JAV, Prancūzija ir JK pasiuntė raketų į Siriją: Rusija perspėja apie pasekmes

www.lrt.lt JAV, bendradarbiaudamos su Prancūzija ir Jungtine Karalyste, šeštadienį paryčiais Lietuvos laiku pradėjo pirmuosius karini...


JAV, bendradarbiaudamos su Prancūzija ir Jungtine Karalyste, šeštadienį paryčiais Lietuvos laiku pradėjo pirmuosius karinius veiksmus prieš Siriją. Pranešama, kad pirmoji smūgių banga jau baigta. Taip reaguojama į prieš savaitę Sirijoje įvykdytą ataką cheminiu ginklu. 

Raketoms panaudota aviacija, taip pat jos leistos ir iš laivų („Tomahawk“ raketos).

Pasak Josepho Dunfordo, JAV generalinio štabo vadovo, smogta šiems taikiniams: Mokslo tyrimų centrui Damaske; Cheminių ginklų saugyklai Homse; Cheminių ginklų saugyklai ir svarbiam kariniam postui, esančiam netoli antrojo taikinio. 

Didžiojoje Britanijoje įsikūrusios padėtį Sirijoje stebinčios organizacijos „Syrian Observatory for Human Rights“ teigimu, smūgiai buvo suduoti daugiau nei trims objektams, apie kuriuos paskelbė Pentagonas.

Sirijos televizija skelbia, kad sužeisti 3 civiliai. Šalies valstybinė naujienų agentūra atakas pavadino grubiu tarptautinės teisės pažeidimu. 

Sirijos valdžios atstovai iš pradžių paskelbė, kad iš viso šalyje nukrito 30 raketų, bet apie trečdalis jų buvo numuštos. Vėliau Sirijos ginkluotosios pajėgos pranešė, kad į objektus šalyje paleista 110 raketų. Tačiau jos tvirtina, kad Sirijos gynybos sistemos numušė daugumą raketų, bet kai kurios smogė taikiniams, įskaitant tyrimų centrą Barzehe.

Rusijos gynybos ministerija irgi paskelbė, kad iš viso amerikiečiai, britai ir prancūzai paleido daugiau kaip 100 sparnuotųjų raketų ir raketų „žemė–oras“. Ji taip pat pranešė, kad Rusijos oro erdvės gynybos sistemos, esančios Sirijos teritorijoje, nebuvo panaudotos raketų smūgiams atremti, tačiau esą jų daug numušė sirų pajėgos.

JAV gynybos sekretorius Jamesas Mattisas sakė, kad smūgių mastas buvo dvigubai didesnis nei prieš metus, kai irgi buvo reaguota į cheminę ataką. Tuomet, kaip primena BBC, buvo paleistos 59 raketos.  

J. Mattiso teigimu, dabar viskas priklauso nuo Sirijos prezidento Basharo al-Assado: jei jis po šios „labai stiprios žinutės“ padarys išvadas dėl cheminių ginklų naudojimo, tai bus vienkartinis atvejis. 

Generolas J. Dunfordas CNN sakė, kad pirmoji atakų banga jau yra baigta. Pasak jo, taikantis buvo vengta, kad į ataką pakliūtų Rusijos pajėgos. Vėliau paaiškėjo, kad Rusijos bazės nenukentėjo.

Rusija: laukite pasekmių

Rusijos ambasadorius JAV Anatolijus Antonovas viešai paskelbė, kad „tokie veiksmai neliks be pasekmių“. Atsakomybė, pasak jo, tenka ne tik JAV, bet ir sąjungininkėms Jungtinei Karalystei bei Prancūzijai. 

JAV prezidentas Donaldas Trumpas sako, kad Rusija turėtų nuspręsti, ką palaikys toliau.

„2013 m. prezidentas V. Putinas ir jo vyriausybė žadėjo, kad garantuos cheminio ginklo Sirijoje sunaikinimą. Naujausia B. al-Assado ataka ir šios dienos atsakas į ją rodo, kad Rusija neįvykdė šio pažado. Rusija turi nuspręsti, ar toliau eis šiuo tamsiu keliu, ar prisijungs prie civilizuotų valstybių stabilumui ir taikai palaikyti. Tikėkimės, kada nors susidraugausime su Rusija“, – kalbėjo JAV vadovas.

Rusijos užsienio reikalų ministrė Marija Zacharova „Facebooke“ pareiškė, kad aljansas smogė Sirijai tada, kai šalis galiausiai turėjo šansą pasiekti taiką.

Th. May: kitos išeities nėra

Pasak Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono, raudona linija, kuri Prancūzijos buvo nubrėžta 2017-aisiais, buvo peržengta, todėl Prancūzijos pajėgos prisidėjo prie karinės operacijos Sirijoje.

Kaip teigė Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May, jokios kitos išeities, kaip tik pasiųsti raketas, nėra.

