E. Macronas: Europa saugumo srityje nebegali kliautis tik JAV

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas šiandien paskelbė manantis, kad, užtikrinant Europos žemyno saugumą, JAV įtakos dalis Europai...

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas šiandien paskelbė manantis, kad, užtikrinant Europos žemyno saugumą, JAV įtakos dalis Europai turi būti mažesnė.

Prancūzijos ambasadoriams skirtoje šiandienos kalboje Macronas pareiškė: „Europa saugumo srityje nebegali kliautis tik Jungtinėmis Valstijomis. Mes patys turime atlikti savo pareigas ir užtikrinti mūsų saugumą ir Europos suverenumą.“

Macrono teigimu, į diskusijas dėl kooperacijos saugumo klausimais turi būti įtrauktos ne tik visos Europos šalys, bet ir Rusija, jei – kaip teigia Prancūzijos prezidentas – santykiuose su Maskva bus padaryta pažanga rytų Ukrainoje vykstančios kovos tarp valdžios ir Rusijos remiamų seperatistų klausimu. Prancūzijos prezidentas šios temos daugiau neplėtojo ir nepatikslino, apie kokio tipo pažangą kalbama.

Prancūzija vis dar siekia, kad būtų įgyvendintas 2015-ųjų Minsko taikos susitarimas, kuriuo, kaip teigiama, siekiama išspręsti Ukrainoje įsiplieskusį konfliktą, kurio metu, skaičiuojant nuo 2014-ųjų, žuvo bent 10 tūkstančių žmonių.

Nuo pat jo išrinkimo 2017-ųjų gegužę E. Macronas tvirtino sieksiantis sukurti labiau „integruotą“ Europos Sąjungą – turinčią ir bendrą saugumo biudžetą, ir bendrą gynybos politikos doktriną.

Praeitų metų lapkritį Lietuva kartu su kitomis 22 ES valstybėmis įsipareigojo dalyvauti Nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo (PESCO) veikloje, kur tarp valstybių narių vykdomi bendri karinio pobūdžio projektai ir dalijamasi įvairia informacija saugumo klausimais.

Didžioji Britanija ir Danija buvo tarp valstybių, kurios PESCO dalyvauti atsisakė.

Parengta pagal The Associated Press.

Susiję

Pasaulis 5798698747808286165

Rašyti komentarą

 1. "turi būti įtrauktos ne tik visos Europos šalys, bet ir Rusija"....(labai norisi keiktis).
  Macronas tai naudingo idioto pavyzdys. Su tokiom smegenim jis pavojingesnis už putiną.
  Įsivaizduokim - kalnai ... vienas iš avių piemenų sako, mes planuojam į avių saugojimą įtraukti ne tik piemenis, avčiarkas, bet ir vilką. O medžiotojo įtaką reikia mažinti ...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Matai, drauguži, tas Jūsų romantizuojamas "medžiotojas" irgi nėra laisvas, kokį priverstas vaidinti. Jis labiau panašus į medžioklinį šunį, kuriam nurodinėjama, ką pulti. Ginti jis iš principo negali nieko kito, išskyrus tą, kuris jį laiko už pavadėlio. Ir bus šunimi tas "medžiotojas" iki nesupras, kad šuniškas gyvenimas ne pats gerisusias gyvenimas. Lygiai tas pats yra ir su čia lojančiais piktais šunyčiais.

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2018-08-27 19:07

  Dar vienas Putino draugijos narys, JAV nepatikima Putinas patikimas

  AtsakytiPanaikinti
 3. Kažkaip nesigirdi etatinių "rusū agentū medžiotojū" eurovatnykų riksmų apie "prorusišką Makroną". O juk ŠIUO atveju pagrindas tam kaip tik YRA. ;)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2018-08-27 23:31

   Tai tik patvirtina, kad eurovatnykai ir vatnikai yra vieningi. Eurovatnykai seniai kalbėjo apie jungtinę erdvę nuo Lisabonos iki Vladivostoko. Gruzijos, Donbaso ir Krymo "incidentai" tą marksistų šrioderių-junkerių svajonę tik trumpam tepritildo.

   Panaikinti
  2. partlibkonservkgbistas2018-08-28 08:25

   Teip. Gudri žmones suprunta, kad laisve ir par visu pasauli butū gerai.

   Panaikinti
 4. Politinė trojka atkėlė Europos vartus ir atiduoda ją be mūšio. Apie kokią Europos gynybą kalba šitas nesusitupėjėlis?

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item