Slovakija atsisakė pasirašyti JT migracijos sutartį

lrp.lt nuotr. Slovakijos ministras pirmininkas Peteris Pellegrini paskelbė, kad Slovakija nepasirašys Jungtinių Tautų „Pasaulinė saugio...

lrp.lt nuotr.
Slovakijos ministras pirmininkas Peteris Pellegrini paskelbė, kad Slovakija nepasirašys Jungtinių Tautų „Pasaulinė saugios, tvarios ir reguliarios migracijos“ sutarties.

„Slovakija jokiomis aplinkybėmis nepalaikys šios Jungtinių Tautų sutarties ir nesutiks su ja“, – teigė Slovakijos premjeras

Jungtinių Tautų organizacijos narėms pasirašyti pasiūlyta „Pasaulinė saugios, tvarios ir reguliarios migracijos“ sutartis skelbia, kad migracija, nepriklausomai nuo priežasties ir tikslo, turi būti įgalinama, saugoma ir skatinama. Sutartis faktiškai paskelbia migraciją esant žmogaus teise, o tuo pačiu visus jai trukdančius valstybių įstatymus – žmogaus teisių pažeidimais. Šia konvencija siekiama iš pagrindų perrašyti tautų apsisprendimo teise ir nacionalinių valstybių suverenumu paremtą tarptautinę pasaulio tvarką. Jungtinės Tautos ir pačios sutarties teksto autoriai neigia, jog sutartimi siekiama paskelbti migraciją žmogaus teise, tačiau būtent tokia yra pamatinė sutarties prielaida.

Sutartis numato 23 tikslus, kurių dauguma įpareigoja šalis sudaryti kuo patogesnes sąlygas tarptautinei migracijai, o migrantams jų atvykimo šalyse užtikrinti tas pačias teises ir viešąsias paslaugas, kaip ir jų piliečiams. Sutartis taip pat įtvirtina multikultūralizmo principus, pagal kuriuos priimančios šalys turi vienodai gerbti savo ir migrantų kultūrines ir socialines normas, papročius, nepriklausomai nuo jų skirtumų ir nesuderinamumo su šalyje galiojančia tvarka.

Primename, kad savo ruožtu Lietuvos Vyriausybė paskelbė, kad žada šiai sutarčiai pritarti ir ją pasirašyti šių metų gruodžio 10 dieną. Tai ji paskelbė be jokių viešų konsultacijų su visuomene, nuomonės apklausų ar konsultacinio referendumo. 

Tiek LR užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, tiek prezidentė Dalia Grybauskaitė viešai paskelbė, kad remia JTO pakto dėl migracijos pasirašymą ir tikino, kad ši sutartis jokios realios grėsmės potencialo Lietuvos suverenumui neturi.

Parengta remiantis užsienio žiniasklaidos informacija.

Susiję

Pasaulis 2780076431075555524

Rašyti komentarą

 1. Bus graudu ir juokinga, jei būsime vieninteliai pasirašę. Bestuburiai.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Visiškai nenustebčiau, jeigu pasikartotų istorija su eurosajūzo "konstitucija". Tiesa - šįkart motyvacija kita: viltis gauti šiltas kėdes sajūzinėse struktūrose. Ko tik nepaaukosi dėl asmeninės gerovės? :)

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2018-11-28 13:50

   Ar nebus, kaip su Estija. Buvo skelbiama, kad nepasirašė, o, pasirodo, pasirašė.

   Panaikinti
  3. O, delfinio stiliaus padavė. :)
   O dabar - kas IŠ TIKRŲJŲ buvo: https://news.err.ee/880498/estonia-not-to-send-representatives-to-un-marrakesh-conference

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2018-11-28 20:41

  Pikc. Pasiskaityk:https://www.sarmatas.lt/11/estija-palaikys-jt-migracijos-pakta/

  Arba ištrauka iš jūsų nuorodos: The Riigikogu decided on Monday to adopt a declaration in support of the UN's framework on migration.

  Kad Estijos prezidentė ar užsienio reikalų ministas nevažiuos į Maroką, tai nereiška, kad Estija nepalaikys to akto.

  Estija yra lygiai toje pačioje šiknoje, kai ir Lietuva.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ne visai - nors parlamentas "aktyvistų iš kairės" dėka ir "supjovė grybą", bet vis dėlto, "palaikys" ir "pasirašys" yra du LABAI skirtingi dalykai. Taigi, ne - ne "lygiai toje pačioje šiknoje".
   Beje, kam įdomu - Linksevičiaus išsisukinėjimai ir nusišnekėjimai. Šitas, ko gero, į "topus" pretenduoja: "Aš jums dar kartą sakau, jeigu yra žodis „įsipareigojame“, tai nereiškia, kad jie taps teisiniu įsipareigojimu ir mes to neketiname daryti. Dar kartą pabrėžiu." Panašu, bus su rinkiminiais pažadais supainiojęs. :)

   Panaikinti
  2. Oi, pasižiūrėjau, kad pamiršau nuorodą įdėti: https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/234932/a-azubalis-apie-jt-migracijos-pakta-jis-yra-pavojingas?fbclid=IwAR0MUNsQIZCYNsH2I01GuUY05FAduBsjkWLmdmrG1ipCgK7slRWXzuVoGsg

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui (nauja tinklalaidė)

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item