„Tai nėra apie kišimąsi į civilinį karą. Ir tai nėra apie režimo pokyčius. Visa tai yra apie ribotus ir tikslius karinius veiksmus, kurie nepadidins įtampos regione ir kurie padės išvengti civilių aukų“, – teigia JK premjerė.

JK gynybos ministerija skelbia, kad šie vieningi veiksmai siunčia aiškią žinutę Sirijos režimui. „Tarptautinė bendruomenė atsakė ryžtingai, su legalia ir proporcinga karine galia“, – skelbia ministerija.

D. Trumpas: smūgiai tęsis tol, kol Sirija nebenaudos cheminių ginklų

Pasak JAV prezidento, smogta Sirijos cheminio ginklo gamybos infrastruktūrai.

„Pavedžiau JAV ginkluotosioms pajėgoms pradėti tikslius smūgius vietose, susijusiose su [Sirijos prezidento] Basharo al-Assado cheminio ginklo pajėgumais“, – sakė JAV prezidentas D. Trumpas.

Pasak jo, smūgiai tęsis tol, kol Sirijos režimas nebenaudos cheminių ginklų.

„Bendro JAV, Jungtinės Karalystės ir Prancūzijos atsako į žiaurumus bus siekiama visais instrumentais: kariniu, ekonominiu ir diplomatiniu“, – pabrėžė D. Trumpas. 

Praėjusį savaitgalį Sirijos mieste Dumoje, panaudojus cheminį ginklą, žuvo mažiausiai 70 žmonių, o 500, pasak Pasaulinės sveikatos organizacijos, kreipėsi į medikus dėl patirtų sveikatos sutrikimų.

NATO vadovas išreiškė paramą  

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas išreiškė paramą JAV, Jungtinės Karalystės (JK) ir Prancūzijos smūgiams prieš Sirijos vyriausybės taikinius. „Tai padės sumažinti režimo galimybes toliau atakuoti Sirijos žmones,

naudojant cheminius ginklus. Cheminių ginklų naudojimas nepriimtinas ir už tai atsakingi asmenys privalo atsakyti už savo veiksmus“, – sakė J. Stoltenbergas.

Tuo metu Sirijos režimo sąjungininkas Iranas amierikiečių, britų ir prancūzų smūgius pasmerkė. „Ši ataka yra akivaizdus tarptautinės teisės pažeidimas, taip pat Sirijos suverenumo ir teritorinio vientisumo nepaisymas“, – pareiškė šalies Užsienio reikalų ministerijos atstovas Bahramas Qasemi.

Susiję

Gynybos politika 927325971131419043

Rašyti komentarą

 1. Pasišlykštėjęs2018-04-14 11:52

  bet kokie gnydos....kai Izraelis uždraustom dujom nunuodijo šimtus palestiniečių - tai ŠITIE šakalai net neviauktelėjo!!!!!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2018-04-14 12:00

  Tai ką, laukiame karo? Tie "teisieji" jau Libiją sunaikino - ar ne tas pats scenarijus? Pirmiausia apkaltinama be įrodymų, po to nušluojama nuo žemės, o po kiek tai metų...ai, atsiprašome, pasirodo kažkas "netyčia" pamelavo - tai nurašom į "demokraijos" nuostolius!? Ar mes prie to nebūsime prisidėję? Mūsų KGBistė su savo parankiniais taip pat didžiausi karo kurstytojai!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2018-04-14 12:19

  o jau pašalinus asadą tai į valdžią vegetarai ateis (jei iš viso bus kažkokia centralizuota valdžia). atrodo, kad krikščionis artimuosiuose rytuose galima įrašyt į raudonąją knygą, niekas jų neužstoja: nei vatikanas, nei ateistiniai vakarai.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2018-04-14 13:15

  Vatnikai jau ir Pro Patria apniko? Marš atgal į Delfi!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Na taigi čia "elertė" info - o "elertė" vadovauti paskirta kas? Teisingai - delfių Monikutė. Taigi, visai logiška, kad ir savo fanklubą atsivedė. :)

   Panaikinti
 5. Tai gėdingas JAV, JK ir Prancūzijos agresijos aktas, grubiai pažeidžiantis tarptautinę teisę. Kas panaudojo chemines medžiagas prieš žmones Sirijoje - neišsiaiškinta ir pasaulio visuomenei neparodyta, bet net jei tai būtų daręs Asadas - tarptautinės teisės pažeidimų negalima stabdyti tarptautinės teisės pažeidimais. Visų normalių žmonių atmintyje šios 3 valstybės paliks kaip agresorės, paniekinusios teisę ir TAIKĄ.
  Be JTO leidimo tokie veiksmai neteisėti.
  Agresorių tikinimai, kad jie turi nenuginčijamų įrodymų jog chemiją prieš žmones naudojo būtent Asadas - kelia kreivą šypseną, nes tų įrodymų NERODYMAS pasauliui - tai tik reiškia kad jie dar nesukurti.
  Kitų priežasčių ir jūs turbūt nežinote?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tomai, būkite geras ir nerašykite tokių niekų. Kas gi kitas galėjo panaudoti cheminį ginklą Sirijoje prieš B.Asado priešininkus?

