Algimantas Rusteika. Mūsų mikrofonas išjungtas

Dalyvaujant pirmiesiems valstybės asmenims ir visai aukščiausiajai valdžiai, diplomatiniam korpusui, Bažnyčios hierarchams, kviestiniams ...

Dalyvaujant pirmiesiems valstybės asmenims ir visai aukščiausiajai valdžiai, diplomatiniam korpusui, Bažnyčios hierarchams, kviestiniams svečiams, iškilmingoje aplinkoje televizijos transliacijos metu garbingiausios valstybinės premijos laureatė pasako tai, kaip galvoti ir viešai kalbėti valstybėje penkeris metus uždrausta.

Valstybės galva pribėgusi į ausytę, kaip didžiulę paslaptį laureatei pašnibžda, kad apie tai, kas dedasi valstybėje, nieko niekada nežinojo, nežino, ir skubiai sprunka iš šalies Parlamento. Laureatei išjungiamas mikrofonas. Kas būtų, jei tai atsitiktų bet kurioje Vakarų šalyje?

Žiniasklaidai tai būtų mana iš dangaus, saldainis su aukso įdaru! Interviu su visomis pusėmis, atsakymai į iškeltus klausimus, apskriti stalai, specialios diskusijų laidos, pašaipos humoristiniuose šou, riebios antraštės pirmuose puslapiuose, o jau apžvalgininkų komentarai nesibaigtų ir po mėnesio. Visos politinės jėgos bemat išnaudotų įvykį savo reikmėms, prisimintų, kas ką kada sakė ir darė ar nedarė.

Lietuvos šrekų pelkėje – keli sakinukai vakaro reportažuose, kai kur net melas (LNK žinios: N.Sadūnaitė „paskyrė savo kalbą Lietuvos partizanams“). Portaluose – trumpa dienos naujiena, kuri iš pirmųjų naujienų iškelta po pusvalandžio, į naujienų puslapio pabaigą – po poros valandų, kai šeštadienio popietės snauduly niekas dar net nespėjo jos paskaityti, o po to – į archyvą.  Bet juk nepasakysi, kad neparašė!

Ir lavoninės ramybė, pilna ėriukų tylėjimo, barakudų kronikos ir įnirtingo kinkų drebėjimo. Tokia ta mūsų laisvoji ir drąsioji žiniasklaida, nenuilstamai kovojanti su galingiausios pasaulio tautos, be kurios valstybingumas būtų suvažinėtas vikšrais per pora savaičių, demokratiškai išrinktu vadovu. Atrodytų, juk išskyrus „visuomeninį“ visi privatūs, turi savininkus ir net ne Lietuvoje, tai turėtų būti „nepriklausomi“.

Kanalai nepriklausomi, o redaktoriai – ir dar kaip priklausomi. Viešą nuomonių, bandančių pamatyti sistemines valstybės problemas ir aptarti ne visada visiems šventiems patinkančius jų sprendimo būdus, sklaidos galimybę pradėta naikinti nuo pat pirmųjų didžiojo LRT vairininko A.Siaurusevičiaus ir A.Matonio eros savaičių. Pirmasis ištrenktas lauk D.Kuolys su „Sankirtomis“ ir „Tarp Rytų ir Vakarų“, likusieji susigūžė, prisitaikė ir procesas tęsėsi patyliukais keičiant žmones ir jų nuomones.

Paskutinis akordas, baigiant įbauginti dar likusius nepriklausomos žiniasklaidos nuomonės želmenėlius, nuskambėjo 2012 metais, pasinaudojant senu, geru V.Gusinskio pavyzdžiu – vieną sudorok, kad visi bijotų – už nepatikusią valdžiai nuomonę ir jos nurodymu iš „Lietuvos žinių“ išmesti redaktoriai V.Vasiliauskas ir T.Dapkus, LRT likviduota T.Dapkaus televizijos laida „Akiračiai“.

