Švedijos demokratai ketina rengti referendumą dėl ES

www.tiesos.lt 1994 m. europarlamentaras Peteris Lundgrenas (Švedijos demokratų partija) pats balsavo už stojimą į tuometinę Europos Sąj...

www.tiesos.lt

1994 m. europarlamentaras Peteris Lundgrenas (Švedijos demokratų partija) pats balsavo už stojimą į tuometinę Europos Sąjungą, kuri, jo nuomone, smarkiai skyrėsi nuo tos, kuo ji pavirto šiandien. Būtent todėl demokratai ir nori persvarstyti Švedijos sutartį su ES, ir kviesti švedus referendume išsakyti savo nuomonę, rašoma Samhällsnytt portale.

„Mes visą laiką prarandame savo suverenitetą. Nuo Lisabonos sutarties ES pakeitė kryptį – tapo save auginančia institucija. Klausantis aukštų ES pareigūnų atrodo, kad tėra tik vienas kelias – kelias pirmyn. Mes turėsime ES armiją, sukursime naujas organizacijas, tam nebėra jokių ribų“, – sakė P. Lundgrenas „Europos portalui“.

P. Lundgrenas buvo įsitikinęs, kad Švedija buvo apgauta dėl šios sutarties, nes ji negauna tiek, kiek pati sumoka, o sumoka labai daug.

P. Lundgrenas mano, kad šis klausimas bus svarbus ir per Švedijos, ir per Europos Parlamento rinkimus.

Politiko nuomone, ES turėtų verčiau likti taiką saugančia prekybos organizacija. Jis pats norėtų, kad ES rūpintųsi tarptautiniu bendradarbiavimu kovoje su nusikaltimais, už aplinkos ir klimato apsaugą, tačiau ji nebūtinai turėtų tarpininkauti valstybėms, mat, politiko nuomone, ES kaip organizacija neturi supratimo, kuo gyvena Švedija.

Su ES susijęs tik vienas geras dalykas – joje galima diskutuoti su politiniais priešininkais.

„Ten, Briuselyje, nėra tokios pačios žaidimų aikštelės kaip Švedijos parlamente, kur sėdima smėlio dėžėje ir norima žaisti tik su savo geriausiais draugais. Briuselyje į tokį žaidimą niekas nekreipia dėmesio, ten žmonės, sakyčiau, yra labiau subrendę,“ – sakė Peteris Lundgrenas.

Parengė Daiva Jakubonienė.

Susiję

Europa 4375580693336385470

Rašyti komentarą

 1. Nū, tai če ryškei kremleus ytakos agentas! :)
  O jei rimtai - destrukcinė paties sajūzo politbiuro įtaka eurodsajūzui yra "n" kartų didesnė, negu visų "euroskeptikų" kartu sudėjus. Ir čia net ne apie vertybinių požiūrių skirtumus kalba (tiek JK, tiek Švedija yra kiaurai persmelktos neomarksizmo puvinio, tad šiuo atžvilgiu nuo sajūzo nesiskiria), o grynai apie administracinius dalykus: valstybėms-narėms vis didesnį nerimą kelia "centro" valdžios godulys ir noras kištis vos ne į visas valstybių gyvenimo sritis. Ideologija jiems nekliūva (ir visiškai be reikalo). Po ANO sajūzo "sparneliu" buvusioms valstybėms ŠITO sajūzo tendencijos tiesiog akivaizdžios, bet raudonai-žydrame rūke plaukiojančioms Vakarų valstybėms susigaudyti sunkiau, todėl jų reakcija daugiau instinktyvi "paspaudė-pasitrauksim", negu principinė (ydingos ideologijos atsisakymas ir radikali pertvarka).

  AtsakytiPanaikinti
 2. ES kaip konfederacija būtų tinkama. Tačiau ES federacija - pragaištis. Paspėlioti dėl geopolitinės situacijos žlugus ES mūsų regione galima - komentarai ir yra prognozės bei spėliojimai. Iš daugybės tokių koks vienas kitas išlenda kaip realiausias. Spėliojame: jei ES žlugs, jos vietoje susikurs daug mažų ES. Su savo briuseliais ir vedančiosiomis ekonomikomis bei nacijomis. Atsižvelgiant į mūsų jau susiformavusį prolenkišką elitą (prisiminkite bumblovskinį mėšlą ir kitus polonizacinės erdvės adeptus), mūsų mini-ES vadovaus niekšų masė pavadinimu Lenkija. O ar dabar kitaip?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2018-06-13 03:17

   Kaip sita nieksu mase neutralizuoti? Greiciausiai, reiks ieskoti sajungininku!- ir Vakaruose ( Vokietija), ir Rytuose (Ukraina), o gal ir RF.

   Panaikinti
  2. Pala, aš teisingai supratau - siūloma sąjunga su Vokietija, Ukraina ir RUSIJA prieš Lenkiją? Čia rimtai? :)

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui (nauja tinklalaidė)

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item