   Panaikinti
  2. Augustinai,
   Asadas tikrai turi priešų ir tu tai žinai. Sirijos okupacijos geidžia JAV (dalį jau okupavo), provokaciją galėjo surengti jos tarnai. Negi tu nežinai, kad po Afganistano, Irako okupacijos, Libijos sunaikinimo JAV siekė užimti Siriją?
   JAV siekia sunaikinti visas valstybes kurios atsisako jai paklusti.

   Panaikinti
  3. Aš taj irgi skaitau, kad če amerikosū imperelistū klasta - patys dujas paleido ir patys raketom apšaudė. O viskas delto, kad neleistū pasaulio ir viartibiū gelbetojai Rusijai Sirijos nuo amerikosū imperelistū akupacijos išvadot, vat!

   Panaikinti
  4. Oho, Tamsta čia visą sąmokslo teoriją išdėstė. Net nesitikėjau, kad taip protingai kitais klausimais pasisakantis žmogus gali taip nuklampoti į sąmokslo teorijas, kai kalba pasisuka apie politiką.

   Cit.: "Sirijos okupacijos geidžia JAV (dalį jau okupavo), provokaciją galėjo surengti jos tarnai."

   Kam JAV Sirijos okupacija? JAV net Irako teritorijos nereikėjo, išvedė savo pajėgas iš Irako, tai kam dar Sirija reikalinga? Tai pirma. O antra, jei JAV būtų norėjusi okupuoti Siriją, tai jau būtų tai padariusi. Afganistaną JAV armija įveikė lengvai. Iraką irgi nesunkiai įveikė, tai prie to paties galėjo nesunkiai užimti ir Siriją. Tai kokio velnio JAV to nepadarė? O galėjo prisidengti ta kovos su ISIS dingstimi (panašiai, kaip Turkija dangstosi kovos su YPG Sirijoje dingstimi) ir užimti Siriją.

   Cit.: "JAV siekia sunaikinti visas valstybes kurios atsisako jai paklusti."

   Venesuela JAV'ų tikrai neklauso (atkreipkim dėmesį, kad ši valstybė nėra taip toli nuo JAV kaip Afganistanas), kodėl neužimta iki šiol? Indija paklūsta JAV, kad JAV jos neokupuoja ir negriauna? O Pakistanas? O Vietnamas?

   Cit.: "JAV siekia sunaikinti visas valstybes kurios atsisako jai paklusti."

   Tai čia Rusiją, o ne JAV Tamsta, Tomai, turėjo minty? :D

   Panaikinti
  5. T0mas J. -> Augustinui2018-04-14 23:13

   Cit.: "JAV siekia sunaikinti visas valstybes kurios atsisako jai paklusti."

   Tai čia Rusiją, o ne JAV Tamsta, Tomai, turėjo minty? :D
   _________________
   Gerai, Augustinai, imkim ir paskaičiuokim ką okupavo JAV ir Rusija nuo 1945 m. imtinai. Kad lengviau būtų skaičiuoti, pasidalinkim darbą - aš rašysiu ką okupavo JAV, o tu - ką Kremlius. To, kas okupuota iki 1945 - neskaičiuokim.
   Bet prieš tai parašykim , ką vadinam OKUPACIJA. Mano apibrėžimas:
   "Okupacija yra tada, kai ginkluoti užsienio kariai ateina į šalį be vyriausybės kvietimo ir pasilieka."
   O ką tamsta laiukai opkupacija, gali apibrėžti?

   Panaikinti
  6. Cit.: "Gerai, Augustinai, imkim ir paskaičiuokim ką okupavo JAV ir Rusija nuo 1945 m. imtinai"

   Iš esmės sutinku su Tamstos, Tomai, okupacijos apibrėžimu, tik reikia įtraukti vietos kolaborantus ir dar reikia patikslinti, kas tie užsienio kariai, nes su komuniagom (ir Kremliumi) taip paprastai nesigauna. Faktiškai kiekvienoje valstybėje, kur įvyko komunistiniai perversmai, galima teigti, kad jos buvo okupuotos Kremliaus, nes visi kadrai buvo ruošiami Rusijoje. Tai pirma.
   Antra, svarbu taip pat pažymėti, kad Kremliui tikrai ne visada sekėsi įgyvendinti savo okupacinius tikslus. Pvz., Kremlius mėgino atplėšti nuo Lietuvos Šalčininkų rajoną, tik jam tas nepasisekė. Ką darysime su tais atvejais, kai Kremliui nepasisekė? :)

   Panaikinti
  7. T0mas J. -> Augustinui2018-04-15 17:28

   Augustinai, tai kaip tiksliai skambėtų tamstai tinkamas okupacijos apibrėžimas?

