3,5 mln. žmonių Argentinoje protestavo prieš abortų liberalizavimą

www.bernardinai.lt Niekas Argentinoje neabejoja, kokia yra Bažnyčios pozicija dėl abortų. Tiek popiežius Pranciškus, tiek visi vyskup...


Niekas Argentinoje neabejoja, kokia yra Bažnyčios pozicija dėl abortų. Tiek popiežius Pranciškus, tiek visi vyskupai pastarosiomis savaitėmis aiškiai išsakė savo poziciją šalyje vykstant debatams dėl įstatymo, kuris legalizuotų abortus iki 14 nėštumo savaitės.

Be to, Bažnyčia suteikė galimybę tiek katalikams, tiek evangelikams, ateistams ar kitiems išsakyti savo poziciją. Sekmadienį 117 Argentinos miestų į susibūrimus susirinko apie 3,5 mln. žmonių, kurie teigė nepritariantys abortų liberalizavimui.

Argentinos prezidentas Mauricio Macri leido debatams vykti pareikšdamas, kad jis nevetuotų įstatymo, jei jį priimtų Kongresas. Tiesa, jis pridūrė asmeniškai esantis dar negimusių vaikų gyvybės apsaugojimo šalininkas.

Tai buvo jau antrasis už dar negimusių vaikų gyvybių apsaugojimą kovojantis protestas nuo to laiko, kai M. Macri pradėjo debatus dėl abortų liberalizavimo. Per pirmąjį renginį į gatves visoje Argentinoje išėjo 2 mln. žmonių. Sekmadienio protestą organizavo „Marcha po la Vida“ („Susibūrimas už gyvybę“) – skėtinė organizacija, vienijanti visas šalies už dar negimusių vaikų gyvybių apsaugojimą pasisakančias organizacijas. Sekmadienio susibūrimai skelbė šūkį „Apsaugokime juos abu“, o tai reiškia, tiek mamą, tiek vaiką.

Šiuo metu abortai Argentinoje yra nelegalūs, nors devyniose provincijose galioja protokolai, leidžiantys abortus ypatingais atvejais, įskaitant išprievartavimą ar pavojų motinos gyvybei. Buenos Airėse buvo perskaitytas manifestas, kuriuo įstatymų leidėjai tiek valdančiojoje daugumoje, tiek opozicijoje raginami kategoriškai atmesti projektą, kuris leistų nutraukti nėštumą iki 14 savaitės arba net dar ilgiau, jei vaisiui būtų diagnozuotas sutrikimas, tarkime Dauno sindromas.

Vieši debatai dėl abortų liberalizavimo, kurie dabar vyksta deputatų rūmuose, baigsis po dviejų savaičių.

Parengta pagal Crux Now informaciją.

Bernardinai.lt - Interneto dienraštis

Susiję

Šeimos politika 4531730654264163434

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2018-05-22 17:28

  prie ko čia bažnyčia ir civilizuotas gimstamumo reguliavimas - nėra čia ko džiūgaut dėl priepuolį pagavusių religinių fanatikų .Ir tai visai nesvarbu ,kurios iš tūkstančių religijų fanatikų. Manau ,religinis fundamentalizmas Žemėje dėl jo JAU pralietų kraujo upių,sukeltų religinių karų turėtų būti tarptautinės teisės paskelbtas už istatymo ribų nesvarbu kurioj Žemės vietoj tai vyktų.

  AtsakytiPanaikinti
 2. taikos balandis2018-05-22 17:59

  "civilizuotas gimstamumo reguliavimas" = dar negimusių pozityviąja teise legalizuotas nužudymas. Įdomus eufemizmas, visokių girdėjau, tokio lyg ir ne.

  3.5 mln. religinių fundamentalistų? Ir apskritai prie ko čia kraujo upeliai?

  O ateistinis fundamentalizmas neturėtų būti uždraustas? Mano žiniomis, ne vienas šimtas milijonų dar negimusių vaikų jau nužudyti dėl šių, žmogų į gyvulį suprastinančių, idėjų praktinio įgyvendinimo.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Jie ne prieš abortus turi protestuot bet prieš lgbt iškrypelius įsitvirtinusius Argentinos politikoje. Uždraust šitą nusikalstamą organizaciją, nutraukt jų finansavimo šaltinius, įrašyt neatšaukiamai į konstituciją, kad negali būti jokių sodoma santuokų ir kitokių partnerysčių, kad kiekvienas politikas ar visuomenės veikėjas, kuris bandys kalbėti šitais klausimais ir kelti pedero-santuokų klausimus ar ten juvenalinės justicijos- automatiškai šalinamas iš politikos (jei tai politikas) ir sodinamas pvz 2 metams, tas pats visuomenės veikėjams- nes jie pažeidė konstituciją, kurią prisiekė saugot (lygiai pas mus Lietuvoje ir dabar tai galioja- tik niekas nesiima šio įstatymo taikyt) O dabar kova prieš abortus - tai tik kova su pasekmėmis, o ne priežastimis. Kodėl pvz tam prezidentui prireikė šitą klausimą kelt?- matomai sorošo pinigai labai sugundė- Taip kad protestuotojai turi nuiminėt šita degradavusį prezidentą- kad daugiau ten niekam į galvą nešautų panašių klausimų kelt.
  Tik taip reikia kovot su šituo ruduoju maru!

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

item