Europos Komisija finansavo „Vaivorykštės perėją“ Vilniuje

propatria.lt nuotrauka  Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė, kad Pylimo gatvėje įrengta „Vaivorykštės perėja“ yra „Nacionalinės LGBT t...

propatria.lt nuotrauka 
Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė, kad Pylimo gatvėje įrengta „Vaivorykštės perėja“ yra „Nacionalinės LGBT teisių organizacijos“ projektas. Oficialiame rašte pripažinta, kad ši „perėja“ – „terminuotos spalvotos dangos elementas“ – yra „neatskiriama  „Vaivorykštės dienų 2018 metų“ renginio dalis.“

Savivaldybė neslėpė, kad „Vaivorykštės perėja“ „nėra techninė eismo reguliavimo priemonė ir neapima Kelių eismo taisyklių ir Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2012 m. sausio 31 d. įsakymo Nr. 3-82 „Dėl kelių horizontaliojo ženklinimo taisyklių patvirtinimo“ ir nenustato eismo organizavimo tvarkos.“

Kaip pažymi leidimą įrengti „Vaivorykštės perėją“ gavusi „Lietuvos gėjų lyga“, šios perėjos „atidarymo“ renginys laikytinas „Vaivorykštės dienų“ 2018 festivalio programos inauguravimo akcentu“. Perėjos įrengimą iniciavusi „Lietuvos gėjų lyga“ neslepia, kad „Vaivorykštės dienų“ 2018 m. festivalis finansuojamas ir Europos Komisijos Teisių, lygybės ir pilietybės programos lėšomis.

Iš Vilniaus miesto savivaldybės rašte pateiktos informacijos aišku, kad ši ir Europos Komisijos lėšomis įrengta „Vaivorykštės perėja“ – „terminuotos spalvotos dangos elementas“ – nefunkcionuoja kaip įprastinė pėsčiųjų perėja. Reaguodama į savivaldybės oficialų raštą, kuriame pažymima, kad ši perėja nėra „techninė eismo reguliavimo priemonė“, į savivaldybę oficialiai besikreipusi lobistė Eglė Mirončikienė pastebėjo: „Vaivorykštės perėja“ galimai funkcionuoja pažeidžiant LR įstatymus.

Vilniaus miesto savivaldybė privalo atsakyti, kodėl, remiantis LR reklamos įstatymo 2 straipsniu, „išorinės reklamos“ požymius atitinkanti „Vaivorykštės perėja“, nėra panaikinta, nors ji legaliai nei įteisinta, nei apmokestinta.

Kaip pažymi E. Mirončikienė, „Vaivorykštės perėjos“, kaip galimai neteisėtos kelyje įrengtos išorinės reklamos, klausimą svarstyti turėtų ir Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, nes Reklamos įstatymo 12 straipsnyje „Išorinės reklamos įrengimo reikalavimai“ nustatyta: „Draudžiama įrengti išorinę reklamą: 1) keliuose, virš kelių, kelių juostose ir apsaugos zonose.“


Susiję

Pažangos ideologija 207849546532350650
item