Senatas apsisprendė: konservatyvusis B. Kavanaugh tapo Aukščiausiojo Teismo teisėju

JAV Senatas dviejų balsų persvara (50 prieš 48) nusprendė: Donaldo Trumpo deleguotas Brettas Kavanaugh – naujasis JAV Aukščiausiojo Teism...

JAV Senatas dviejų balsų persvara (50 prieš 48) nusprendė: Donaldo Trumpo deleguotas Brettas Kavanaugh – naujasis JAV Aukščiausiojo Teismo teisėjas.

Galimybę skirti šį teisėją į Aukščiausiąjį Teismą (AT) D. Trumpas įgyjo, kai birželį apie savo pasitraukimą iš einamųjų pareigų AT paskelbė 81-erių Anthony Kennedy, kuris, nors į AT 1988-aisias buvo paskirtas konservatorių partijos atstovo prezidento R. Reagano, bet atliko lemiamą vaidmenį įtvirtinant konstitucinę „teisę“ į neribotus ir iki pat gimimo atlikti galimus abortus bei vienalyčių „santuokų“ įteisinimą.

Senato balsavimas dėl 53-ų metų B. Kavanaugh patvirtinimo įvyko po beveik mėnesį trukusių viešų kaltinimų seksualinės prievartos nusikaltimais mokyklos ir studijų universitete laikais. Tokiais, jų atžvilgiu tariamai įvykdytais, nusikaltimais į AT teisėjo vietą pretendavusį B. Kavanaugh apkaltino 3 moterys – Christine Blasey Ford, Deborah Ramirez ir Julie Swetnick. Savo ruožtu B. Kavanaugh nuo pat pradžių viešai ir vienareikšmiškai jų kaltinimus neigė kaip absoliutų melą.

Vis tik, galiausiai išaiškėjo, kad kaltinimai neturi jokio teisiškai reikšmingo pagrindimo. Nė vienas iš C. B. Ford įvardintų asmenų, kurie dalyvavo vakarėlyje, kuriame B. Kavanaugh tariamai išprievartavo C. B. Ford, tokio įvykio neprisiminė, o pati C. B. Ford istorija kritikų buvo įvardijama kaip daugeliu aspektu paprasčiausiai logiškai prieštaringa pasaka. Antroji kaltinančioji, J. Swetnick, taip pat nepateikė jokių savo teiginių įrodymų ir kaltinimo eigoje keitė versijos detales. Be to, praeityje ji buvo kaltinama ieškiniuose dėl melagingų kaltinimų seksualiniu priekabavimu bei kitų įvairių formų sukčiavimo. Trečioji kaltintoja – D. Ramirez – buvusiems kursiokams pripažino nė nesanti tikra, ar žino tariamo užpuoliko tapatybę.

Aukščiausiasis teismas JAV politinėje sistemoje atlieka itin svarbų vadmenį. Teisėjai, skiriami viso gyvenimo kadencijai, turi galią paveikti svarbiausius šalies politinius procesus. Teismas turi galutinio sprendimo galią ir JAV politikoje itin akcentuojamuose bei jautriuose klausimuose kaip negimusio vaiko gyvybės apsauga, santuokos apibrėžimas, religijos laisvė, mirties bausmė, valstybės sąranga ar teisė turėti ginklus.

Manoma, kad vadinamąją „konservatyviąją“ JAV konstitucijos interpretacijos stovyklą atstovaujantis B. Kavaunaugh lems tai, jog iš 9-ų teisėjų sudarytame JAV AT „konservatyviosios“ stovyklos atstovų nuo šiol bus dauguma. Liberalios interesų grupės ir politikai jau pradėjo skambinti pavojaus varpais, jog B. Kavanaugh paskyrimas galimai reiškia pabaigą neribotai teisei į abortą, vienalyčių „santuokų“ įteisinimui ir kitoms, jų teigimu, žmogaus ir reprodukcinėms teisėms.

Parengta pagal užsienio spaudos informaciją.

