Atskleista sukčiavimo schema – už Lietuvos biudžeto lėšas neteisėtai gydėsi Lenkijos piliečiai

fntt.lt Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Vilniaus apygardos valdyba atskleidė tarptautinę sukčiavimo schemą, pagal kurią...


Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Vilniaus apygardos valdyba atskleidė tarptautinę sukčiavimo schemą, pagal kurią daugiau kaip 1 200 Lenkijos piliečių buvo, kaip įtariama, fiktyviai įdarbinti vienoje Vilniaus įmonėje tam, kad nemokėdami sveikatos draudimo mokesčių galėtų gydytis Lenkijoje – už jiems suteiktas paslaugas turėjo būti mokama iš Lietuvos Valstybinės ligonių kasos administruojamo Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto.

FNTT baigė ikiteisminį tyrimą dėl 200 tūkst. eurų vertės kėsinimosi apgaule gydytis Lietuvos VLK lėšomis. Iki apgaulės paaiškėjimo 120 tūkst. eurų buvo pervesta Lenkijos ligonių kasai, po atlikto tyrimo užkirstas kelias papildomai padaryti 80 tūkst. eurų žalą Lietuvos privalomojo sveikatos draudimo fondui.

FNTT tyrimo metu išsiaiškino, kad Lenkijos piliečiai pagal išankstinę schemą sostinėje įkūrė tariamas darbo vietas internetu. Interneto svetainėje buvo skelbiama informacija ir ieškomi žmonės, norintys įsidarbinti. Išaiškinta, kad per nepilnus metus Vilniaus bendrovėje buvo įdarbinta 1 200 asmenų – taksistų, dantų technikų, kirpėjų, manikiūrininkų bei ūkininkų iš įvairių Lenkijos regionų. Sudarytose sutartyse buvo numatytas tariamas darbas internetu, nuotoliniu būdu, taip pat darbas retai atvykstant į Vilnių.

Tyrimo metu surinkta pakankamai duomenų, kad Vilniuje Lenkijos piliečiai buvo įdarbinti fiktyviai – nebuvo rasta dokumentų ar informacijos apie realų darbą, jo vietą ir pobūdį, be to, nebuvo gauta duomenų, kad už 800–1000 km nuo Vilniaus gyvenantys darbuotojai važiuotų bent kelioms valandoms į darbą kartą per mėnesį.

FNTT tyrėjai nustatė, kad 1 200 tariamai įdarbintų Lietuvoje darbuotojų Lenkijoje dirbo pagal individualią veiklą ar patentą, todėl jiems būtų tekę savarankiškai mokėti nemažus socialinio ir sveikatos draudimo mokesčius. Tačiau pagal darbo sutartis įdarbintiems Lietuvoje asmenims, atsižvelgiant į Europos Sąjungos teisės aktus, garantuojamos ligos ir motinystės išmokos. Todėl gydantis Lenkijoje už suteiktas paslaugas buvo sumokama Lietuvos privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis. Atliekant šį tyrimą nustatyta, kad 420 fiktyviai Lietuvoje įdarbintų Lenkijos piliečių dėl įvairių ligų savo šalyje kreipėsi į šeimos gydytojus, chirurgus, stomatologus, o už suteiktas gydymo paslaugas 120 tūkst. eurų buvo apmokėta Lietuvos lėšomis.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroro Vytauto Kukaičio, „šis sudėtingas, daug analitinių kriminalistinių ir finansinių žinių pareikalavęs tyrimas rodo FNTT žvalgybos ir tyrėjų gebėjimą atpažinti naujus Europos Sąjungos viduje veikiančius mokestinių sukčiavimo modelius“.

Generalinė prokuratūra su užsienio kolegomis sėkmingai Lenkijos Respublikoje panaudojo teisinės pagalbos instrumentus – Europos tyrimo, turto įšaldymo orderius, kratas, apklausas, bankų informacijos gavimą, asmeninio pobūdžio, realios profesinės veiklos duomenis, kurie leido identifikuoti apgaulę ir darbo santykių teisinę simuliaciją.

Šiame tyrime Valstybinė ligonių kasa pateikė kaltinamajam civilinį ieškinį, siekiantį beveik 120 tūkst. eurų. Sukčiavimu, dokumentų klastojimu ir apgaulingu apskaitos tvarkymu kaltinamo Lenkijos piliečio baudžiamoji byla bus nagrinėjama Vilniaus apylinkės teisme.

Pradžia

Susiję

Demokratija ir valdymas 6632153099979668592

Rašyti komentarą

 1. Velnio advokatas2018-10-30 11:59

  Classic lenkai.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2018-10-30 12:24

  Uz tai labai "myliu" lenkus. Juos "myli" visa Europa,Azija ir Amerika. "Tikri" katalikai! Del ju gobsumo kilo 2-asis Pasaulinis karas. JIE suukels ir 3-aji. Pasiklausykite ka jie kalba apie Ukraina ir Lietuva!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Spėju, linksevičius jau pakeliui į Varšuvą atsiprašinėti, o konservatnykų irštvos koridoriuose jau sukamos mintys, kad FNTT greičiausiai yra tautinę nesantaiką kurstantys rusų agentai. :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2018-10-30 15:58

  Štai prie ko priveda "įdarbinimas", kai nėra aiškiai ir griežtai apibrėžtas MOKĖJIMAS VALSTYBINĖS KALBOS. Bet čia tik smulkmena. Akivaizdu, jog tai vietinių baltaruslenkių vaisingas bendradarbiavimas su savo macierze - motinine matrica. Kas yra užtikrintas, kad tokių "darinių" nėra ir daugiau? Ir kas garantuos, kad nėra įdiegta ir kitokios, jau grynai antivalstybinės veiklos? Svarbu, kad būtų pinigų, o jų, kaip matome - bus! Lenkai turi didelę diversijų ir pogrindinės veiklos patirtį ir istoriją dar nuo Napoleono laikų, per visą XIX ir XX amžių. O šiuo, konkrečiu atveju, privaloma patikrinti visus LT įmonų registro duomenis bei ten (t.y.Registre) dirbančius asmenis, o taip pat atsekti šios aferos ryšį su Vilniaus savivaldybėje dirbančiais klerkais ( ne tik lenkais, bet ir lietuviais). Garantoju 80%, kad toks ryšys atsiras, ypač dėl Šimašiaus "šaunios asmenybės" ir jo "energingos veiklos". Aukščiau minima afera yra gera proga telktis visiems vilniečiams prieš konkretų POLITINĮ AFERISTĄ prie miesto vartų ir pietinių Lietuvos sienų. Esanti "Vilnijos" draugija yra akademinių marazmatikų ir pliurpalių artelė, kuri tik kalba apie "viduramžiais sulenkintus lietuvius" (dar gerai, kad nekalba apie Adomą ir Ievą Rojaus soduose). Vilniaus Forumas turėtų koncentruotis į Vilniaus savivaldybės "triukus ir fokusus". Reikia ruoštis Savivaldos rinkimams.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nereiktų nuvertinti "Vilnijos" draugijos: vis dėlto, ji MŪSŲ pusėje - ir, beje labai teisingai kalba.
   O kad reikia ryšių ieškoti su vietos valdžia - faktas kaip blynas. :)

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui (nauja tinklalaidė)

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item