos yra "proto ir dvasios broliai". :)

   Panaikinti
 7. Anonimiškas2018-11-26 16:34

  Aciu autoriui uz pasidalinima mintimis. Aciu. Minimos vistos su savo agitacija sukure tik dvi alternatyvas: arba tu uz vaiku zudyma, arba uz valdzios kontrole seimoms. Rezultatus zinome. Apgailetina situacija.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item