Rusų Ortodoksų Bažnyčia nutraukė vienybę su Konstantinopolio patriarchatu

Rusų Ortodoksų Bažnyčia nutraukė Eucharistijos vienybę su Konstantinopolio patriarchatu. Sprendimas buvo priimtas spalio 15 d. Baltarusij...

Rusų Ortodoksų Bažnyčia nutraukė Eucharistijos vienybę su Konstantinopolio patriarchatu. Sprendimas buvo priimtas spalio 15 d. Baltarusijos sostinėje Minske vykusio Rusų Ortodoksų Bažnyčios Sinodo posėdžio metu.

„Šventojo Sinodo nariai su dideliu skausmu nusprendė, kad neįmanoma tęsti Eucharistijos vienybės su Konstantinopolio patriarchatu“, – sakoma Maskvos patriarchato portale paskelbtame pareiškime. Rusų Ortodoksų Bažnyčia kaltina Konstantinopolio patriarchatą „bendrystės siekimu su schizmatikais ir kitos vietinės Bažnyčios ekskomunikuotais asmenimis“,  „kėsinimusi į kitų kanoninę teritoriją“, „istorinių sprendimų ir įsipareigojimų išsižadėjimu“. 

Dėl viso to, pasak Rusų Ortodoksų Bažnyčios, nebeįmanoma tęsti Eucharistijos bendrystės su Konstantinopolio hierarchija, dvasininkais ir pasauliečiais. 

Rusų Ortodoksų Bažnyčios dvasininkams draudžiama koncelebruoti Eucharistiją kartu su Konstantinopolio patriarchato dvasininkais, o pasauliečiams – priimti iš jų sakramentus, dalyvauti jų vadovaujamose apeigose.

Vienybės nutraukimas – tai Rusų Ortodoksų Bažnyčios atsakas į Konstantinopolio patriarchato sprendimą suteikti autokefaliją Ortodoksų Bažnyčiai Ukrainoje.

Susiję

Religija 8402540873026087083

Rašyti komentarą

 1. Atsiprašau tikinčiųjų jei užgausiu, bet čia jau ne tikėjimas, o politika.
  Kažkas kažko neleis, uždraus, atsiribos.. Tai kur ta meilė artimam? Visi skaito ir aiškina ŠR kaip kas supranta ir kaip naudingiau aiškintojui. Vargas... Čia ne apie krikščionybę, bet bendrai apie visus tikėjimus.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Na, Rusijoje religija su politika - kaip Siamo dvyniai. Tik vieno galva kitam į užpakalį įaugusi: https://www.youtube.com/watch?v=egmS2JMtaK0

   Panaikinti
  2. Žinoma, politika. Konstantinopolio patriarchija su religiniu centru Stambule jau daugelį dešimtmečių priklausoma nuo JAV ir nuo Turkijos nebažnytinių struktūrų, yra liberalizmo bei modernizmo tendencijų reiškėja Ortodoksų Bažnyčioje. Tai yra ekumenizmo bastionas, visokių naujovių, pvz., kunigų antrųjų vedybų įteisinimo iniciatorius ir apskritai jėga, kuri griauna ortodoksinę krikščionybę. Kas sudaro vadinamąjį "Kijevo patriarchatą"? Kvazibažnytinės pamazgos, kur susitelkė prasižengę ir kitur neberandantys vietos korumpuoti asmenys su lžpatriarchu Filaretu, kurį Konstantinopolis neturėdamas jokios teisės reabilitavo.
   Gaila, kad mūsų Ortodoksų Bažnyčios kun. V. Mockus, bailiai tupėdamas po modernistų padais, prieš keletą metų rašęs, jog "Konstantinopolio patriarchatas neturi jokios teisės kištis į Rusijos patriarchato reikalus", dabar skambiai deklaruoja "Ukrainos stačiatikių autokefaliją".

   Panaikinti
  3. Anonimiškas2018-10-18 08:54

   Pritariu. Kaip tas Mockus nežiūrės, jei jį "akylai" liepė stebėti toks Bogdanas su gintariniais karoliukais ant rankos. Nieko nuostabaus dėl skyrybų: vieniems ortodoksams diriguoja Maskvos valdžia, kitiems žydai Ukrainoje, dar kitiems dar kažkas. Mūsų katalikai irgi ne mažiau uodžia orą. Nematau kuo stebėtis ar piktintis.

   Panaikinti
  4. "Unknown" aka "Jota", matau, ir toliau paslaugiai mums kacapstano propagandinius vėmalus išverčia. :D

   Panaikinti
  5. Tau atsakymas po Beno Volodzkos straipsniu.

   Panaikinti
  6. Anonimiškas2018-10-20 12:35

   Unknown 10:15, matau, kad esi didelis Rusijos, kuri, beje, prasidėjo nuo Kijevo Rusios ir į Rusiją krikštas atėjo per Ukrainą, šalininkas. Dabar konkrečiau. Štai iš tavo pasisakymo: ,,Konstantinopolio patriarchija su religiniu centru Stambule jau daugelį dešimtmečių priklausoma nuo JAV ir nuo Turkijos nebažnytinių struktūrų''- pateik informacijos šaltinius, ir gali keliauti sau į visas keturias puses.

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2018-10-18 18:16

  Gal pasaulio stačiatikiams reiktų imtis išsiaiškinti, kas Maskvoje vaikšto su šventiko kaukėmis. Dievui tarnaujantis šventikas laimina karį ginti savo tautos žemę, savo Tėvynę, bet niekada nelaimins plėšiko geisti svetimo gero, pulti svetimas žemes. Šventikas bent jau 10 Dievo Įsakymų privalo laikytis. Institucija, pati laužanti šiuos Įstatymus, tarnauja Šėtonui, ne Dievui.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Džiaugiuosi, kad Ukrainos ortodoksai bus savarankiška Ukrainos ortodoksų bažnyčią, tiesiogiai pavaldi Konstantinopolio patriarchui, be jokių rusiškų tarpininkų. Tikiuosi, kad jos pėdomis palaipsniui paseks ir Baltarusijos ir Lietuvos ortodoksų Bažnyčios.

  na unknown žinutė kaip visada parodo labai aukštą "dvasingumo' lygį. Vargšai, kvaileliai ukrainiečiai nemoka ir nežino kaip ir kuo tikėti, juos apgavo ar apgaus žydai, o geroji, nuostabioji motinėlė Rusija (kurių nusotabioje rusų kalboje kas antras žodis yra keiksmažodis, niekinatis krikščionišką skaistybę ir propaguojantis seksualinę prievartą) tiki patį teisingiausią tikėjimą ir nori visus išgelbėti, todėl naudoja intrigas, šmeižtus, jėgą ir kt. "dorybes", atskleidžiančias labai aukštą Rusijos dvasingumo lygį, nes be jos "teisingiausio" tikėjimo Ukraina prapuls, kaip jau prapuolė Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija ir visi kiti, kas išsižadėjo tokio "nuostabaus" , taip gausiai turtingo keiksmažodžiais ivanų dvasingumo:)


  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui su V. Sinica

Savaitės pokalbis

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item