Kodėl tyli balsingieji žmogaus teisių gynėjai?

Tiesos.lt Jau kelios dienos, kaip pasklido žinia apie filosofo, rašytojo ir publicisto Vytauto Rubavičiaus persekiojimą ir terorizavimą...

Tiesos.lt

Jau kelios dienos, kaip pasklido žinia apie filosofo, rašytojo ir publicisto Vytauto Rubavičiaus persekiojimą ir terorizavimą.

Apie tai akimirksniu žinia išplito veidaknygėje, informacija pasirodė portaluose Tiesos.lt, ProPatria.lt, Alkas.lt, straipsnius paskelbė „Respublika“, „Lietuvos rytas“,  sureagavo vienas Seimo narys. Suprantama, BNS, Delfi.lt portalas ir visa likusi meinstryminė žiniasklaida šito įvykio dedasi nepastebėjusi, bet kitko, turbūt, ir negalima buvo tikėtis.

Įdomus yra kitas dalykas – keista tyla pilietininkų, liberalių katalikų ir kovotojų su korupcija, t.y. aistringų ir balsingų žmogaus teisių gynėjų stovyklose. Štai nė menkiausios užuominos apie Vytauto Rubavičiaus reikalą nerasime partijos „Lietuvos Sąrašas“ svetainėje. Užtat veidaknygėje randame, kad partijos pirmininkas Darius Kuolys dėl Vytauto Rubavičiaus reikalo iš Seimo narių prašo „viešo komentaro“:


Žinutė nepaprastai iškalbinga. Dar viena iš serijos „pabandysiu ir aš pažarstyti žarijas svetimomis rankomis“.

Seimo narių komentarai – jų sąžinės, atsakomybės ir drąsos reikalas. Nedarys šito – pasielgs gėdingai ir niekingai. Štai Seimo narys Rimantas Dagys į pasklidusią žinią reagavo spontaniškai – nuoširdžiai pasipiktinęs pareikalavo iš atitinkamų tarnybų išsamaus tyrimo. Kiti, skaitantys tik meinstryminė žiniasklaidą, gal ir iki šiol nieko apie savo valstybę nežino… Nors ne – R. Dagio žinutė turėjo pasiekti visus.

Bet ar tikrai Darius Kuolys, ilgametis politikas, o dabar – dar ir politinės partijos vadovas, jaučiasi toks bejėgis, kad geba tik savo veidaknygėje kreiptis į vieną Seimo narį klausdamas: „ar su tokia tikrove jau turėtume apsiprasti, ar dar esama drįstančių ją keisti?“, užuot pats atvirai ir aiškiai, ir, žinoma, drąsiai išsakęs tiek savo asmeninę nuomonę, tiek ir pasirūpinęs, kad šiuo itin svarbiu klausimu būtų viešai pareikšta ir jo vadovaujamos politinės organizacijos pozicija. O gal jis iš tiesų nė neprisimena, jog Seime posėdžiauja ir Aušra Maldeikienė – to paties „Lietuvos sąrašo“ iškelta atstovė, ir Vitalijus Gailius – ilgai remtas, viešais mitingais, tiesa, nuo atviro susidorojimo, gintas, ir Naglis Puteikis – jau daugel metų vien reitingais besirūpinantis augintinis?

Ką apie politiką ir dar partijos lyderį sako toks atsakomybės permetimas kitiems? Ypač prisiminus, kokią principingą poziciją D. Kuolys buvo užėmęs Vytauto Pociūno, V. Gailiaus ir Vytauto Giržado, Deimantės Kedytės atveju? Galų gale, ką sako pats faktas, kad toks jautrus menkiausiai detalei kultūros istorikas ir visuomenės gyvenimo tyrinėtojas bei interpretuotojas neva nė nemato, jog toji mūsų laikų tikrovė, kuria jis taip subtiliai geba retkarčiais pasipiktinti, ir yra jo bei jo bendraminčių ilgamečių pastangų kurti nupolitintą „atvirą pilietinę visuomenę“ rezultatas?

Kad Seimo nario Naglio Puteikio vadovaujamos Centro partijos svetainė giriasi 0,4 proc. paaugusiu partijos reitingu ir nė žodeliu neužsimena apie skandalingą filosofo persekiojimą, stebėtis kaip ir neišeina – ne šviesios atminties Romualdas Ozolas jai vadovauja. Kodėl matydamas krikščioniškos pakraipos publicisto persekiojimą tyli katalikiškasis portalas „Bernardinai.lt“, jau kur kas sunkiau suprasti.

Įsiklausius į šią balsingųjų tylą – sutikite, išties iškalbingą – nori nenori kyla rimtas klausimas: gal išties pilietininkų, liberalių katalikų ir neva kovotojų su korupcija požiūriu žmogaus teisės galioja tik tiems, kurie nepasisako prieš globalistinę „atviros pilietinės visuomenės“ ideologiją?


