Baskų krašto mokyklose iš kalėdinių giesmių pašalintas Jėzaus vardas

Laisvavisuomene.lt Euskera kalba dainuojamose kalėdinėse giesmėse (isp. villancicos ) mokiniai vietoje Jėzaus vardo ( Jesús ) mini Peru...

Laisvavisuomene.lt

Euskera kalba dainuojamose kalėdinėse giesmėse (isp. villancicos) mokiniai vietoje Jėzaus vardo (Jesús) mini Peru, kas baskų kalba reiškia Petrą. Valstybinės mokyklos Jėzaus Kristaus vardo nenori girdėti nei klasėse, nei Ispanijoje populiariose kalėdinėse giesmėse. Priežastis? Jėzaus minėjimas gali įžeisti islamą ir kitas religijas išpažįstančius mokinius. Kai kuriose mokyklose dainuojama, „piemenėliai bėgo pažiūrėti Petro (Peru)“, o ne „Kūdikėlio Jėzaus“. Kitose mokyklose populiariose kalėdinėse dainelėse skambantis „užgimė Jėzus“ pakeistas eilute „atėjo žiema“.

Tačiau yra mokyklų, kuriose sekuliarizmas ir politinis korektiškumas siekia dar toliau. Jų informacijoje apie mokyklos šventes teigiama, kad kalėdinės giesmės yra „baskų kultūros dalis ne dėl savo religinės kilmės, o dėl to, kad taip švenčiama trumpiausia žiemos diena (žiemos saulėgrįža)“. Kaip rašo El Correo, Baskų provincijoje mokykloms patariama „Kalėdas švęsti be užuominų apie religiją“. Teoriškai kalėdinių giesmių modifikacijos ir perinterpretavimas „baskų kultūros rėmuose“ susijęs su siekiu įtikti mokiniams, ypač musulmonams, kurie lanko autonominio Baskų krašto mokyklas.

Tuo tarpu Bilbao vyskupas ta proga oficialiai priminė, kad kalėdinės giesmės jau daugybę amžių yra populiarios ispanų šeimose ir religinėje kultūroje, be to, tai autentiškas tikėjimo liudijimas ir jo turtingumo išraiška, nesiderinanti su nekonfesinėmis ir sekuliariomis Kalėdomis.

Šaltinis: actuall.com


Susiję

Pažangos ideologija 7812719381724710282

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2017-12-15 10:30

  Pataikavimas musulmonams yra tik pretekstas, o ne tikroji ES antikrikščioniškumo priežastis.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2017-12-15 10:36

  joo,šaunuoliai baskai-tak deržat.Ir apskritai,ko jie dar smulkinas su tom Kalėdinėm giesmėm,tegul iš karto lipa į minaretus ir plyšauja su muedzinais.Ir apskritai,kad jau būtų iki galo korektiški,tai turėtų susirinkti daiktus ir palikti savo šalį musulmonams.Tuomet tikrai nebereikės baimintis,kad kažkam ,kažkuo neįtiko.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Komunizmas puola visais frontais.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2017-12-24 19:08

   O kas nepatenkinti, pas tuos gali apsilankyti vidaus reikalų liaudies homisariatas :)

   Panaikinti
  3. PUIKIAI! Pagarba! :)

   Panaikinti
 4. Anonimiškas2017-12-15 13:05

  Greit ir tėvo ir motinos privers atsisakyti, jei nesustabdysime. Netrukus liksime paskutiniai Europos krikščionys, jei išliksime.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Nežiniukas2017-12-15 13:18

  Kitais žodžiais tariant - aršus ir nei figos lapeliu nepridengtas krikščionybės puolimas.

  O dar sako, kad Tarybų sąjungoje buvo blogai gyventi - taip, ten vyraujanti religija buvo ateizmas, bet valdžia bažnyčiose nelipo ant vargonų ir nenurodinėjo vargonininkams, kaip giedoti kalėdines giesmes.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Haha. Geroji kalėdinė naujiena2017-12-15 15:22

  Kada pas mus ,kada pas mus,kada pas mus ???

  AtsakytiPanaikinti
 7. Anonimiškas2017-12-15 16:31

  na jei jau baskams neokomunistai smegenis išplovė tai belieka tik kelt letenėles į viršų...

  AtsakytiPanaikinti
 8. Anonimiškas2017-12-16 02:15

  Nekelsime, tyliai išgaruosime, kaip dūmas neblaškomas vėjo...

  AtsakytiPanaikinti
 9. Nu netikiu. Negali būti.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Anonimiškas2017-12-18 09:41

  Kažkokios nesąmonės. Negaliu patikėti. Gal ten kokioj muslių mokykloj taip ir yra, bet tik ne pas ispanus. O gal baskai patys yra kokie musulmonų palikuonys ? Netikiu, kad ispanai būtų užsikrėtę tuo idiotišku politkorektiškumu.

  AtsakytiPanaikinti
 11. Ne tik ispanai. Kone visoje Europoje žodžiai "Kristaus gimimas" laikomi nepolitkorektiškais, kad "neįžeistų" musulmonų. Netgi Šv. Petro aikštėje ant eglės nebuvo nė vieno religinio simbolio, ir tai šokiravo tikinčiuosius. Vengiama paties ž. "Kalėdos", vietoj jo vartojama "Amsterdamo žiemos paradas", "Briuselio žiemos džiaugsmai", "Miuncheno žiemos festivalis". Musulmonai jaučia savo pirmenybę ir jėgą nesugebančių apsiginti europiečių fone. Norvegijoje viena pradinė mokykla mokiniams per Kalėdų šventes nutarė skaityti ištraukas ne tik iš Biblijos, bet ir iš Korano. Šis fenomenas jau vadinamas "krislamu". Visiškos savos religinės identifikacijos atsisakė D. Britanija, Vokietija, Belgija, Danija ir kitos šalys.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item