Vytautas Vyšniauskas. Liberalų gerklių neužpiltum net ir degtinės cisternomis

propatria.lt nuotr. Liberalų gerklių neužpiltum net ir degtinės cisternomis. Jau tuoj reiks dalį gaisrininkų perkvalifikuoti degtinės i...

propatria.lt nuotr.
Liberalų gerklių neužpiltum net ir degtinės cisternomis. Jau tuoj reiks dalį gaisrininkų perkvalifikuoti degtinės išvežiojimui. Pageidautina, kad reguliariai – vykdant prevenciją nuo blaivumo, skaidrumo ir padorumo – būtų perpilamos Liberalų Sąjūdžio patalpos. Būtų nuostabi Gaisro reforma su dar puikesniu šūkiu: „Dek ne išorėje, o viduje!“

Seimo narys liberalas Gintaras Vaičekauskas po CityBee girto vairuotojo atliktos jaunos merginos žmogžudystės nusprendė Seime atidėti savo išmanųjį projektą vairuotojams didinti 0,4 promilės alkoholio kraujyje ribą iki 0,5.

„Čia savaitgalio įvykiai… Būtų tiesiog nepadoru su tokia pataisa eiti ir kalbėti apie tai“, – sako jis. Pala pala, nepadoru? Stop stop stop... Ne taip greitai! Liberalas tikino visiškai neatsisakantis iniciatyvos: „Šausime šitą pataisą, jei kas nors kokius 0,3 ar 0,2 promilių nuostatą pasiūlys, kad būtų diskusijos.“

Akivaizdu, kad žmogus, kurį nuo jo siekio leisti girtus vairuotojus į trasą sustabdo girto vairuotojo padaryta žmogžudystė, neturi nei sąžinės, nei smegenų. Nors gal tie dalykai ir susiję, čerkutė ten žino...

Vairavimą išgėrus būtina traktuoti kaip tyčinį pasikėsinimą nužudyti, atitinkamai ir bausti. Netyčiukas, besismaginant su alkoholiu pagimdęs lavoną, privalo būti laikomas tyčine žmogžudyste. Gana muilinti akis ir teisinti nusikaltėlius visokiomis ribomis, promilėmis, sveiku protu, laisve ir kitomis demono apsėstomis nesąmonėmis. Gal dar šį kartą susilaikysiu nuo siūlymo už pakartotinį vairavimą išgėrus teisti mirties bausme, net jei reali žala ir nepadaryta. Nors tokia mintis kirba jau ilgą laiką.

Bet ne, matot, liberalams svarbiau, „kad būtų diskusijos“. Iš principo, kad būtų „kita nuomonė“. Nes, matot, kaip sako šitas padugnių partijos atstovas: „Mes nesame abstinentai.“ Tai būkite, po velnių, būkite, jei nesugebate sprogti nežudydami nekaltų žmonių. Būdami nuoseklūs, liberalai, išgirdę siūlymus dėl smurto prieš vaikus prevencijos, turėtų pasiūlyti įstatymą, įteisinantį smurtą prieš pensininkus. Kad būtų diskusijos!

Nėra jokios abejonės, kad jeigu gyventume poislamiškosios diktatūros laikais, ir tokiomis aplinkybėmis kas nors imtų svarstyti homoseksualumą, Dauno sindromą, kiškio lūpas ar kitokį sutrikimą, ligą ar apsigimimą turinčių žmonių laisvanoriško žudymo draudimą, tai liberalai būtų patys pirmieji, kurie pultų „diskutuoti“, siūlyti „alternatyvią nuomonę“, kišti „draudimais nieko nepakeisi“ argumentą ir apskritai myžčioti apie „pasirinkimo laisvę“. Forma ta pati, „už laisvę!“, nes jokių moralinių ribų nėra – viskas reliatyvu ir pažangu.

Už besaikę pasirinkimo laisvę kovojantys liberalai labai aiškiai parodo, kad yra nelaisvi žmonės, nes tik belaisviams reikia beribiškumo kaip galimybės daryti bet ką, kas užeis ant seilės, ką į paviršių iškels žemiausieji geiduliai. Liberalams laisvė yra laisvė būti priklausomam. Turi instinktą, geidulį, polinkį, priklausomybę? Nebijok jų tenkinti!