Susiję

Politika 5409053526789867067

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2017-12-20 12:05

  joo,mane taip pat kuo toliau tuo dažniau aplanko mintis-o ką apskritai seimūnai veikia Seime.Juk dėl to paties Vyčio-jeigu dar 1999m. buvo nuspręsta,kad Lukiškių aikštėje turi stovėti memorialai laisvė kovoms,tai ką veikė šitiek metų tie patys konservatoriai,kodėl tik dabar,ir tai tik keletas iš jų,subruzdo.Kaip jaustis paprastam žmogui,kai seimūnas sako-na,aš vienas nieko negaliu padaryti.Tai,jeigu nieko negali padaryti,kokio galo sėdi Seime.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2017-12-20 12:16

  Manau, kad perdėta čia konkrečiai. Jeigu buvo įvykdyta nusikalstama veikla prieš krikščionį, negi visi laikraščiai turi rašyti? Juk dauguma lietuvių yra krikščionys. Turim policiją, kad tirtų nusikaltimus.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tolerantiska jaunuolis2017-12-20 13:20

   Nu teisibe! Gi ne peder.. oi, pardon - gejus koks ar seip godotinu mazumu actovas! Apie ka ce rasyt? Ir apskritai, kas ce tokio? Pamanyk, retrogradini reakcionieriu paterorizavo! Gi svarbu ne KAS acitiko, bet KAM. Jeigu ne progresyviu beigi plitkorektisku paziuru actovui - tai dzin.

   Panaikinti
 3. Anonimiškas2017-12-20 15:49

  gal tiesiog kam nors skolingas ir negrąžina? šiaip jau, tokį neįtikėtiną neprofesionalumą (jeigu bent pusė to, kas pasakojama yra tikra) net nemalonu matyti. Na, o jeigu tai vis dėlto spec. tarnybų darbas, tai tikslas čia tegali būti vienas - diskredituoti pačias spec. tarnybas, nes Rubavičius savaime niekam neįdomus, jis gali būti nebent panaudotas kaip priemonė (kuri, beje, puikiai pasiteisino, isteriškai garsiai šaukdamas ir išgirstas. Kita vertus, kas taip atakuotas nešauktų? ir tai dar vienas argumentas teigti, kad mūsų spec. tarnybos to visai nereikėjo) Taigi skandalėlis kilo. Kadangi dėl skandalėlio diskredituojamos lietuviškosios tarnybos, tai darbas turėtų būti atliktas atitinkamų - iš už rytinės sienos. Visada ieškok, kam tai naudinga.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tolerantiska jaunuolis2017-12-20 20:00

   As tai irgi skaitau, kad jis greiceusei pac kaltas del ko nors. Nu, ir isterikas, aisku - ale tai ko noret ir retrogradu neonaciu? Tai ne, pvz., liberalei-tolerantiskas jaunimas, kuris tikrai del nieko jokio triuksmo nekelia ir niekur skustis nebega.
   Ir seip - kam tas rubavicius ydomus? Nu bet ir ta lietuva niekam neidomi, is kitos puses. Tai nezinau, kaip ce is tikruju. Va, sugalvojau - ce desinieji radikalaj teip padare - kad diskredituotu demokratija lietuvos EUSSR!

   Panaikinti
 4. Anonimiškas2017-12-20 21:06

  Dar vienas bandymas padaryti Garliavos patvorį? Paprastesnis ir pigesnis Variantas 2.0

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2017-12-20 22:55

   O tamstai viskas aišku su Garliavos patvoriu? Man ne

   Panaikinti
  2. Nežiniukas2017-12-20 22:56

   Visiškai teisingai. Nei ten kas buvo, nei čia kas nors įvyko. Viskas tik fotošopas ir tiek.

   Jei pačiam kas nors atsitiks, galėsi džiaugtis kitų anonimų identišku verdiktu.

   O gal tavo bėda bus pati pati...

   Panaikinti
  3. Panašu, šitas anonimiškas veikėjas paprasčiausiai įsitikinęs, kad "kadangi aš - už sistemą, tai sistema manęs nelies". ;)

   Panaikinti
 5. Anonimiškas2017-12-21 01:56

  Straipsnio pavadinimas - puikus. Balsingieji žmogaus teisių gynėjai tyli todėl, kad tai ne jų pačių balsai.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2017-12-22 07:23

   Tikslenio ir smaikstesnio komentaro net neisivaizduoju.Linkejimai autoriui!

   Panaikinti
 6. Anonimiškas2017-12-22 16:49

  Tikrai, kur žmogaus teisių gynėjai, juk čia akivaizdžiai jos yra pažeistos. kodėl tylima, ar tai mažiau svarbu nei reakcija į gėjų paradus?

  AtsakytiPanaikinti
 7. Nera jokiu savarankisku liberalu, jokiu konservatoriu ar socdemu... Yra tik samdomi bei santazu priverciami artystai, vaidinantys liberalus, konservus, socdemus... Ir suprantama, aplink tuos artistus yra surenkami buduliai isivaizduojantys liberalais, konservatoriais, socdemais ar dar kokiais kitais tolerastais. - Vyksta banalus cirkas mokesciu moketojams kainuonantis astronomiskai didelius pinigus. Ir vyksta jis pagal toki scenariju, kada ziurovai tikinami, neva, jie yra veiksniai ir viska patys sprendzia...

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PRISIJUNKITE

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item