Nuo to laiko nepriklausomos ir kritiškos žiniasklaidos nebeturim. Bet kokios esminės, valstybės ateities ar visuomenėje pavojingą įtampą keliančius klausimus bandančios gvildenti diskusijos sisteminėje žiniasklaidoje neliko. Liko patyčios iš kitaminčių ir nepabaigiamas, primityvus gąsdinimas įvairiausiais pavojais. O kritikos laisvė imituojama organizuojant periodines atskirų valdžios asmenų, neįtikusių dvarui, puolimo kampanijas, kuo noriai naudojasi niekada neklystantieji politikos asmenys.

Be nepriklausomos žiniasklaidos neįmanoma jokia demokratija ir jokia visuomenės laisvė ar pilietinė visuomenė. Tai visuomenės mikrofonas kalbėtis su savimi ir išsirinkta valdžia. Išorinės cenzūros pakeitimas įbaugintų, norinčių išsaugoti darbą ir nuolankių redaktorių, kuriems reikia išmokyti vaikus ir grąžinti paskolas, vidine cenzūra – tik pasaldinta valstybę graužiančių nuodų dozė. Tuo nepaliauji įsitikinti vėl ir vėl, matydamas, kaip valdžiai nepatinkanti nuomonė yra tabu ir mikrofonai išjungiami net Seime.

Susiję

Įžvalgos 1998946380759084972

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2018-01-17 12:16

  baikit tyčiotis iš vargšės kažkada garbingos dabar protelio netekusios močiutės. Spaudos konferencijų ir žiniasklaidos dėmesio prireikė? dar vienas niekšelis, toks pats kaip tie, kurie bandė užsidirbti (ir sėkmingai užsidirbo) besityčiodami (tai buvo vadinama žiniasklaidos dėmesiu) iš vargšo Dievo nuskriausto vaikino, pravarde Betmenas.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. "baikit tyčiotis iš vargšės kažkada garbingos dabar protelio netekusios močiutės". citata.
   Ogi KGB metodai gajūs. Anie nenutildomą disidentą guldydavo į psichiatrinę, "pagydydavo vaistukais" ir klijuodavo etiketę durnius, todėl ir kovoja prieš komunizmo kūrimą.
   Dabartiniai "saulės iš vakarų nešėjai" neįtikusios asmenybėms irgi klijuoja bepročių etiketes tik kolkas taip nedrąsiai, anonimiškai iš "krūmų".

   Panaikinti
  2. LABAI taiklus palyginimas!

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2018-01-17 13:45

  mūsų kvailučiai, kuriems argumentai pasibaigia neprasidėję, bando savo proto nuogumą pridengti KGB ir kitomis jiems taip mielomis savo jaunystės laikų drapanėlėmis. Paprastai tą daro buvę aktyvūs komjaunuoliai. Kad močiutė kvaištelėjusi, tvirtinti paprasta, nes kvaištelėjimas reiškia racionalumo ir realybės ignoravimą. O realybė tokia - apie vaiko psichologiją išmanymą kaip dramblys apie pačiūžas išmanymą turintys veikėjai paisto niekus apie didžią buvusią laimę mergaitės, kuri buvo prievarta neteisėtai ilgam atimta iš motinos ir prieš ją siaubingais būdais nuteikinėjama. Tie patys proto netekę veikėjai, nuo kurių tolesnio bjauraus poveikio vaikas iki šiol saugomas, veržiasi prie to vaiko, sapaliodami apie jo gerovę. Jeigu ką valstybė iki šiol daro negerai - tai kukliai nutyli ir nepasako į akis tiems veikėjams "jukš bjaurybės nuo vaiko". Apskritai valstybė šitoje byloje labai kalta dėl savo neveiklumo. Kaip ir Rinau byloje, kurioje tik dabar bus nagrinėjamas valstybės atsakomybės klausimas Europos Žmogaus teisių teisme. Berods, po keleto mėnesių išgirsime. Lietuva ten patirs didžiulę gėdą. O dar po poros metų ateis ir Stankūnaitės bylos eilė. Abiem atvejais valstybė kalta, kad iš pat pradžių kvailiems rėksniams kuo skaudžiau nekirto per nagus, leido miniai įsisiautėti (nereikia čia siautėjančios minios painioti su Tauta ar visais piliečiais) ir kuo baisiausiai nuskriausti vaikus.