Laisvas yra ne tas, kuris nevaržomai tenkina visus savo norus. Laisvas yra tas, kuris visų pirma renkasi tarp savo paties norų, aiškiai suvokdamas, iš kur jie kyla ir į kur jie veda, ir sugebėdamas adekvačiai juos vertinti visais reikšmingais aspektais. Liberalams vienintelis reikšmingas aspektas – realizavimo galimybės. Moraliniai aspektai yra asmeninės preferencijos dalykas. Jeigu nori. Tarytum moralė būtų dar vienas noras ar geismas, kurį vėlgi – jei yra poreikis – reikia galėti patenkinti, bet ne daugiau.

Klausimas ne apie tai, ar reikia 0 promilių įstatymo – nors manau, kad reikia – o apie pačią šią nervinių impulsų konvulsiją (liežuvis neapsiverčia pavadinti tai mąstysena ar jos logika), kuri lygiai tiek tinka praktiškai bet kuriuo klausimu. Kaip ėmė kyšius buteliuose, taip ir toliau daro, tuos pačius butelius atkišdami visuomenei, kurią laiko tik emocinių pūkuotukų sambūriu, kuris be atodairos veikia bet kokių emocinių impulsų paakintas. Būtent todėl ir nenoras – „būtų nepadoru!“ – po žmogžudystės siūlyti žmogžudžiams palankius įstatymus, nes juk negražu, ką žmonės pasakys, čia ką tik užmušė, o tu beveik sakai, kad nieko tokio. Ir čia jau visai nesvarbu, kiek ir ar apskritai kas nors būna užmušama esant tokio girtumo, nes kartelės nuleidinėjimas iš esmės sulygina bet kokį girtumą. Ne skaičiai svarbu, o apsvaigimas, kuris, beje, ne nuo skaičių priklauso ir yra labai individualus dalykas.

Nulio promilių kaip tik ir reikėtų iš principo – kad nebūtų diskusijų.

O liberalų Nusikaltėlių Sąjūdžiui derėtų prisiminti, kad labiau nei grožis ar talentas, daugiausiai aukų pareikalauja blogis. Ir vienintelis šimtaprocentinę nesėkmę garantuojantis būdas spręsti tokias problemas yra būtent liberalizmas: švieskite visuomenę ir darykite ką tik norite, bet nelieskite mano laisvės ir privatumo – darysiu ką noriu. Liberalizmas yra laukinių ideologija, neigianti bendrabūvio galimybę, nes gyvenimas bendruomenėje reikalauja būti bendruomenišku ir bent jau šį tą daryti dėl tos bendruomenės. Galbūt ne tik prie raudono šviesoforo kartkartėmis reikia sustoti, bet ir prie kitų apie prieitą ribą signalizuojančių raudonų šviesų? Bet ne, padorus liberalas gali sustoti tik prie vienintelės raudonos šviesos – viešnamio ar striptizo klubo elektroninės iškabos.

Vis tik, turint omeny amoralią ideologiją, visai logiška: juk ten jiems ir vieta – padugnių kvartaluose.

Susiję

Vytautas Vyšniauskas 2183996939391857569

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2018-04-24 14:21

  Straipnsnis apie nieką.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kažkiek teisybės yra - šitos gyvulėjimo ideologijos adeptai išties daugeliu atžvilgių yra niekas. ;)

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2018-04-24 15:34

  joo,skaudi nelaimė su tuo sityby.Bet paskaičiau straipsnį ir pagalvojau-mėgsta žmonės kraštutinumus,nors tu ką.Vieni nori visiško pasileidimo,kiti davatkiškumo.Man nepriimtina nei viena,nei kita.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2018-04-24 16:03