   Panaikinti
  8. Aš siūlau tokį okupacijos apibrėžimą: Okupacija yra tada, kai į valstybės teritoriją (be tos šalies vyriausybės kvietimo) ateina ginkluoti užsienio kariai ir, vietinių kolaborantų padedami, pajungia vietos valdžią ir gyventojus tos šalies, iš kurios jie ateina, valdžios interesams.
   Kaip Tamstai, Tomai, toks okupacijos apibrėžimas?

   Panaikinti
 6. Anonimiškas2018-04-14 15:49

  Per mažai raketų paleido.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Kaip visada "profesionali" elertė: "Tai nėra apie kišimąsi į civilinį karą. Ir tai nėra apie režimo pokyčius." Gūgl transleit rūlz! :D

  AtsakytiPanaikinti
 8. Dar vienas karas del zydu, apgailetina kokios pigios marionetes tegali prasimust i valdzia siais laikais, sistema efektyviai veikia isstumdama bet kuri kandidata kuris galetu pasipriesint (((vakaru demokratijos))) politinei linijai.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Kiek ne į temą - žinios iš Amerikos, kurios vertos paskelbimo, bet kurių jokios "elertė" neskelbs: https://plus.google.com/118198014712853689988/posts/EMy15bu5677

  AtsakytiPanaikinti
 10. Augustinai,
  "Kam JAV Sirijos okupacija?"
  Matau kad tamsta nesupranti, tad mielai paaiškinsiu. O kam JAV reikėjo pulti Vietnamą, Korėją?
  O kam JAV reikėjo be priežasties užpulti Iraką? Kam reikėjo okupuoti Afganistaną? Beje, tamsta klysti manydamas kad JAV ginkluotųjų pajėgų Irake nėra. Yra, tikrai yra, net ir Lietuvos pajėgos ten yra. Tu manai kad JAV kovojo dėl Mosulo, išžudant tūkstančius civilių, NEBŪDAMOS Irake?
  JAV vienaip ar kitaip kontroliuoja jau daugiau kaip pusę pasulio šalių. Tikslas - VISO pasaulio užvaldymas, dėl to ir naikina nesutinkančias tarnauti valstybes.
  Sirija atsilaikė tik todėl, kad Rusija sutiko ateiti jai į pagalbą.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Cit.: "O kam JAV reikėjo pulti Vietnamą, Korėją?"

   Demagogija, Tomai. :) Šiaip jau Vietnamas (kaip ir Korėja) buvo padalintas į 2 dalis nuo Japonijos kapituliacijos laikų. Ir ten pirmi pradėjo komunistai, kurie brovėsi į Pietų Korėją ir Pietų Vietnamą. Tik toks skirtumas, kad Pietų Korėjoje laimėti pavyko, o štai Pietų Vietname laimėti nepavyko (daugiausia dėl vidinių problemų pačiose JAV).

   Cit.: "O kam JAV reikėjo be priežasties užpulti Iraką?"

   Dėl Irako sutinku, kad nereikėjo pulti. Nors priežasčių tikrai buvo.

   Cit.: "Kam reikėjo okupuoti Afganistaną?"

   O Afganistanas užpuolė JAV teroro aktais. Tad okupuoti šią valstybę tikrai reikėjo.

   Cit.: "Sirija atsilaikė tik todėl, kad Rusija sutiko ateiti jai į pagalbą."

   Sirija neatsilaikė prieš ISIS. Tai kur jau ten būtų atsilaikiusi prieš JAV? :)

   Cit.: "JAV vienaip ar kitaip kontroliuoja jau daugiau kaip pusę pasulio šalių. Tikslas - VISO pasaulio užvaldymas, dėl to ir naikina nesutinkančias tarnauti valstybes."

   Tai kodėl JAV nesunaikina Venesuelos ir Kubos? :D Nerūpi JAV viso pasaulio užvaldymas, nereikia čia sąmokslo teorijų, Tomai.

   Panaikinti
  2. Cit.: "Beje, tamsta klysti manydamas kad JAV ginkluotųjų pajėgų Irake nėra. Yra, tikrai yra, net ir Lietuvos pajėgos ten yra."

   Dėl JAV pajėgų Irake, tai jos yra įvestos dabar, kai reikėjo kovoti prieš ISIS Irake. O iki tol (B.Obamos laikais) jos buvo išvestos iš beveik viso Irako. Toks buvo B.Obamos rinkiminis pažadas, ir B.Obama jį įvykdė.

   Panaikinti
  3. T0mas J. - Augustinui2018-04-15 17:30

   "jos buvo išvestos iš beveik viso Irako."

   Ar tu sakytum kad Kremliaus okupacija liovėsi, jei būtų likusi jo kariuomenė tik Klaipėdoje ir Palangoje?

   Panaikinti
  4. Cit.: "Ar tu sakytum kad Kremliaus okupacija liovėsi, jei būtų likusi jo kariuomenė tik Klaipėdoje ir Palangoje?"