  Rėksniai reikalauja įrodymų kad mergaitė gyva. Atleiskit, bet proto turintys supranta, kad nesant jokių duomenų apie mirtį, reikalauti gyvybės įrodymų yra kvailystė. Jeigu teigi, kad kažkas mirė - pateik įrodymus bent jau leidžiančius pagrįstai manyti, kad tai galbūt nutiko. Priešingas elgesys negudriai bando apeiti vaikui suteiktą apsaugą - vaikas valstybės tam ir paslėptas bei saugomas, kad krokodilo ašaras liejanti minia neturėtų priėjimo prie vaiko ir jam toliau negadintų jau sugadinto gyvenimo. Neabejoju, kad smarkiau paaugusi mergaitė pati pasirodys ir pasakys čia rypaujantiems veikėjams, kas nutiko ir ką ji apie tai galvoja. Manau, daug kam reikės slėptis ir atgailauti. Tik gaila, kad kvailiai atgailauti nemoka.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Gerb. Anonimas visiškai nesuprato, apie ką šis straipsnis, ir todėl taip bukai komentuoja.
   Todėl paaiškinu Tamstai, kad šis straipsnis yra ne apie seselę N.Sadūnaitę (kuri gerb. Anonimo paniekinamai vadinama "kvaištelėjusia močiute"), bet apie tai, kaip negerai yra slopinti nuomonę, nesvarbu, kieno ta nuomonė pasakyta ar parašyta.
   Kalbant apie seselės N.Sadūnaitės išsakytą nuomonę, tai jau po kitu straipsniu rašiau, bet dar kartą galiu pakartoti, kad seselė N.Sadūnaitė yra sveiko proto ir vadovaujasi savo patirtimi bei turimomis žiniomis (aišku, galima ir galbūt netgi reikėtų klausti, kiek jos turimos žinios yra pagrįstos ir tikros bei teisingos, bet dabar ne apie tai kalba). O kol kas matau tik vieną dalyką - kvailas gerb. Anonimas nusprendė pademonstruoti savo kvailumą, savo ydą projekcijos būdu priskirdamas kitam žmogui, kurio tikriausiai net nepažįsta.
   Augustinas

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2018-01-17 16:43

   labai svarbu, ir kas išsako nuomonę, ir kokiomis aplinkybėmis. Paikos nesąmonės gali būti tiesiog ignoruojamos, bet valstybės apdovanojamo asmens skelbiamos iš Seimo tribūnos jos turi būti griežtai įvertintos. Savo patirtimi bei žiniomis vadovaujasi ir Amazonės indėnas, svarstydamas apie pasaulio sandarą. Kol jam neprieinamas žmonijos patirčių lobynas, galima tik džiaugtis įvairove. Bet kai apie plokščią pasaulį laikomą dramblių ir banginių ima kalbėti universiteto absolventas, reikia žmogui pasiūlyti pagalbą. Ir jokiu būdu neleisti tokio didelėn tribūnon - ligonio galva tik dar labiau susisuks.

   Panaikinti
  3. Cit.: "...bet valstybės apdovanojamo asmens skelbiamos iš Seimo tribūnos jos turi būti griežtai įvertintos."

   Tai va tas konkrečias išsakytas nesąmones ir reikia vertinti, o ne kritikuoti ad hominem jas išsakiusį žmogų, priskiriant pastarajam savo paties turimas savybes, pvz., kvailumą, bukumą ir pan.

   Panaikinti
  4. Anonimiškas2018-01-17 18:38

   Vėjas ošia, meďžiai šlama, varna krankia, šuo loja, o kvailys kvailystes šneka. Kas čia neaišku...

   Panaikinti
 3. Nežiniukas2018-01-17 19:18

  Nelabai supratau, apie kokią valstybę Autorius taip rašo - apie Putino Rusiją (kiek nori tokio tipo straipsnių apie Rusiją)

  Ar vistik apie Lietuvą?

  Jei vistik apie Lietuvą, tai kodėl tie patys dalykai yra tokie blogi Rusijai?

