Airiai balsavo už šventvagystės draudimo pašalinimą iš konstitucijos

bernardinai.lt Penktadienį vykusiame referendume airiai balsavo, kad jų valstybėje būtų atšauktas šventvagystės draudimas. Už tai bal...


Penktadienį vykusiame referendume airiai balsavo, kad jų valstybėje būtų atšauktas šventvagystės draudimas. Už tai balsavo 64,85 proc. rinkėjų. Prieš – 35.15 proc. Atšaukimą daugiausiai palaikė jauni airiai. Net keturi iš penkių jaunesni nei 35 metų žmonės balsavo už šventvagystės draudimo panaikinimą.

1937 m. Airijos Konstitucijoje šventvagystė laikoma nusikaltimu. 40.6.1 straipsnyje teigiama, kad „Šventvagiško, ardomojo ar nepadoraus dalyko publikavimas ar pasakymas baudžiamas pagal įstatymą“. Šventvagystės draudimas buvo įtrauktas ir į 2009 metų Šmeižto įstatymą, kur ji apibrėžta kaip sąmoningas siekis įžeisti religiją ar didelę dalį tos religijos tikinčiųjų. Pagal įstatymą, už tokį nusikaltimą grėsė bauda iki 25 tūkst., tačiau niekas nuo to laiko nebuvo patrauktas baudžiamojon atsakomybėn. Po referendumo tiek Konstitucija, tiek šis įstatymai turės būti pakeisti.

Teisingumo ir lygybės ministras Charlie Flanaganas teigiamai atsiliepė apie referendumo rezultatus: „visada laikiausi nuomonės, kad mūsų Konstitucijoje nėra vietos tokiai nuostatai. Airija teisėtai didžiuojasi modernios ir liberalios visuomenės reputacija.“

Katalikų vyskupai referendumo nekritikavo. Rudens posėdyje Airijos vyskupų konferencija teigė, kad nuoroda į šventvagystę Konstitucijoje yra „didžia dalimi atgyvenusi ir gali kelti nerimo dėl to, kaip šitai buvo naudojama pateisinti smurtą ir priespaudą mažumų atžvilgiu kitose pasaulio vietose“. Anot Airijos ganytojų, visuomenė „praturtinama“ religijos ir sąžinės laisve.

Teigiama, kad šis balsavimas, kaip ir ankstesnė rinkėjų valia įteisinti abortus bei vienalytes „santuokas“, rodo vertybinių požiūriu pasikeitusią Airijos visuomenę, įvardijamą kaip pokatalikiška.

Referendumas surengtas drauge su prezidento rinkimais, kuriuose daugiausiai balsų surinko ir antrai kadencijai perrinktas buvo dabartinis šalies vadovas Michaelas Higginsas.

Parengta pagal BBC ir Crux.

Bernardinai.lt - Interneto dienraštis

Susiję

Pažangos ideologija 7047219259995839746

Rašyti komentarą

 1. tam kad šitą tautą kurios nebėra sudegradint galutinai buvo išleista 700 mln dollerių ir užemė 25 metus. dabar tai tik degradavus banda.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2018-10-30 08:47

  Pavyzdys kaip eilinį kartą praplaunamos smegenys visai tautai. Pirmiausiai jaunimui.

  AtsakytiPanaikinti
 3. "Katalikų vyskupai referendumo nekritikavo." - LABAI iškalbingas, faktas - kaip ir idiotiška "argumentacija" "kaip šitai buvo naudojama pateisinti smurtą ir priespaudą mažumų atžvilgiu KITOSE PASAULIO VIETOSE". Beje, šitie irgi prie to smegenų plovimo prisidėjo. Ir ne tik dabar su svaigalais apie visuomenės "praturtinimą" - dar prieš referendumą dėl visokių "nuokrypų" "santuokų" emigrantai pasakojo girdėję iš kunigų postringavimus, kad "nieko čia tokio" ir "nu, tai jeigu viens kitą myli...". Tai ko norėti iš "katalikiškos" visuomenės su tokiais "ganytojais"?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Airijos katalikų vyskupai ar bent jau dauguma jų, kiek teko domėtis, jau yra tik CINO's, catholics in name only

   Panaikinti
 4. Tai dabar galėsiu ten ,vidury aikštės ,sudegint kokį Koraną ir man nieko nebus?

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2018-10-30 19:53

  Vatiniams pseudotautininkams kaip šlapiu skuduru per snukį.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Na, ir kas dabar paskys, kad pilnatis "specifinės faunos" neveikia? :D

   Panaikinti
 6. Anonimiškas2018-10-30 21:51

  Airija skęsta savo iškrypimuose, ir žlunga kaip tauta.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. O juk kažkada buvo viena iš katalikiškiausių šalių.

   Panaikinti
 7. Anonimiškas2019-08-21 12:26

  Matyt pirmoji Valstybė kuri buvo kaip ir pavyzdys, dabar ateina į pradžios galą, vagystė taps šventa, gerai į pabaigą varo.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item