   Taip, aš taip sakyčiau, jei Kremlius nebesikištų į vietinius Lietuvos reikalus ir garantuotų, kad šie daliniai bus išvesti, ir iš tiesų juos išvestų, jei Lietuvos gyventojai to paprašytų.

   Panaikinti
 11. Truputį ne šiuo klausimu.

  „Tai nėra apie kišimąsi į civilinį karą. Ir tai nėra apie režimo pokyčius“
  Taip miršta lietuvių kalba...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Taigi čia "elertė" - kam rūpi ta lietuvių kalba? :)

   Panaikinti
 12. Galimai Asadas...galimai panaudojo...galimai cheminį ginklą...2018-04-14 21:56

  Tai kur įrodymai?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Balandžio 14d. Prancūzų užsienio ministerija paviešino savo spec tarnybų ir iš viešų šaltinių surinktos medžiagos tyrimo rezultatus dėl cheminio ginklo panaudojimo Sirijoje. Kam įdomu dvi nuorodos.
   anglų kalba
   https://www.diplomatie.gouv.fr/IMG/pdf/180414_-_syria_-fr_national_assessment-_english-version_cle0c76b5.pdf
   rusų kalba https://www.diplomatie.gouv.fr/IMG/pdf/himicheskaya_ataka_7_aprelya_2018__cle854291.pdf

   Panaikinti
 13. Anonimiškas2018-04-14 22:18

  Tik ka paziurejau spaudos konferencijos fragmenta is Amerikos. Zurnalistas paklause Metis'o ar nebijojote atakuoti raketomis cheminiu ginklu sandelio. Juk sprogus cheminiu ginklu saugyklai prie Damasko auku butu tukstanciai? Metis atsake kad nebijojo , " mes padareme viska , kad nuodingos medziagos nepasklistu?????!!!!!!" Sveiko zmogaus protui tai nesuvokiama, tai g

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškam 22:18
   Tu JAU mastai, žmogau. Gerai. VISI pamastykit. Juk tiek nedaug tereikia - suprasti, kad CHEMINIŲ ginklų sandėlio protingi niekada nebombarduoja..
   Bet kadangi visa tai kas vyksta su musulmonų pasauliu - JAV vertinimu tėra tik žaidimas su šeštarūšiais žmonėmis, todėl jie net nepasivargina kad JAV agresijos Sirijoje pagrindimas skambėtų LOGIŠKAI. Juk nebuvo sunku tą PAGRINDIMĄ suformuluoti sklandžiai, bet nesugebėjo - parengė ATMESTINAI. Mastykit, žmonės..
   O kad dar geriau suprastumėt JAV užsienio politiką, pasiimkit bibliotekoj ir skaitykite knygą - autorius John Perkins; "Ekonomikos smogiko išpažintis", 2011 m., išleido UAB "Kitos knygos".
   J.Perkins išviešina slaptus JAV imperinės politikos siekius ir kitaip nei Vakarų žiniasklaida nušviečia politinį ir ekonominį pasaulio žemėlapį pakeitusius įvykius: perversmo Irane 1953 organizavimą, JAV invaziją į Panamą 1989 ir Iraką 2003, bandymą nuversti Venesuelos prezidentą H.Chavezą, kišimąsi į Indonezijos, Ekvadoro, Kolumbijos vidaus reikalus.
   Autorius - buvęs JAV imperinės politikos tarnas.
   Knyga yra Lietuvos bibliotekose.

   Panaikinti
  2. Cit.: "J.Perkins išviešina slaptus JAV imperinės politikos siekius..."

   Tokių kvailysčių dar neteko skaityti. Visų pirma, toje J.Perkins'o knygoje "Ekonomikos smogiko išpažintis" aprašomos ne JAV politika, bet atskirų privačių verslo kompanijų nesąžininga veikla užsienio valstybėse. Tokių nesąžiningų verslo kompanijų tikrai yra, jos yra pakankamai finansiškai galingos, kad galėtų organizuoti kokioje nors užsienio valstybėje, kuri turi silpnas valstybines struktūras, ginkluotą perversmą, užvaldyti rinkas ir t.t., ir pan. Pvz., mums neblogai pažįstamas Džordžas Sorošas kaip tik tokią galingą kompaniją ir valdo.
   Bet kuo čia dėta JAV politika, nesuprantu.

   Panaikinti
 14. Anonimiškas2018-04-15 01:13

  Akivaizdu, kad Tomas arba nesigaudo politikoje, arba dar blogiau - jis rusijos snipas.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2018-04-15 08:59

   joo,aš šį kartą su Tomu sutinku.Amerikai manau, reikėjo rasti "priežastį" pulti Sirijos "režimą".Taip,JAV mūsų partneriai,bet jie irgi ne šventieji.Ar jau pamiršote,kaip JAV "rado" cheminį ginklą pas Huseiną? Na,ir ką:išbombino šalį,tūkstančius pražudė,o paaiškėjo-šnipštas,jokio cheminio ginklo nerado.Bet ar JAV nors pasivargino už savo veiksmus atsiprašyti? O tokiems prancūzams su anglais,ten kokio bieso reikia.Tegul jų Mei su Makronais nepamiršta,kad atėjus laikui,žmonės gali pareikalauti ir atsakomybės už karių pasiuntimą,kariauti ne savo karo.Ir apkaltos gali būti,kaip ,kad dabar vyksta su Sarkoziu.

