JK užsienio reikalų sekretorius Jeremy Huntas Briuseliui: nepaverskite Europos Sąjungos „kalėjimu“

tiesos.lt Europos lyderiai gali paversti Europos Sąjungą „kalėjimu“, kurį ir kitos šalys užsinorės palikti. Taip nutiks, jei Briuseli...


Europos lyderiai gali paversti Europos Sąjungą „kalėjimu“, kurį ir kitos šalys užsinorės palikti. Taip nutiks, jei Briuselis nubaus Jungtinę Karalystę (JK) ir paliks ją su bekompromisine „Brexit“ sutartimi, sekmadienį kalbėdamas Konservatorių partijos metinėje konferencijoje Birmingeme sakė JK užsienio reikalų sekretorius Jeremy Huntas, savo kalboje šį bloką palyginęs su Sovietų Sąjunga.

J. Huntas, kuris tiesiogiai kreipėsi į ES vadovus, sakė, kad jei bus atmestas Theresos May vadinamasis „Brexit“ čekių planas, o JK pasitraukimas iš ES virs iš „gal dar grįšime“ į „tragediją visai Europai, kurios buvo galima visiškai išvengti“.

Savo kalboje J. Huntas priminė ir ministrės pirmininkės Margaret Thatcher garsųjį atkirtį 1990-aisiais, kai tuometis EK prezidentas Jacquesas Delorsas pasiūlė įvesti didesnę Briuselio kontrolę – tokiame renginyje, kuris dažnai laikomas geriausia vieta parodyti, kas turi daugiausia šansų tapti naujuoju konservatorių lyderiu, šis priminimas nuskambėjo taip, tarsi jis būtų išsikvietęs ir jos dvasią: „Mes suprantame, kad ES nori apsaugoti pati save, – kalbėjo jis – bet jei vienintelis kelias susitarti su pasitraukti norinčia JK yra pabandyti panaudoti jėgą ir taip ją neva sulaikyti, tai pakartosiu atsakymą tos, kuri buvo kur kas labiau pasižymėjusi nei aš: „Ne, ne, ne“.

Kalba sulaukė entuziastingo konservatorių partijos palaikymo.

Apibūdindamas ES požiūrį į „Brexit“ kaip į pastangas „išlaikyti klubą kartu“, nubaudžiant tą, „kuris nori išeiti“, Huntas paklausė: „Kas ištiko europietiškąją svajonę – jos pasitikėjimą ir idealus? ES juk buvo įsteigta, kad būtų apsaugota laisvė. Būtent taip – naudodama jėgą – bandė išlikti ir Sovietų Sąjunga“.

„Istorijos pamoka yra aiški: jei paversite ES klubą kalėjimu, noras pasitraukti nesumažės. Atvirkščiai, tik išaugs, ir mes nebūsime vieninteliai kaliniai, norintys iš jo pabėgti.“

Versta iš politico.eu.

Susiję

Europa 7048861361785096662

Rašyti komentarą

 1. ''Būtent taip – naudodama jėgą – bandė išlikti ir Sovietų Sąjunga'' - skaitau ir savo akimis netikiu - nejau JK konservatoriai perskaitė kai kurių rytų Europos politikos filosofų analizes?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2018-10-01 20:19

   Gali būti. Be to, lietuvų išeivija UK tokia didelė ir įvairi, kad jau seniai žinoma, jog anglai noriai kalbasi su lietuviais apie okupacijos baisumus. kad Be to, anglai puikiai žino, kad Rytų Europos šalys ir tautos kaip niekas kitas gerai pažįsta okupaciją, nes patyrė ja savo kailiu. Dabar aišku, kad prof. V.Radžvilas ir vėl teisus.

   Panaikinti
 2. Mieli Pro Patria redaktoriai,kai verčiate tekstus iš užsienio kalbų(bei šaltinių),sutikrinkite sąvokų ir pavadinimų prasmę su originalu.Nes originale yra ne "čekių"(kieno,kasos aparatų?),o Čekerso planas,kurio pavadinimas kilęs iš vietovės kur Theresa May sumąstė šį planą.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Aha, čia teisinga pastaba - https://en.wikipedia.org/wiki/Chequers

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item