Visuomeninės organizacijos kviečia į mitingą prieš cenzūrą LRT

Grupė visuomeninių organizacijų, tarp jų Tautos forumas, kviečia į mitingą dėl LRT sistemingai vykdomos pažiūrų ir nuomonių cenzūros. Mit...

Grupė visuomeninių organizacijų, tarp jų Tautos forumas, kviečia į mitingą dėl LRT sistemingai vykdomos pažiūrų ir nuomonių cenzūros. Mitingas vyks prie LRT būstinės, Konarskio g. 49, spalio 22 dieną, 12 valandą.

Organizatorių teigimu, prieš tris dešimtmečius Lietuvos valstybė buvo atkurta todėl, kad TSRS prasidėjus „pertvarkai“, pirmiausia buvo iškelti politinio demokratizavimo ir viešumo reikalavimai. Minties ir žodžio laisvė buvo vienas svarbiausių Sąjūdžio siekių. Lemiamas Sąjūdžio raidos ir formavimosi lūžis įvyko tada, kai Lietuvos radijas ir televizija pradėjo tarnauti visuomenei ir buvo sutraukyti tautos budimą stabdžiusios cenzūros ir informacinės blokados pančiai.

„Tačiau per pastarąjį dešimtmetį visuomenė nebekontroliuoja LRT ir nebeturi jokios įtakos jo veiklai. Nacionalinį transliuotoją užvaldė ir dėl įtakos jame kovoti pradėjo tik siaurus asmeninius interesus siekiančios patenkinti politinės, verslo ir privačios žiniasklaidos grupuotės“, - teigiama kvietime.

„LRT įsitvirtino ir stiprėja ideologinė ir politinė „neteisingų“ pažiūrų cenzūra. Išsižadėta net minimalių sąžiningumo ir nešališkumo standartų. Nacionalinis transliuotojas neįstengia objektyviai nušviesti ir analizuoti Lietuvos ir pasaulio įvykių. LRT virto primityvios ideologinės globalizmo propagandos sklaidos židiniu. Dangstantis žiniasklaidos laisvės ir nepriklausomumo lozungais, iš tikrųjų tarnaujama globalizmo idėjoms ir siauroms jas palaikančioms elito grupėms. Naujoji LRT vadovybė viešai nepripažįsta šios problemos ir nemėgina jos spręsti“, - problemas apibendrina mitingo iniciatoriai.

Pabrėžiama, kad LRT yra išlaikoma mokesčių mokėtojų lėšomis ir privalo tarnauti tautai ir valstybei. Lėkšta ideologinė propaganda ir antivalstybinių idėjų sklaida LRT eteryje turi liautis.

Nacionalinis transliuotojas privalo vėl tapti objektyvus ir nešališkas, užtikrinti realią pažiūrų įvairovę, jo veikla turi tarnauti Lietuvos nacionaliniams interesams.

Kaip ir sąjūdinio atsinaujinimo laikais, LRT esminės permainos galimos tik pasitraukus stagnatoriškiems nacionalinio transliuotojo vadovams ir tautą bei valstybę uoliausiai griaunantiems iškiliausiems propagandininkams.

Kaip ir 1988 metais, permainos yra įmanomos tik jų reikalaujant pačiai visuomenei. Tik sąjūdinio tipo susitelkimas gali paskatinti pokyčius, kurių vengia tariamai už demokratiją ir skaidrumą LRT kovojančios grupės ir kuriems įgyvendinti nacionalinio transliuotojo vadovybė neturi politinės valios bei ryžto.

Ateinantį pirmadienį, spalio 22 dieną, 12:00 valandą, visi žodžio laisvei ir demokratinės Lietuvos ateičiai neabejingi piliečiai kviečiami prie LRT pastato, Konarskio g. 49.