   Panaikinti
  2. Gyveno krikščionys "žiaurių" diktatorių - Asado ir Huseino 'režimuose" - išpažindami savo tikėjimą be jokių problemų, bet štai pasaulio "gelbėtojas" JAV nutarė nuversti žiaurius "diktatorius" ir įvesti tose šalyse savo demokratiją.

   Vien pasižiūrėjus, kokia tų "demokratijų' pasekoje tapo Sirijos ir Irako krikščionių padėtis, kiek jie patyrė persekiojimų, bažnytinio ir pasaulietinio turto sunaikinimo dėl demokratinių opozicijų, ar demokratijos įvedimo pasekoje atsiradusių ISIS teroristų visiškai nesudėtinga net kokiam penktokui suprasti - kas yra kas. Jeigu dar trūksta aiškumo - tai galima nesunkiai susirasti internete Sirijos ar Irako krikščionių pasisakymus šia tema - įveskite i google syria christinas asad ir skaitykite vienuolių vyskupų, arkivyskupų pasisakymus šia tema.
   Syrian nun honored by U.S. says Assad is ‘not a dictator’

   Syrian Christian leaders: Assad is our protector

   Syria archbishop calls on West to back President Bashar al-Assad in war against Islamist rebels

   Syrian Christian Leaders Call On U.S. To End Support For Anti-Assad Rebels

   For Syria's minorities, Assad is security

   Deposing Assad Could Hurt Syria’s Christians

   President Assad is a ‘good man’, says Syrian archbishop

   Syria's Christians stand by Assad

   Syrian President Assad meets the new Patriarch and Bishops of the Melkite Greek Catholic Church

   Bishop Audo: Syrian Christians Support President Assad


   Taigi, kas siekiate Asado nuvertimo ir "demokratijos: įvedimo Sirijoje, tai siekiate ir Sirijos krikščionių persekiojimo ir sunaikinimo.

   Priminsiu, kad nekaltai pralietas kankinių kraujas, šaukiasi dangaus keršto ir visiems kurie tam pritaria, ar dėl to džiaugiasi, anksčiau ar vėliau reikės atsakyti prieš Visagalį Viešpatį.

   Panaikinti
 15. anonimui, kliedinčiam apie rusų šnipus -
  Britų žiniasklaida atkreipė dėmesį, kad praėjusią savaitę „YouGov“ atliktoje apklausoje tik 22 proc. britų pareiškė pritariantys Jungtinės Karalystės įsitraukimui į atakas prieš Siriją.

  Skaitykite daugiau: https://pasaulis.lrytas.lt/rytai-vakarai/2018/04/15/news/leidima-pulti-sirija-davusiai-theresai-may-pykcio-pliupsnis-namuose-5975016/?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy

  matyt Didžiojoje Britanijoje 78 proc. gyventojų yra rusų šnipai:)

  AtsakytiPanaikinti
 16. TomasJ rašo - Juk nebuvo sunku tą PAGRINDIMĄ suformuluoti sklandžiai, bet nesugebėjo - parengė ATMESTINAI.

  Tai rodo, kad globalistai savo gerbėjus laiko visiškai bukais ir yra įsitikinę, kad jiems "praeis" bet kokios nesąmonės. Ypač tai suaktyvėjo prieš kokius tris metus - toks jausmas, kad jie iš savo gerbėjų tiesiog daro atviras patyčias, bet jų gerbėjai yra "ant tiek" buki, kad to visiškai nesupranta ir viską priima labai rimtai ir "patriotiškai".

  AtsakytiPanaikinti
 17. beje prieš metus vyko panašios istorijos - cheminio ginklo panaudojimas, vėliau Asado "drausminimas' raketomis ir šiuo klausimu pasisakė katalikų vyskupai
  http://www.breitbart.com/national-security/2017/04/07/catholic-leaders-criticize-u-s-attack-on-assad-regime-complicated-plight-of-christians-in-syria-continues/

  beje ir nuogi faktai kalba už save - 3/4 Sirijos krikščionių išnaikinta, nužudyta ar išblaškyta - t.y jie neteko visko - savo namų, galimybės laisvai išpažinti savo tikėjimą, savo artimųjų, tikėjimo brolių, prarado savo gyvybes.