   Sveiko proto nuostata, jog vairuoti girtam ar "tik" išgėrus yra blogai - tamstos nuomone yra "davatkiškumas"? Teisybę sako "lapotalogai", kad "liberalai", nesvarbu kokias nesąmones krėstųar skandalus keltų, Lietuvoje visada turės savo rinkėją - kokius stabilius 10 procentų, nes tikrai daugiau nei 10 procentų lietuvių mano (ir tvirtai gina šią savo teisę), kad niekas negali riboti jo "bazinių poreikių", pvz. lakti šnapsą, kada ir kur tik panorėjus... Promilių didinimas, visokios kanapės ir kitokie sexai bei iniciatyvo - tai juk nieko asmeniško, tik liberalios partijos verslo racionali veikla ir signalai savam rinkėjui.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2018-04-25 13:00

   joo,anonimiškam 16 03.Kas jums sakė,kad aš liberalų rinkėjas.Ir nei apie promolių didinimą,nei apie kanapes nieko nesakiau.Pasigilinkit,prieš komentuodamas ir puldamas į kraštutinumus,apie ką aš ir kalbėjau.

   Panaikinti
 3. Anonimiškas2018-04-24 17:30

  Kaimietuk pacio slipsas kveivas. Prirasiai nesamoniu, konkretumo jokio.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2018-04-24 20:10

  Ko jūs nusmurgę liberastikai vemiat šiame puslapyje? Jukš atgal į savo gaidynus delfius ir komsomolkes. Niekam čia neįdomūs jūsų koliojimai, arba išmokit pagaliau argumentuotai diskutuot ir ginti savo nuomonę, arba varykit užsimušt į sieną, degradai.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2018-04-25 00:47

  Parašyta teisingai, tik vietoje ,,Liberalų Sąjudžio'' verčiau tegul būna ,,Liberalų sambūris'' ar koks kitas apibūdinimas - žodis ,,Sąjūdis'' patriotiškiems Lietuvos piliečiams asocijuojasi su mūsų keliu į Liettuvos Laisvę ir su šios laisvės idealais, už kuriuos kovota tiek pogrindyje, tiek Sausio 13-ąją. Terminas ,,Sąjūdis''' tapo ir renovuota politinės kategorijos sąvoka, tampančia vis aktualesne šiandien, kuomet Lietuva yra tarp dvejų ugnių - pavojaus iš Rytų ir klastingo, pseudopozityvu spekuliuojančio neoliberalmarksizmo antpuolio iš kai kurių Briuselio veikėjų ir Sorošo struktūrų.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Anonimiškas2018-04-25 08:22

  Straipsnis irgi beribis su įsibėgėjimu, ir jau padugnes ir nuliai, gal juos ir sušaudyt, kad tik jų nebūtu, girdėtos dainos tais pačiais motyvais, o kalbant apie ribas, gerumas, meilė gailestingumas, kaip, Dievas, ribų gali neturėt, o visi kiti Žemėje vaikščiojantis dvikojai padarai ribas turi turėt.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Oho, kaip fantazija įsisiūbavo! Žiū, ir Adolis tuoj paminavotas bus. Ir tam užteko tik padugnes pavadinti padugnėmis. :)

   Panaikinti
 7. Anonimiškas2018-04-25 10:15

  Straipsnio autorius turėtų žinoti medicininius faktus, kad alkoholis natūraliai gaminasi mūsų organizme, pvz gausiai pavalgius po 12 val nevalgymo pertraukos, organizmas pagamina pvz 80 kg svorio žmogui 40 ml gryno alkoholio, todėl pavalgius apima palaimos jausmas... Taigi nulis promilių, kaip ir nepasiekiamas idealas. Aišku didinti vairuotojams leistinos alkoholio normos irgi nereikėtų, dabar esanti yra optimali. Nereikia tų kraštutinumų.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. "Taigi nulis promilių, kaip ir nepasiekiamas idealas." - argi? Pabandykite į alkotesterį negėręs pūstelti. Ir su pavalgymu po 12 val. pertraukos galite eksperimentą padaryti. Pamatysite - rezultatai Tamstą nustebins. :)
   Bet šiaip, būčiau linkęs pritarti - užtenka tų 0,4. Galų gale, paprastai nesąmones keliuose padarę ne kokius 0,2-0,4 įpučia.
   P.S. Iš kur čia ta teoriją apie alkoholio gamybą organizme? Esu girdėjęs apie alaus mielių (Saccharomyces cerevisiae) užsiveisimą žarnyne - bet čia tikrai retas sutrikimas.

