Konstitucinis Teismas spręs, ar įteisinti užsienyje sudarytas vienalytes „santuokas“

lrkt.lt Konstitucinis Teismas atidėjo bylos pagal pareiškėjo Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo prašymą ištirti, ar Konstitu...


Konstitucinis Teismas atidėjo bylos pagal pareiškėjo Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo prašymą ištirti, ar Konstitucijai neprieštarauja įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ 43 straipsnio 1 dalies 5 punktas tiek, kiek jame nenustatyta, kad leidimas laikinai gyventi gali būti išduodamas užsieniečiui šeimos susijungimo atveju ir tada, kai Lietuvos Respublikoje gyvena asmuo – Lietuvos Respublikos pilietis, su kuriuo užsieniečio kitoje valstybėje sudaryta santuoka arba registruotos partnerystės sutartis Lietuvos Respublikoje nėra pripažįstama dėl draudimo tuoktis ir sudaryti registruotos partnerystės sutartį tos pačios lyties asmenims, tačiau su kuriuo jis yra sukūręs santykius, savo turiniu atitinkančius šeimos sampratą, nagrinėjimą.

Į ketvirtadienį surengtą viešą Konstitucinio Teismo posėdį neatvyko pareiškėjo Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo atstovas. Konstitucinis Teismas pripažino, kad pareiškėjo dalyvavimas posėdyje aiškinantis ginčijamo teisinio reguliavimo turinį yra itin svarbus. Atsižvelgiant į tai ir vadovaujantis Konstitucinio Teismo įstatymo 49 straipsnio 1 dalies 4 punktu, bylos nagrinėjimas atidėtas ir nustatyta kito posėdžio data – 2018 m. gruodžio 5 d. 13 val. Posėdis vyks žodinio proceso tvarka, į jį kviečiami tie patys asmenys – pareiškėjo Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo ir suinteresuoto asmens Lietuvos Respublikos Seimo atstovai, Migracijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos direktorė Evelina Gudzinskaitė.

Primename, kad pareiškėjas Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas kreipėsi į Konstitucinį Teismą sustabdęs nagrinėtą administracinę bylą pagal užsieniečio, Danijoje sudariusio santuoką su tos pačios lyties Lietuvos Respublikos piliečiu, skundą dėl Migracijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos sprendimo atsisakyti jam išduoti leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje. Leidimą atsisakyta išduoti, nes santuoka su tos pačios lyties asmeniu pagal nacionalinės teisės aktus negali būti sudaryta, todėl nuspręsta, kad nebuvo šeimos susijungimo kaip pagrindo išduoti leidimą užsieniečiui laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje.

Prašymo tekstą galima rasti Konstitucinio Teismo svetainėje (žr. ČIA).

Susiję

Šeimos politika 3306051199343335848

Rašyti komentarą

 1. Patentu biuras2018-11-09 15:33

  Primename visiems rudnosiukams , kad sąvoka"SANTUOKA" jau kelis tūkstančius metų kaip užpatentuota (Kaip prekės ženklas ar firmos pavadinimas).Patente parašyta ,kad SANTUOKA sudaroma tik tarp VYRO ir MOTERS.Tad ,jei rudnosiams labai niežti ,tesusigalvoja jie naują žodį kuris tiksliai apibūdins jų "santuoką"

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ne vienoje šalyje santuokos samprata buvo sėkmingai išplėsta ir tokių šalių tik daugės. Prašom susitaikyti su realybe.

   Panaikinti
  2. Ne, niekas nesitaikstys su tokia “realybe”. Anksčiau ar vėliau žlugs jūsų pederastizacijos projektas, mark my words. ;)

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2018-11-09 16:16

  aiškiai nežino ką daryti - pagal Konstitucijos 38 str. santuoka sudaroma tarp vyro ir moters, bet ką pasakys europos ped... už virvučių tampomas EŽTT, ar kokia kita samdinių kontora ten verčia aukštyn kojomis teisės principus... keblus dalykas. Įdomu kuo pasibaigs

  AtsakytiPanaikinti
 3. Čia reiktų bent peticijos parodant koks žmonių požiūris vien jau į tai kad KT imasi spręsti tokių iniciatyvų. Jokių pedero-santuokų (ar patnerysčių) pripažinimo niekur. Apskritai reikia kaip Lenkijoj rekalauti tiek seimo narių tiek galbūt rengti referendumą dėl mūsų teisės viršenumo prieš visokių organizacijų teisę. Šitą klausimą galima būtų įdėt ir į peticiją kaip vieną iš kelių klausimų dėl šitų lgbt reikalų ir teismų sprendimų, bei politikų tokių kaip degeneratas vidaus reikalų ministras pasisakymų- už tokius pasisakymus kai siūloma pažeisti Konstituciją- turi būti metama iš valdžios kaip minimum, plius dar ir baudžiamoji byla. Be to pareikalaut seimanarių apskritai apskūst kaip minimum tą EŽTT sprendimą dėl pederastų, ir pasakyt kad bet kokiu atveju mes jo nesilaikysim- toks klausimas irgi galėtų būt peticijoj.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Gydykis, vargšeli tu :D :D :D

   Panaikinti
  2. taves pederaste niekas išvis neklausia. sedėk tylėk kol leidžia.

   Panaikinti
  3. Kokie pederastai yra išnaglėję, kad liepia sveikiems žmonėms gydytis. :D

   Panaikinti
 4. Spėju suras saliamonišką būdą suderinti nesuderinamus dalykus, ir taip tyliai ramiai, be mūsų politikų (t.y. be piliečių) sprendimo, legalizuos anti-konstitucinį konstruktą. Toks veikimo būdas, nešant pažangą ir kitokią šviesą atsilikusioms tautoms ir valstybėms, nieko nauja...

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2018-11-11 22:22

  Toks Cato jau nebepagydomas, jis jau pasmerktas, tik to nesupranta.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui (nauja tinklalaidė)

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item