Europos Komisija inicijuoja kovą prieš Vengriją dėl „Stop Soros“ paketo

Europos Komisijos (EK) atstovė spaudai Mina Andreeva kevirtadienį pareiškė, kad EK Vengrijos valdžiai išsiuntė formalaus pobūdžio laišką ...

Europos Komisijos (EK) atstovė spaudai Mina Andreeva kevirtadienį pareiškė, kad EK Vengrijos valdžiai išsiuntė formalaus pobūdžio laišką dėl Vengrijos „Stop Soros“ įstatymų paketo ir su juo susijusių konstitucinių pataisų.

Ginčijamus „Stop Soros“ įstatymus Vengrijos parlamentas priėmė birželį, siekiant tinkamai bausti „nelegalios migracijos skatinimą ar organizavimą“.

Tai nėra pirmas Europos Sąjungos institucijų bandymas oponuoti Vengrijos „Stop Soros“ politikai. Kiek anksčiau Europos Tarybos Venecijos komisija jau kritikavo „Stop Soros“ dėl to, kad esą šie įstatymai itin trukdys teisėtų pilietinių organizacijų veikimui.

Valdančioji Vengrijos „Fidesz“ partija į paskutinius EK veiksmus reagavo teigdama, kad pastaroji paprasčiausiai „gina Sorošo organizacijas“.

„Stop Soros“ įstatymai ir konstitucijos pakeitimai, draudžiantys migrantų apgyvendinimą Vengrijoje, trukdo jiems [EK] pasiekti jų tikslus ir dėl to jie ėmėsi šios procedūros“, – teigiama „Fidesz“ pranešime.

„Kol „Fidesz“ ir „Krikščionių demokratų“ koalicija yra valdžioje, „Stop Soros“ ir konstitucijos pakeitimai liks nepaliesti, nes Vengrijos žmonės aiškiai parodė, kad jie nenori, jog Vengrija būtų perdaryta į imigrantų valstybę“, – pridedama tame pačiame pranešime.

Stipriausia Vengrijos opozicijos partija „Jobbik“ – taip pat balsavusi už „Stop Soros“ paketo priėmimą ir konstitucines pataisas – naująją Europos Komisijos procedūrą pavadino „nepriimtina“ ir teigė, kad Vengrija nepriėmė jokių įstatyminių priemonių, kurios būtų nesuderinamos su jos pareigomis ginti Europos Sąjungos išorines sienas.

„Jobbik“ partija pabrėžė, kad „Stop Soros“ įstatymų paketas savaime nėra pakankamas nelegaliai migracijai pažaboti. Nepaisant to, su tokio tipo migracija griežtomis nacionalinio lygmens priemonėmis kovoti tikrai galima. „Jobbik“ teigimu, tai yra priežastis, dėl kurios jie siūlo įsteigti nepriklausomą sienos apsaugos tarnybą.

Parengta pagal užsienio spaudą.

Susiję

Užsienio politika 6838405073764187861

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2018-07-20 10:12

  verst iš rogių šitą politbiurą su latru priešaky, nes kitaip ES laukia liūdnas likimas.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2018-07-20 17:27

  Kaip gali būt lyginama ES su politbiuru? Juk Europos Sąjunga yra viena didžiausių laisvų rinkų, kurios nevaldo jokia valdžia. Kažką komentatoriai nusikalba, daugiau knygučių paskaitykite.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  2. Nežiniukas2018-07-20 20:17

   Tai kokias knygutes anonime skaitai, kurias mums rekomenduoji paskaityti?

   Panaikinti
  3. Anonimiškas2018-07-20 23:37

   Cha, čia tikrai geras: ,,,,Kaip gali būt lyginama ES su politbiuru? Juk Europos Sąjunga yra viena didžiausių laisvų rinkų...'' - komentatoriui net nekilo klausimo, koks ir kieno politbiuras turimas pmeny, o po to sekantis pastebėjimas apie ,,laisvas rinkas'' - išties unikumas :))) Kai kam politbiuras ir ,,laisva rinka'', pasirodo, yra puikiai suderinami dalykai, tik va matyt politekonomija ir marksistinis empiriokriticizmas ne kaip sekėsi :)))

   Panaikinti
 3. Anonimiškas2018-07-20 21:03

  >2018-07-20 17:27 skiri ES nuo EK?

  AtsakytiPanaikinti
 4. Do You Seek Funds To Pay Off Credits and Debts? { FIFOCapitals@gmail.com } Is Here To Put A Stop To Your Financial Problems. We Offer All Kinds Of Loan (Personal Loan, Commercial Loan, etc.) We Give Out Loan With An Interest Rate Of 1.00%. Interested Applicants Should Contact Us Via Email: FIFOCapitals@gmail.com

  Please Fill the Application Form Below:
  - Complete Name:
  - Loan Amount Needed:
  - Loan Duration:
  - Purpose Of Loan:
  - City / Country:
  - Telephone:
  - How Did You Hear About Us:

  If You Are Interested To Get A Loan Then Kindly Write Us With The Loan Requirement. Please, Contact Us via email: FIFOCapitals@gmail.com,,,

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ar tik čia ne viarslynykai iš Afrikos pradėjo Propatriją skaityti?

   Panaikinti
 5. Anonimiškas2018-07-21 23:13

  Vengrams tos ES ar EK biurokratinės keistenybės ir mojavimas popieriukais - kaip žirniai į sieną. Tiek vengrai, tiek ir kiti jau numano, kad po ateinančių metų Europarlamento rinkimų papūs visiškai kitokie vėjai.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Tik naivuoliai arba suinteresuoti asmenys - gal patys dirba dosniuose Briuselio kabinetuose, gal giminės - gali ES tapatinti su nors kokia, bet kokia laisve. Nebent laisvė iškrypimams ir Europos islamizacijai.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui su Vytautu Sinica

Savaitės pokalbis

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item