Seimo nariai ragina steigti migrantų stovyklas

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Minis...

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, ragindami burti šalių koaliciją bei steigti ir finansuoti pabėgėlių ir ekonominių imigrantų stovyklas už Europos Sąjungos (ES) ribų.

Seimo narių paklausime teigiama, kad besitęsianti migrantų ir pabėgėlių krizė išlieka vienu labiausiai Europos Sąjungos valstybes skaldančiu iššūkiu. ES išorinės sienos apsaugos stiprinimas turi būti pagrindinė priemonė, kuri užtikrintų nelegalios migracijos srautų nutraukimą bei taip pat tarnautų kaip atgrasymo priemonė potencialiems migrantams ar jų gabenimo verslo užsiimantiems subjektams.

Tačiau vien sienos apsauga neužtikrins problemos išsprendimo ir tebesitęsiant migracijos srautams kils natūralus klausimas, ką daryti su ir toliau bandančiais į ES patekti migrantais. Vis plačiau svarstoma alternatyva – saugių ir civilizuotų migrantų stovyklų įkūrimas už ES išorės sienų esančiose saugiose valstybėse.

Pasak L. Kasčiūno, solidarumas negali būti diegiamas prievartiniu būdu:

„Neįmanoma reikalauti solidaraus palaikymo nepagrįstiems ir neefektyviems sprendimams, nes tokia parama būtų kenksminga pačiai ES. Lietuva neturi pritarti didžiųjų valstybių ar ES institucijų atstovų bandymams diegti tarpvalstybinį solidarumą iš esmės prievartiniu būdu, grasinant ekonominėmis sankcijomis valstybėms, kurios neįsipareigos pagal automatinius mechanizmus priimti nustatyto skaičiaus migrantų“, – teigė L. Kasčiūnas.

Anot parlamentarų, valstybės privalo pačios pasirinkti priimtiniausią joms būdą, kaip prisidėti prie krizės sprendimo.

„Esame įsitikinę, kad tikras solidarumas yra būtent galimybė valstybėms pačioms pasirinkti priimtiniausią joms būdą, kaip prisidėti prie migracijos krizės sprendimo. Manydami, kad minėtų migrantų stovyklų įkūrimas, kartu su ES išorinės sienos apsaugos stiprinimu, yra geriausias būdas valdyti nelegalios migracijos į ES srautus, kviečiame Vyriausybę inicijuoti ES valstybių narių, pritariančių tokiam sprendimui ir pasiryžusių imtis praktinių veiksmų, t.y. finansuoti jį, branduolio subūrimą”, – teigia A. Ažubalis.

Susiję

Demokratija ir valdymas 3166209569999618395

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2018-06-25 19:08

  Gera žinia. Geriau imtis prevencinių priemonių, nei paskui kovoti su pasekmėmis. Dar reikėtų skleisti informaciją migrantų šalyse, kad niekas čia jų nelaukia.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2018-06-25 19:53

  Sienas užminuoti, o tie kam jie reikalingi pačius deportuoti.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2018-06-25 20:29

  Kvailių viauksejimas. Dabar pristeigs stovyklų Albanijoje mainais į šios priėmimą į ES. O paskui priims tą Albanija su visomis jos stovyklomis pas save. Jau nekalbant apie Žmogaus teisių teismą, nuosekliai aiškinanti Europine ir JTO konvencijas taip, kad valstybės narės negali atsisakyti priimti pabėgėlių iš karo zonų. Ekonominiai jie ar ne - nenustatoma.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Mano akimis žiūrint, negudriai skamba SAVO susikurtų scenarijų "pripaišymas" oponentams, SAVO scenarijų pripažinimas kvailais - bet tuo remiantis KITUS išvadinant kvailiais. ;)
   Na, o kad prievartinis nelegalų importas yra karščiuojančios sajūzinių neomarksistų psichikos produktas, o ne oficialus kokių nors konvencijų reikalavimas (nereikia pamiršti, kad jie spjovė net ir į sajūzinę Dublino konvenciją) - tai jokia paslaptis.

   Panaikinti
 4. Anonimiškas2018-06-25 23:59

  Stovyklos pabegeliu turi buti uz ES sienu, pritariame. Jei negalima jei valstybes negali priimti tai nereikia per jega brautis. Atvyke jauni vyrai sukuria problemu, taip ir teroristai nelegaliai atvyksta

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2018-06-27 09:10

  Kuo daugiau stovyklų, tuo daugiau pabėgėlių. Norėčiau sutarpininkauti statant stovyklas. Kur siūlytis? Ar gauja priims?
  O geriausais būdas problemai spręsti yra gerai duoti lazdų, kad kiti nelįstų.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui (nauja tinklalaidė)

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item