  Tai kokio bukumo turi būti žmonės, kad džiaugtis ir palaikyti krikščionių ir jų dvasinio ir pasaulietinio gerbūvio naikintojus ir krikščionių budelius??? Tai gali būti tik visiškai šėtono propagandos apakinti vergai, kurie deja dažnai save pasaulio bambomis įsivaizduoja.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Belieka tikėtis, kad rasieja ateis ir visus išgelbės - nes nu kitaip tai tikrai svieto pabaiga bus. :D

   Panaikinti
  2. Deja žmonės gali turėti savo šalyje tokį vadovą, kokio jie nori patys ir draugauti su tuo kuo jie patys nori, bet pasaulio bambos įsivaizduoja, kad jie gali nurodinėti kitose šalyse gyvenantiems, kam su kuo ir kaip jiems gyventi, kas juos turi valdyti ir su kuo draugauti.

   Pickui, nepatinka rusai, tai dabar jūs visi Sirijos krikščionys šokit pagal Pikčių - verskite Asadą, pasiduokite kankiniais opozicijai, isis ir kitiems teroristams, kas Pikcius galėtų džiaugtis 'demokratijos" pergale, prisiskaitęs globalistų pasakėlių:)

   Įdomu, tai ko pats ištisai čia dejuoji dėl "demokratinių" laisvių ir vertybių. Labai ir kitiems tokio gėrio linki - ištisinio korumpuoto bardako su liberastinėmis vertybėmis. O gal labai nori naujo musulmonų ordų anptlūdžio į Europą???

   Panaikinti
  3. Na tai aš ir sakau - reik pult į kojas kacapstano chanui, kad gelbėtų kuo greičiausiai nuo amerikosū imperelistū! :D
   P.S. Rasiejoj tamstelės kolegos davė ryžtingą atkirtį Trampui: https://www.facebook.com/karl.shrayber/posts/619497885059590

   Panaikinti

  4. Ar tai protingo ir mąstančio žmogaus atsakymas - susirasti kelis debilus rusus ir jų pareikštą nuomonę pateikinėti kaip pretekstą krikščionių žudymui ir persekiojimui Sirijoje??? O gal nori tuo pasakyti, kad Sirijos krikščionys negali remti savo prezidento Asado, nes keli pusdurniai rusai internete įkėlė savo įrašą apie Putiną?

   Gal geriau paskaityk ir pamąstyk apie tai, ko prašo Sirijos krikščionys ir jų dvasininkai. Beje jų kreipimesi "demokratinė" tamstos remiama opozicija vadinama teroristais.

   http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2018-04-17-sirijos-patriarchai-smerkia-karinius-smugius-pries-ju-valstybe/169459

   Antiochijos graikų ortodoksų patriarchas Jonas X, Antiochijos sirų ortodoksų patriarchas Ignacijus Aphremas II ir Antiochijos graikų melkitų patriarchas Juozapas Absi teigia, kad „skaudu, kad esame atakuojami galingų valstybių, kurioms Sirija nepadarė jokios žalos“. Pareiškime rašoma, kad tokia agresija sunaikina galimybes spręsti problemą taikiai, eskaluoja konfliktą ir skatina TERORISTUS tęsti savo veiklą.
   „Kviečiame bažnyčias agresyviai veikusiose šalyse atlikti savo krikščioniškas pareigas pagal Evangelijos mokymą ir pasmerkti agresyvius veiksmus, reikalauti savo valdžios įsipareigoti tarptautinės taikos apsaugai.“
   „Gerbiame Sirijos kariuomenės drąsą, heroizmą ir pasiaukojimą […] Meldžiamės už kankinių sielas ir sužeistųjų pasveikimą. Tikime, kad kariuomenė nebus palenkta išorinės ar vidinės agresijos, kad jie tęs drąsią kovą su terorizmu, kol kiekvienas Sirijos žemės colis bus išvalytas nuo TERORIZMO. Taip pat giriame drąsiai Siriją ir jos žmones užstojančias draugiškas valstybes.“

   Panaikinti
  5. "susirasti kelis debilus rusus ir jų pareikštą nuomonę pateikinėti kaip pretekstą krikščionių žudymui ir persekiojimui Sirijoje???" - va, ČIA tai tikrai "mąstančio žmogaus" pareiškimas. Gal norėtumėte darsyk perskaityti, KĄ parašėte?
   P.S. O tie rusai juk tamstos bendraminčiai - gi lygiai taip pat smerkia amerikosū imperelistū-globalistū smurtą. ;)
   P.P.S. Na, o dėl ortodoksų "bosų" pareiškimo - negi nesukirbėjo įtarimas, žinant, kad tą politinį pareiškimą padarė Putino pašluostės Kirilo "kolegos", kurie ne kartą su juo tarėsi ir postringauja tą patį, ką ir tas Kirilas (kuris, beje, aiškina, kad rasieja yra krikščionių gynėja Sirijoje) bei rusų propaganda?