  AtsakytiPanaikinti
 4. "Kas būtų, jei tai atsitiktų bet kurioje Vakarų šalyje? Žiniasklaidai tai būtų mana iš dangaus, saldainis su aukso įdaru!" - na ką Jūs, nejuokaukite. Vakarų žiniasklaida lygiai tokia pati (visa oficialioji žiniasklaida Vakaruose kuo puikiausiai sutaria su politikų naratyvu apie pabėgėlius, alternatyvūs šaltiniai praktiškai tik internete), o lietuviai tik mokosi iš geriausių. Nepamirškime ir to, kokias instrukcijas leidžia J.C.Junkeris bei įstatymus, kurie Google, Facebook ir kitiems gresia dešimtmilijoninėmis baudomis. Pyrago ir botago politika dažniausiai veikia.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2018-01-18 01:39

  Stebiuosi autoriaus naivumu dėl neišmanymo : "Kas būtų, jei tai atsitiktų bet kurioje Vakarų šalyje? Žiniasklaidai tai būtų mana iš dangaus, saldainis su aukso įdaru!"
  Būtų tas pat, kaip Lietuvos Seime ir Lietuvos MIP. Autorius galėtų pasidomėti, kaip pedofiliniai skandalai yra užgniaužiami D. Britanijoje, Belgijoje, Nyderlanduose, Vokietijoje, šalis būtų galima vardinti ilgai, tiksliau būtų - kurioje šalyje pedofilinis skandalas nėra gniaužiamas aukščiausiu lygiu - karalius ar prezidentas, premjeras, parlamento pirmininkas, teisingumo ministras, prokuratūra, policija, teismai, ir MIP yra ir gniaužėjas, ir cenzorius.
  Kodėl ? Pedofilija yra elito senų ištvirkėlių ir iškrypėlių malonumas, galite pasiskaityti G. Klimovo knygas, suprasite.
  MIP taipogi knibždėte knibžda ir ištvirkėliais, ir iškrypėliais, tai visą gyvenimą taip gyvenant ir slepiant nuo viešumos, išsiugdo cenzūra nuslėpti ir kitų, tuo labiau elito, tokį gyvenimą, be to, tas nutylėjimas užtikrina gerovę ir saugumą - juk niekam iš žurnalistų niekas negrasino nieko neparašius, o štai V. Rubavičiumi užsiima ir valstybės slaptoji tarnyba.
  Pedofilijai potraukį turi visų partijų dėdžiukai, todėl taip gerai tyliai sutaria dėl cenzūros.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2018-01-18 09:02

   ar įmanoma su tokiais štai bepročiais komentatoriais sukurti valstybę? ir koks skirtumas, lietuvis jis ar mumba jumba, jeigu galvose tokios pat atliekos?

   Panaikinti
  2. Valstybės kūrėjas, škias. :D:D:D
   O dėl pedofilijos skandalų, tai komentare tiesos tikrai yra. Įdomu pastebėti, kad pagrindiniai "herojai" pedofilijos bylose paprastai būna trijų tipų veikėjai: a) pederastai - nes "iškrypimai po vieną nevaikšto", b) alach-babachai - nes pas juos kaip ir normalu ir c) "elitas" - nes, ko gero, visko persisotinę, tad reikia "įvairovės" (girdėtas žodis, ne? ;)).

   Panaikinti
  3. Anonimiškam 01.39
   Jau kelinti metai stebiuosi, kad šito "elito" savo gretose neatpažįsta "Tiesos" komentatoriai...

   Panaikinti
  4. Anonimiškas2018-01-18 14:01

   dar viena kategorija praleista. Nemoksliška būtų nepaminėti, jeigu jau taip preciziškai dėliojame į lentynėles. Tai Pikc ir visi jo klonai.