Kaip ir Sąjūdžio metais sugriaukime patylomis sukurtą propagandas sistemą. Kartu pareikalaukime sugrąžinti LRT valdymą žmonėms, o sąžiningą ir valstybei lojalią žurnalistiką – į LRT eterį.

Protesto organizatoriai: Tautos forumas, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubas, Vilniaus Sąjūdis, Labanoro klubas, Jaunimo sambūris „Pro Patria“, Krikščioniškosios kultūros institutas.


Susiję

Įvykiai 7407912113106702650

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2018-10-19 09:41

  O vaikščiotojai po mišką ateis? Juk čia nereikia važiuoti 100 km iki miško.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2018-10-19 12:03

  Nemanau, kad bus lengva LRT atsikovoti - kova bus sunki, bet jei mes neturėsime galimybių išgirsti per LRT televiziją ir radijo kitą nuomonę - o tik Miliūtės, Pumprickaitės, Pugačiausko ir "etatinių" politologų - ateinantys visi rinkimai bus naudingi tik liberalams ir stambiajam verslui. Tad kvieskime savo bendraminčius ir draugus į mitingą, nes svarbu kuo gausiau dalyvauti. Pirmadienis dirbantiesiems - darbo diena, bet gal galima pietų pertraukos metu sudalyvauti. Iš kitų miestų atvykti žmonėms darbo dieną irgi yra sunkiau nei savaitgalį, tačiau reikia viltis, kad mitingas pavyks.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Baikit šieną rūkyt ir prarūgusį pieną gert, gal protas prašviesės ir tokių nesamonių neorganizuosite. Valio.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Sveiki tokiu dalyku reikia.Tik kodel mitingas vyks darbo diena kai dauguma Lietuvoje dirbs ir negales dalyvauti?As taip pat dirbu nuo 8 iki 16 valandos.Kaip siulote man atvykti ir sudalyvauti?

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2018-10-20 13:36

  O jums Valstieciai rubliais moka ar trasomis?

  AtsakytiPanaikinti
 6. Anonimiškas2018-10-20 13:40

  O senasis krivis taip pat bus? Nes reikia ginti ir senuju baltu teises i rasta, kuris islikes tik masonai valdzioje neleidzia mums jo naudotis, tad reikia kazka dariti, vienikimes broliai pagonys...

  AtsakytiPanaikinti
 7. Anonimiškas2018-10-20 17:46

  Vaiksciotojai po miska isdidziai pasivadino Labanoro klubu. Dabar tuos vaiksciotojus kaip baranus suvarys prie LRT bliaut ir mekent.

  AtsakytiPanaikinti
 8. čia vienas ir tas pats degeneratas iš LRT drąsinasi.
  jūsų laikas jau praėjo- ne šiandien tai rytoj bėgsit jūs iš čia susirietę, nes jei nespėsit pabėgt - patys kalti.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Če prrieš rinkimus prasideda cirkai? Žinoma esu prieš cenzūrą ! Tik nelabai žinau ką tas LRT daro,nes nežiūriu dėl laiko stokos!Dirbu!

  AtsakytiPanaikinti
 10. Anonimiškas2018-10-26 12:02

  Neturite ką veikti. LRT yra negerų dalykų, bet panašu, kad jūs tuos pačius negerus dalykus irgi skleidžiate, o ne kovojate prieš juos. Kitaip tariant abu labu tokiu.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Aha - ir prieš sovietus bei jų propagandą kovojęs Sąjūdis "neturėjo ką veikti", nes nors sovietyne ir buvo "negerų dalytų", bet ir Sąjūdis "tuos pačius negerus dalykus irgi skleidė", tad ar sovietikai, ar jų priešininkai - "abu labu tokiu" buvo. :)
   Tiesiog tobulas vertybių, moralės ir principų (ir, iš esmės, tapatybės) neturinčios masės "mąstymo" pavyzdys. Akivaizdu, kad tada, 1990 m., šitos faunos pralaimėjimas buvo tik laikinas.

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item