Seimas nusprendė: kitąmet vyks referendumas dėl daugybinė pilietybės

propatria.lt nuotr. Seimas priėmė Seimo nutarimą, kuriuo nutarta paskelbti privalomąjį referendumą dėl Konstitucijos 12 straipsnio pake...

propatria.lt nuotr.
Seimas priėmė Seimo nutarimą, kuriuo nutarta paskelbti privalomąjį referendumą dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo, apibrėžiančio pilietybės įgijimą. Už Seimo nutarimą balsavo 66 Seimo nariai, susilaikė 4 parlamentarai.

Pagal priimtą nutarimą privalomasis referendumas bus vykdomas dvi dienas – 2019 m. gegužės 12 ir 26 dienomis. Pasiūlymo iniciatoriai referendumą siūlo vykdyti dvi dienas įvertinus tai, kad Konstitucijos I skirsnio nuostatų pakeitimui reikalinga surinkti ypač didelį piliečių balsų skaičių – daugiau kaip pusę piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus. Būtent šiomis dienomis šalyje bus rengiami Prezidento rinkimai ir rinkimai į Europos Parlamentą.

Šiuo metu Konstitucijos 12 straipsnis apibrėžia pagrindines Lietuvos Respublikos pilietybės įgijimo nuostatas, pagal kurias Lietuvos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais įstatymo nustatytais pagrindais, o išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis.

Privalomajame referendume bus teikiama balsuoti dėl šio Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo teksto: „Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais konstitucinio įstatymo nustatytais pagrindais. Lietuvos Respublikos pilietis pagal kilmę, įgijęs konstitucinio įstatymo nustatytus Lietuvos Respublikos pasirinktos europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus atitinkančios valstybės pilietybę, Lietuvos Respublikos pilietybės nepraranda. Kitais atvejais Lietuvos Respublikos pilietis negali būti kartu ir kitos valstybės pilietis, išskyrus konstitucinio įstatymo nustatytas išimtis. Pilietybės įgijimo ir netekimo tvarką nustato konstitucinis įstatymas.“

Kaip teigiama, Seimo sudaryta darbo grupė referendumo dėl dvigubos pilietybės klausimams spręsti yra nusprendusi rekomenduoti Seimui europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus atitinkančiomis valstybėmis pripažinti Europos Sąjungos valstybes nares, valstybes, priklausančias NATO bei EBPO organizacijoms.

Referendumu priimti Konstitucijos pakeitimai įsigaliotų 2020 m. sausio 1 d.

Susiję

Demokratija ir valdymas 8514696225897212124

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2018-10-19 07:17

  Seimo Vaikystės sodas tą referendumą pavadino "pilietybės išsaugojimo" referendumu. Ko ne Orvelo naujakalbė.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2018-10-19 07:20

   Dabar draugaujame su europine ir transatlantine integracija ir kariaujame su eurazija, rytoj draugausime su okeanija, o kai reikės tai ir su eurazija. Čia irgi iš Orvelo.

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2018-10-19 07:32

  Negaliu susilaikyti, kai į konstituciją, kuri turi būti ne lankstomas tualetinis popierius ir turėti kažką ilgaamžiško, pradedama rašinėti visokie pasaulio politiniai dariniai, kurių gal būt rytoj nebus. Turime konstituciją, kuri kaitaliojama kaip Windows versijos. Pradedant Beta, 1.2, 1,3, 4.5 ir t.t. Kaip kitaip prisiderinsi prie šeimininko išangės.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2018-10-21 10:17

  Nesuprantu kodėl tiek nepatenkintų žmonių ir kodėl jie nusitaikė prieš pilietybės išsaugojimą?

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2018-11-15 17:58

  Globalistai nori isvalyti Lietuva nuo lietuviu. Jiems kuo maziau lietuviu, tuo daugiau vietos kitatauciams --- todel jie taip arsiai pasisako pries pilietybes issaugojima.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Net smalsu patapo - ar žmogelis pats supranta KIEK jis čia nusišnekėjo? :) O gal čia koks liberastikas tyčia "patrijotu" apsimetinėja ir liberastinį š... mala?

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item