   Panaikinti
  5. Jei koks liberastų ar koloradų fanatikas apie mane ką nors teigiamo pasakytų - būtų rimtas pagrindas susirūpinti. :)

   Panaikinti
 6. Anonimiškas2018-01-18 09:17

  politologai teigia, kad žmonės jau spėjo pamiršti sovietmečio absurdą.

  http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2018-01-17-politologe-aine-ramonaite-zmones-jau-spejo-primirsti-sovietmecio-absurda/167852

  Tačiau, sprendžiant iš būrių budulių sąmokslo teorijomis apsinešusių komentarų, nieko jie neprimiršo, tik dabar patys sau absurdų pasaulį susikuria.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tai kad labai panašu, jog budulių čia - ne būriai, o vienas-vienintelis egzempliorius - tiesiog anas "aktyvistas" (2018-01-17 12:16, 2018-01-17 13:45, 2018-01-17 16:43, 2018-01-18 09:02, 2018-01-18 09:17). ;)

   Panaikinti
 7. Visų pirma, mūsų mikrofonų išjungti neįmanoma, nes mes jų neturime. - Nebeturime, nes sutikome juos atiduoti sukčiams, kai tik tie pradėjo triūbyti, neva, visos masių informavimo priemonės privalo būti nepriklausomos. Jie nutylėjo, kam jos priklausys, kai mes jų atsisakysime. Taip ir gavosi, kad dabar visos MIP atsidūrė jų - sukčių - įtakoje. Ir mūsų maldavimai bei verkšlenimai dabar jau beprasmiai, kad taip išdūrę mus sukčiai skleistų jau savomis MIP mūsų nepasitenkinimą jais...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2018-01-18 14:15

   masių informavimo? Mase tu, mase, gi turi savo informavimo priemonę - propatriją. Tik niekas jos neskaito, nes niekam ji neįdomi. Ar dėl to, kad tu, mase, su savo priemone niekam neįdomus, irgi sąmokslas kaltas? Visi JIE susimokė? Turbūt dar ir per rozetę klausosi, kartais nuodų įpūsdami...

   Panaikinti
  2. Labai abejotina, kad tamsta nesuvoktumėte, koks poveikio skirtumas masėms yra: tarp kelių entuziastų leidžiamo internetinio puslapio ir per visus MIP kanalus (gausiai finansuojamus valstybės bei suinteresuotų rėmėjų) vieningai ir nuolatos kalamos propagandos. Jei taip, užuojauta. Jei vis tik nesate neįgalus, esate labai ir labai blogas žmogus.

   Panaikinti
  3. O juk "masės" - būtent buki liberastiniai "buduliai", Va, jiems tos masių kvailinimo priemonės ir skirtos. Ir juk negali sakyt, kad neveikia. :D

   Panaikinti
  4. Pikc'iau, gal norėtumėte pasitaisyti, gal gi netyčia išsprūdo taip išsireikšti? Juk masės, tai lyg vaikai, kurias/uos priderėtų šviesti ir auklėti... Jūs gi, paniekinamai jas pavadinote liberastiniais "buduliais". Sakyčiau, jas mulkina liberalai - tai aukos.

   Panaikinti
 8. Anonimiškas2018-01-18 11:49

  "proto turintys supranta, kad nesant jokių duomenų apie mirtį, reikalauti gyvybės įrodymų yra kvailystė." - pasakykite tai baikerio Kilkaus žmonai.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2018-01-18 14:10

   baikerio Kilkaus žmona pati sau tegul atsako į klausimą - jos vyras pakvietė į susitikimą žmogų, kurio po to susitikimo niekas daugiau nematė ir negirdėjo, o pats niekuo dėtas vyrelis savo draugeliui perdavė ir liepė sunaikinti to dingusio žmogaus motociklą. Ir dar gerasis vyrelis iš savo didžiai patriotinės nekaltos laikysenos teigia, kad jokiomis aplinkybėmis nebendraus su "mentais". Čia visiškai nieko? Galime sau paprastai lyginti su vaiko, kartu su motina gavusio valstybės apsaugos programą ir DĖL TO nepasiekiamo tavo tuščiam smalsumui, atveju? Kažkam tikrai su galvele silpna. Nekalbant jau apie tai, kad iš Kilkaus niekas nereikalauja dingusio žmogaus gyvybės įrodymų, o tik rišlių atsakymų į paprastus klausimus. O prokurorai privalės teisme (jeigu byla pasieks teismą) įrodyti, kad dingusysis yra miręs, nes kitaip tai bus tik bergždžios prielaidos. Bet visvien kur kas labiau pagrįstos įtartinomis ir grėmingomis aplinkybėmis, negu močiutės su premija svaičiojimai.

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PAREMKITE, SKIRDAMI 12 EUR

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item