   Panaikinti
 18. supratingas2018-04-15 19:06

  Klausimas gerai besigaudantiems (?!) politikoje:

  ar galėtumėte nurodyti bent vieną didelę JAV užsienio politikos pergalę musulmoniškame pasaulyje kuris būtų iš esmės pagerinęs situaciją regione? Nes mano galva čia patirtos vienos destabilizuojančios ir bloginančios padėtį nesėkmės įskaitant ir Siriją kurioje JAV, kaip žinia, patyrė visišką fiasko.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Bent kiek besigaudantis politikoje tamstai atsakytų, kad, kalbant apie "netiesioginį karą" ("proxy war"), matyti tik vieną jo aspektą ir tik vieną dalyvaujančią pusę yra labai netoliaregiška. Sirijoje "suinteresuotų pusių" yra gyvas velnias (net "lieviakiški" ir antivakarietiški veikėjai ten įžiūri net 8 konfliktus: https://www.huffingtonpost.com/asad-abukhalil/syria-proxy-wars_b_5874488.html). Suprantama, kad mus pasiekianti informacija yra didele dalimi "prafiltruota" kurios nors pusės propagandos, tad vertinti ją reiktų atsargiai. Kalbant apie rusų-amerikonų "stumdymąsi pečiais" dėl įtakos Artimuosiuose Rytuose, reikia nepamiršti, DĖL KO vyksta konfliktas - t.y. būtent dėl ĮTAKOS, o NE dėl vietinių gerovės. Spjauti abiems pusėms į tą jų gerovę. Taigi, bet kurios pusės kaltinimai "dėl jūsų vietiniams blogiau" tėra propaganda, ir nieko daugiau.
   Ir dar vienas dalykas: žiūrėti ir vertinti reikia iš MŪSŲ "varpinės" - dabar gi matau veikėjus, kurie tiesiog retransliuoja rusų propagandą, bandomą dangstyti rūpesčiu dėl arabų gerovės. Toks elgesys - net ne kvailas, čia per švelnus žodis būtų. Šitie veikėjai atvirai stoja į propagandinį karą dėl sovietų sajūzo žlugimo apgailestaujančio kagėbisto diktatoriaus valdomos valstybės, kurioje vyrauja šovinistinė ideologija ir kuri jau turi ilgametes karų ir okupacijų (ir būtent MŪSŲ šalies, o ne kokių nors Afrikos arabų) "tradicijas", pusėje. Ir "kariauja" šitie veikėjai prieš valstybę, į kurios vadovaujamą karinį aljansą pasiprašėme, kad apsaugotų nuo to agresyvaus kagėbisto chanato. Rusijos interesus toks elgesys atitinka visiškai - o Lietuvos? Ir kaip tada tokia fauna vertintina?

   Panaikinti
  2. "Suprantama, kad mus pasiekianti informacija yra didele dalimi "prafiltruota" kurios nors pusės propagandos, tad vertinti ją reiktų atsargiai."

   Tai, kad nieko sudėtingo susigaudyti situacijoje nėra - skaitai krikščionių bendruomenių ir krikščionių dvasininkų pasisakymus šia tema ir matai kuo puikiausią vaizdą.... ne kažkokią propagandą, bet pagalbos šauksmą ir prašymą neremti demokratinių teroristinių opozicijų, net jos žudo, persekioja ir naikina krikščionis ir jų turtą - bažnyčias, namus.

   Panaikinti
  3. Anonimiškas2018-04-18 20:24

   Apskritai dėl Sirijos konflikto labai pritariu Pikc 2018-04-17 09:08 komentarui. Dėl Rasos komentaro mano nuomonė skeptiška. Sirijos krikščioniškų bendruomenių balsas svarbu ir kartais jų pareiškimai tinka paaiškinti situacijai, bet jie visdėlto "sėdi" Asado "vežime". Turiu omenį, kad tvirta Asado valdžia yra jų ramybės garantas. Kur jų ir Asado interesai sutaps - bus pasisakymų, kada skirsis - bus tyla. O tyla nepadeda susigaudyti situacijoje.
   Pvz ką Sirijos krikščionių bendruomenės ir krikščionių dvasininkai pareiškė apie nuodingų dujų atakas Sirijoje 2013, 2017, 2018 metais. Aš kažkaip nieko neprisimenu (jei buvo pareiškimų -pripažinsiu klydęs) ir imsiu sekti Sirijos krikščionių gyvenimą.

   Panaikinti
  4. "bet jie visdėlto "sėdi" Asado "vežime" - ne tik: jie ir tame pačiame "vežime" su Rusijos ortodoksų bažnyčia sėdi - o apie pastarosios ryšius su Rusijos valdžia turbūt nereikia pasakoti?

   Panaikinti
 19. SIRIJOS PATRIARCHAI SMERKIA „NEPATEISINAMĄ IŠPUOLĮ“ PRIEŠ JŲ VALSTYBĘ

  http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2018-04-17-sirijos-patriarchai-smerkia-karinius-smugius-pries-ju-valstybe/169459

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui (nauja tinklalaidė)

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item