Seimas nesumažino referendumo kartelės Konstitucijos pataisoms priimti

Seimas nusprendė nepritarti Referendumo įstatymo pataisoms, kuriomis buvo siekiama sumažinti balsavimo kartelę referendumams dėl Konstitu...

Seimas nusprendė nepritarti Referendumo įstatymo pataisoms, kuriomis buvo siekiama sumažinti balsavimo kartelę referendumams dėl Konstitucijos I skirsnio „Lietuvos valstybė“ bei XIV skirsnio „Konstitucijos keitimas“ nuostatų pakeitimo. Už siūlymą šiuos pakeitimus atmesti balsavo 85 Seimo nariai, prieš – 3, susilaikė 17 parlamentarų.

Svarstomais pakeitimais siekta nustatyti, kad sprendimams dėl šių Konstitucijos skirsnių nuostatų pakeitimo priimti reikėtų daugiau kaip pusės referendume dalyvavusių piliečių, tačiau ne mažiau kaip 2/5 piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus.

Šiuo metu yra įtvirtinta, kad referendume sprendimas yra laikomas priimtu, jeigu tam pritaria daugiau kaip pusė piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus.

Susiję

Demokratija ir valdymas 5200916787635020307

Rašyti komentarą

  1. Blogai. tai reiškia kad nepakeitę šito įstatymo piliečiai niekada negalės surengti jokio referendumo nes niekada (jei tai ne su prezidento ar parlamento rinkimais) neateis reikimas žmonių kiekis.

    AtsakytiPanaikinti
  2. Anonimiškas2018-11-21 21:35

    Labai gerai, kadangi bet ko mažinimas tokioje situacijoje, ir kada jau viskas perkama, yra labai pavojingas.

    AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item