Susiję

Šiaurės Amerika 7422517388940330238

Rašyti komentarą

 1. Dabar logiškas žingsnis būtų tas liberastines prietrankas "mytiūtes" nuteisti už šmeižtą - kad ILGAM prisimintų. ;)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Taip, tačiau šiuo atveju pats Kavanaugh nieko nedarys - dėl suprantamų priežasčių... Atleis, kitaip tariant. Tačiau tikiuosi, kad spręsdamas konkrečias bylas jis nepamirš visų šitų lievackiškų kliedesių... Kaip šauksi, taip atsilieps ;-)

   Panaikinti
 2. laukiam kol bus atkeistos pederastų santuokos visose JAV valstijose ir tai bus pradžia "Resodomistos" visame pasaulyje.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2018-10-08 21:11

  Tas Kavanaugh nepėsčias, jo studijų laikų kambariokas rašė bloge kaip studijų laikais jie buvo heavy drinking ir "pavarydavo mergas". Pirmoji kaltintoja jau prieš daugelį metų kreipėsi į psichoterapeutą dėl to užpuolimo ir tai uždokumentuota. Senatas surinko daugumą nes pirma respublikonams reikia respublikoniško teismo, o antra, kaip pasakė komiteto pirmininkas, negalima kurti precedento paneigiant nekaltumo prezumpciją abejonių pagrindu. Ir dar. Nepriklausomai nuo savo konservatyvumo, tas Kavanaugh, nepaisant galimų jaunystės padūkimų, dabar atrodo garbingas vyras ir pašikt nesėstų greta tų dviejų čia besiganančių kvailių pkc ir mongolo. Kaip jie jam simpatijas berodytų.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tinklaraščio administratorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  2. Nereikia kreipti dėmesio į liberastikų pezalus - pirmiausia, jie jau neturi ką pasakyti, nes liberastinės kekš... oi, pardon - liberalaus elgesio mergelės akivaizdžiai apsikvailino (jau nekalbant apie tai, kad pats bandymas (įskaitant feministinių psichių kabinėjimąsi prie senatorių liftuose - https://www.youtube.com/watch?v=kua8Uxn00z4) buvo idiotiškas), užtai dabar bando "išsivartyti" šizofreniškais postringavimais, dėl ko atrodo dar kvailiau. Na, o antra, tos faunos psichinė būklė yra tokia, kad jie tiesiog neįgalūs įvertinti, kas yra kvaila, o kas - ne (priešingu atveju nebūtų liberastai). Taigi, siūlyčiau tokiems padarams tiesiog nešvaistyti energijos. ;)

   Panaikinti
  3. Anonimiškas2018-10-09 11:54

   nepėsčia ir C.B.Ford. per apklausą prokurorės paklausta ar konsultavo kada ką nors kaip "dirbti" su melo detektoriumi jinai atsakė "niekada". po to išaiškėjo , kad jinai patarinėjo savo draugei, stojusiai į FTB, kaip elgtis per detektoriaus apklausą. reikia pažymėti, kad ji šitą reikalą neigė, davusi priesaiką.

   Panaikinti
 4. Anonimiškas2018-10-08 22:10

  Teisingai sako piksas, liberastikai ant tiek nukvailo, kad pradėjo nuo vaiku darželio, kuris berniukas movė kelnaitės mergaitei, jie užsimiršta apie genderizmą, ten nebėra lyčių, tai ir kaltinti nebėra ką.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2018-10-09 01:17

  Tegul įteisina moterų prievartavimą. Nereiks tada skųstis, viskas bus teisėta.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Reikia įteisinti prievartinį liberastinių padugnių gydymą. Nereiks tada vapsėti visiškas šizofrenijas.

   Panaikinti
 6. Labai tikiuosi ir linkiu, kad Trumpas dar turės progą pasiūlyt trečiąjį teisėją, galbūt moterį - konservatyvią, daugiavaikę, baltąją ir krikščionę ;-)

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui (nauja tinklalaidė)

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item