   Panaikinti
 8. Anonimiškas2018-04-25 17:03

  Visa liberalizmo esmė - egoistinis savo troškimų tenkinimas, netgi pačių šlykščiausių ir iškrypėliškų. Tai jiems yra šventa, ir būtent tai jie vadina laisve. Tai kirmino laisvė- ryti be saiko ir tuštintis, paliekant aplink save visokio pobūdžio fekalijas. Žmonija sugalvojo mechanizmą liberastkirminams pažaboti - religiją, kuri skatina pasižiūrėti į save ir riboti savo norėjimus. Užsikrėtę liberalizmu individai, kiek jų pažįstu, tai godūs, egoistiški, su košeliena galvoje tipai. Pasaulėžiūra aiški ir primityvi: aš-man-mano ir man vienodai, svarbu man gerai. Bet su pretenzija į intelektualumą. Paklausai jų buitinių pliurpalų - košeliena permaišyta su rusiškais keiksmažodžiais ir "kvescionavimais", "inicijavimais","naifais", "teiblais" ir pan. lietuvių kalbos darkalais. Ir šitais žiobčiojimais jie sugeba geriausią mintį ar idėją įvelti į beprasmes diskusijas ir negrįžtamai paskandinti. Taip ir gyvename, anot profesoriaus, kirmėlyne...Kiek ilgai?

  AtsakytiPanaikinti
 9. Šiaurės Lietuva.2018-04-25 23:42

  Šiaip straipsnis teisingas, bet dėl kai kurių minčių norėčiau pasiginčyti . Pav 0 promilių įstatymas, o ką jis pakeistu? Juk tie kurie keliuose durniuoja pripučia žymiai daugiau, būna kad ir blaivas važiuoja neduok tu Dieve, tai viena . Antra ,griežtesnių bausmių reikėtu ,bet ir tai mano nuomone nėra šios problemos sprendimas . trečia ,man labai keistai atrodo kai pilna alhoholio gamyklų ir girdyklų ,bei pardavimo vietų, taigi visos sąlygos gerti sudarytos o čia -griežtiname bausmes . Išeina taip lyg valstybės vienoje rankoje bokalas kitoje botagas. Tai kam tada tas alhoholis skirtas? tai gal mažimkime gamyba ir prieinamumą ,tegu verslas randa kitų sričių nei alhoholio gamyba. Ir pabaigai dar dėl to 0 prom. Gyvenu kaime ir kaip pastebėjau labai padažnėjo po kaimus policijos patruliavimas ypač pašalpų dienomis, na gerai sakysite šaunu BET tie policininkai dabar gaudo tuos pagėrusius dviratininkus, ir ką ? juk lengvas grobis ,pravažiuoja pro šali pasižiūri -aha itartinas pamoja pirštu ,tas žmogelis klusniai prieina -pūsk ,aišku pripučia kažkiek ir bauda ,o tam žmogeliui kaimo ubagėliui visą mėnesį už dyką dirbti teks kad susimokėti. Jokiu bųdu neteisinu aš tų kaimo pijokėlių bet ar jiems padės tas 0 prom.Be to ar jie didžiausia grėsmė valstybei? Ir kaip tada žmogeliui parvykti iš baro (OFICIALAUS) namo juk ne pieną gėrė.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Liberalizmas iš tiesų yra grįžimas į pagonišką barbarybę griaunant katalikišką civilizaciją. Ir "laisvė" alkoholiui ir narkotikams - viena tik toli gražu dar ne blogiausia tos barbarybės apraiška.
  Bet gerb. Anonimiškas, svarbu pabrėžti, kad kaip įvardino G.K Chestertonas tikrąją žmonijos religiją - katalikų tikėjimą, kuris apriboja tuos žmogaus prigimties geidulius ir iškelia kas jame kilniausia, kuris harmonizuoja visą visuomenės gyvenimą įsteigė NE žmonės, o Dievas - skirtingai nuo visų kitų religijų. Tai turi būti mūsų išeities taškas jei norime atstatyti sveiką protą ir juo remtis organizuodami savo visuomenės gyvenimą.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item