D. Grybauskaitė ir EK lyčių lygybės komisarė aptarė galimas grėsmes 2019 m. rinkimuose

LR Prezidentūros nuotr. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Europos Komisijos (EK) nare, atsakinga už teisin...

LR Prezidentūros nuotr.
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Europos Komisijos (EK) nare, atsakinga už teisingumą, vartotojų reikalus ir lyčių lygybę, Věra Jourová.

Kaip teigiama, pagrindinė susitikimo tema – laisvi ir sąžiningi Europos Parlamento (EP) ir Lietuvos rinkimai, jų apsauga nuo galimų destruktyvių intervencijų.

Pasak Prezidentės, kitąmet tiek Europos Parlamento, tiek treji Lietuvos rinkimai vyks sudėtingame geopolitiniame kontekste, kitokioje politinėje ir teisinėje aplinkoje nei prieš tai buvusieji.

Prezidentūros pranešime spaudai pabrėžta – šiuo laikotarpiu daugėja dezinformacijos, didėja kibernetinių išpuolių grėsmė, rinkimų informacijos klastojimo, asmens duomenų naudojimo neleistinais tikslais, todėl valstybės turi veikti išvien, kad apsaugotų demokratinių rinkimų procesus nuo kenkėjiško kišimosi ir neteisėtos manipuliacijos, siekiant rinkimus diskredituoti ir sumenkinti jų teisėtumą.

Prezidentės teigimu, labai svarbu turėti veiksmingas priemones, kad rinkimuose dalyvaujančios Europos politinės partijos nebūtų finansuojamos nedraugiškų trečiųjų šalių.

Šalies vadovė patikino, jog Lietuva remia EK komunikatą dėl laisvų ir sąžiningų EP rinkimų užtikrinimo, kuriuo siekiama ES mastu sukurti bendradarbiavimo tinklą, veikiantį kiekvienoje valstybėje narėje, tarp jų – ir Lietuvoje. Kaip aiškinama, jis padės valdžios institucijoms greitai nustatyti potencialias grėsmes, dalytis informacija bei užtikrinti spartų ir gerai koordinuojamą atsaką.

Teigiama, kad Lietuva taip pat palaiko ES veiksmų planą dėl koordinuoto atsako į dezinformaciją ir pabrėžia poreikį visokeriopai stiprinti Europos išorės veiksmų tarnybos strateginės komunikacijos (StratCom East) pajėgumus.

Prezidentūros tikinimu, Lietuvoje vykdyti pradėtas Greitojo reagavimo į kibernetinius incidentus komandų projektas, jame dalyvaujančių valstybių greitojo reagavimo grupės taip pat galėtų būti panaudotos ir atakų prieš rinkimuose naudojamas kompiuterines sistemas atveju.

Pasak Prezidentės, demokratinių rinkimų skaidrumui užtikrinti labai svarbus visuomenės vaidmuo, viešos specialistų diskusijos ir analizės.

Prezidentūra primena, kad Lietuvoje veikia nacionalinės iniciatyvos, telkiančios visuomenės, žiniasklaidos ir valstybės atstovus kovai su netikromis naujienomis, dezinformaciją skleidžiančiais interneto „troliais“.

Europos Parlamento rinkimai vyks kitų metų gegužę. Tą patį mėnesį Lietuvoje bus renkamas šalies Prezidentas, o kovą – savivaldybių tarybos.


Susiję

Demokratija ir valdymas 5576160831898653614

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2018-11-22 17:24

  Labai keistos kalbos jos mato grėsmę, kokia gali būt kalba apie grėsmes, jei egzistuoja demokratija, tai įrodo faktą, kad grėsmė yra tiems kurie ten sėdi,galima daryti išvadą, jei demokratiškai papuolei į valdžią, demokratija puiki, jei gali valdžios netekti iškyla demokratijai grėsmė, įdomus supratimas, ir kuo toliau tuo labiau jis pradeda įsigalėt.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Vertimas iš homunistinių mankurtų naujakalbės: sajūziniai homuniagos apsiš... "visais frontais" (atsidūrė "sudėtingame geopolitiniame kontekste"), žmones tai pradeda užknisti, ir homuniagoms pradeda "svilti užpakaliai" (t.y. kyla "grėsmė"). Taigi, dabar jie suka makaules, kaip čia padarius, kad rinkiminėse kampanijose būtų tik jų propaganda ("kova prieš dezinformaciją"), kad rinkimuose dalyvautų tik homunistinės partijos (nes visos kitos yra "rusū agentaj" - t.y. "finansuojamos nedraugiškų trečiųjų šalių"), kad žmogeliai balsuotų "taip, kaip reikia" (nes kitaip bus "neteisėtos manipuliacijos, siekiant rinkimus diskredituoti ir sumenkinti jų teisėtumą"), o po rinkimų eurosajūzo parlamente sėdėtų tik homunistinės ideologijos fanatikai, ir niekas netrukdytų tolesnio Europos naikinimo ir EUSSR lipdymo "darbų" (t.y. nebūtų "destruktyvių intervencijų").
   P.S. Kartais kyla abejonių, ar "prezidentūra" yra tinkamas pavadinimas - gal turėtų būti "rezidentūra" ("rezidentas - 2. užsienio valstybės žvalgybos slaptas įgaliotinis")? :)

   Panaikinti
  2. Be abejo, mano komentaras buvo apie (p)rezidentūros pareiškimą, o ne apie taiklų aukščiau esantį komentarą. :)

   Panaikinti
  3. Anonimiškas2018-11-23 16:55

   joo,gerai sakote-rezidentūra. :)

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2018-11-23 14:04

  Pritariu komisarės susirūpinimui. Man irgi kelia susirūpinimą lyčių nelygybė, nes vėl turėsime bevaikę moteriškę valdžioje. Atrodo, kad tik tokios ir beliko ant Lietuvos.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nori pasakyti, kad lyčių lygybė visas Lietuvos bergždukes valdžioje, padarytų vaisingimis ir vaikingomis (!?)

   Panaikinti
 3. Anonimiškas2018-11-26 09:19

  Čia buvo sarkazmas. O bergždutės valdžioje padarys, kad visi tapsime bergždi visomis prasmėmis.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui su Vytautu Sinica

Savaitės pokalbis

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item