D. Trumpas pasmerkė Senato baimę priimti abortus ribojančias pataisas

2018 m. sausio 30-ąją JAV Senatas balsavo prieš Skausmą jausti galinčių dar negimusių vaikų apsaugojimo akto (angl. The Pain-Capable Unbo...

2018 m. sausio 30-ąją JAV Senatas balsavo prieš Skausmą jausti galinčių dar negimusių vaikų apsaugojimo akto (angl. The Pain-Capable Unborn Child Protection Act) svarstymą. Šiuo aktu siekta uždrausti selektyvius ir iš esmės nevaržomus abortus, kurie atliekami po 22-osios nėštumo savaitės.

Prieš balsavo absoliuti dauguma demokratų ir kai kurie respublikonų partijos nariai. Prieš balsavusi demokratų partijos senatorė Elizabeth Warren teigė, kad kartais trečiojo nėštumo semestro metu įvykdomi vėlyvieji abortai tėra aborto metu sunaikinamų vaikų „pasigailėjimo aktas“.

Verta paminėti, kad išankstinio gimdymo metu gimusių jaunesnių kaip 22-ų savaičių vaikų išgyvenimas dabartiniame Vakarų pasaulyje yra ne staigmena, bet kasdienybė. 22-ų savaičių dar negimusio vaiko mama jau gali jausti savo vaiko judesius. Kuomet toks vaikas operuojamas, remiantis įprastine praktika, tam, kad vaikas nejaustų skausmo, jam suteikiama anestezija. 

Nepaisant to, JAV 22-ų savaičių ir vyresnių dar negimusių vaikų abortai yra laisvai prieinami ir paplitę. Ligų kontrolės ir prevencijos centrų duomenimis (angl. Centers for Disease Control and Prevention), 2013 metais JAV įvykdyti bent 5770 vėlyvojo laikotarpio (trečiojo nėštumo semestro) abortai.

Viešą palaikymą atmestam įstatymo pasiūlymui išreiškęs JAV Prezidentas D. Trumpas teigė esąs nusivylęs tokiu Senato sprendimu ir priminė, jog tik 7 (įskaitant Kiniją ir Š. Korėją) iš 198 pasaulio valstybių leidžia tokius nevaržomus ir selektyvius abortus po 22-osios nėštumo savaitės. Viceprezidentas M. Pence’ as pabrėžė, jog JAV Senatas „balsavo prieš pasiūlymą, kuriame atsižvelgiama į daugumos amerikiečių įsitikinimus“. 

Parengta pagal lifesitenews.com informacijąSusiję

Pažangos ideologija 3325575027346887804

Rašyti komentarą

 1. Nežiniukas2018-02-05 18:32

  Jei abortas - tik pasigailėjimo aktas, tuomet ir Hitleris žydų atžvilgiu vykdė pasigailėjimo aktus, nes jie nebuvo verti gyventi.

  Tik žinoma, nei Hitleris, nei vaikų mėsininkai neklausė pačių aukų, ar joms reikia to "pasigailėjimo akto".

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2018-02-05 19:09

  Kai kalbama apie pasigailėjimo aktą, kalbama apie sunkius apsigimimus. Niekas nesako, kad tie vargšai vaikai neverti gyventi. Sakoma, kad taip išvengiama baisių kančių. Didžiausia problema ta, kad kažkas imasi Dievo vaidmens spręsti kam gyventi, o kam - ne.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2018-02-06 16:05

   Manau didžiausia esmė ne tame, kad kažkas sprendžia kam gyventi, o kam - ne (tokiu atveju mirties bausmė irgi taptų nepageidaujama, nors niekur šventuosiuose raštuose tai nėra aiškiai uždrausta). Esmė yra tai, kad abortai yra nepateisinamas gyvybės atėmimas, ir jų leidimą bandoma pagrįsti liberalizmo idėjomis (pvz. "mano kūnas, taigi ką noriu, tą ir darau", arba kaip šiame straipsnyje išsakytu "pasigailėjimu").

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

item