Algimantas Zolubas. Žydų metai – primityvus pataikavimas ar politinis apakimas?

www.alkas.lt Lietuvos žydų genocido aukų atminties diena Lietuvoje minima nuo 1994-ųjų. Ši diena primena apie 1943 m. rugsėjo 23 dien...


Lietuvos žydų genocido aukų atminties diena Lietuvoje minima nuo 1994-ųjų. Ši diena primena apie 1943 m. rugsėjo 23 dieną likviduotą Vilniaus getą, kai dalis šio geto kalinių buvo nužudyti Paneriuose, kita dalis pateko į koncentracijos stovyklas, įkurtas nacių okupuotose teritorijose.

Nuo pirmųjų okupacijos dienų naciai pradėjo rasinių ir politinių priešų žudynes. Pirmosiomis aukomis tapo žydai ir komunistai, sovietinės valdžios talkininkai, čigonai ir psichiniai ligoniai. Žiauriausiu genocidu Lietuvoje laikytinas čigonų fizinis naikinimas, nes šios tautybės asmenų Lietuvoje nebeliko jau 1942 m. Visoje Europoje buvo išžudyta 500 tūkst. čigonų.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narių Manto Adomėno, Gabrieliaus Landsbergio, Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės, Andriaus Kubiliaus ir Edmundo Pupinio siūlymas 2019 metus paskelbti Lietuvos Žydų metais, teikiant šiai tautybei išskirtinumą labiau panašus  ne į kokią rimtą kampaniją (gal rinkiminę?), bet į primityvų  pritarimą Vanagaitės ir Zurofo postringavimams.

Juk metus skelbiame už ypatingus nuopelnus ar dėl tradicijų palaikymo. 2011-ieji jau vuvo paskelbti Holokausto aukų atminties metais, o visų žydų neturėtume garbinti – buvo ir griovusių laisvos Lietuvos pamatus, buvo glaudžiai bendradarbiavusių su sovietais lietuvių tautos budelių, ir su naciais, kai apiplėšinėjo ar siuntė į mirtį ne tik svetimus, bet ir savus gentainius.

Beje, per 25 metus netekome ir beveik trečdalio lietuvių. Kuriuos metus paskelbsime  išmirštančios lietuvių tautos metais?..

Jei jau siūloma skelbti tautybių metus pagal genocido santykinį mastą, logiška būtų pirmiau skelbti Čigonų metus.

Siūlymas nelogiškas, prilygstantis pataikavimui išsišokėliams ir politiniam apakimui.

Autorius yra TS-LKD narys


Susiję

Politika 2932530690535080340

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2017-11-04 14:24

  Visai neseniai 2011 metais jau buvo Holokausto metai, antrą kartą niekas neskelbia per tokį trumpą laiką.
  Daug tautų kentėjo, lietuviai taip pat . Negalima išskirti vienos tautos, nebent čia yra konservatorių pataikavimas Vanagaitei ir jo draugui.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2017-11-04 14:34

  Katalonai turi teisę laisva valia apsispręsti kaip jiems gyventi. Visos valstybės kuriasi tautų pagrindu. Lietuvos valstybė taip pat buvo įkurta etnografinėse lietuvių žemėse (gaila, kad daug lietuvių žemių liko už sienos). Reikia palaikyti laisvus, demokratinius rinkimus ir teisę spręsti katalonams.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2017-11-05 10:59

   Kokios "tautos" (tavo teigiama etnine prasme) pagrindu susikūrė demokratiškiausia pasaulio valstybė Šveicarija? Apie abiejų Amerikos žemynų valstybes nė nekalbu...

   Panaikinti
 3. Anonimiškas2017-11-05 09:26

  Tai ne tik vienos Vanagaites ir Zurofo postringavimai. Tokia yra zydu taktika visur ir visada veikti auku rakomis, kad kilus pasipriesinimui butu galima kalte suversti aukoms, patiems vaiz duoti nekaltas aukas. Ne vien lietuviai zydus saude, ir ne tik prie vokiecio. Uz klastingas ju piktadarybes zydu nekencia visi visur ir visada.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2017-11-06 09:43

   joo,pritariu.Ir ačiū p. Zolubui,kuris pasakė teisybę,nepataikaudamas žydams.

   Panaikinti
 4. Aš sakau, jei mes krikščionys, laikykimės Evangelijos, kurią parašė patys žydai: "Žiūrint Evangelijos, jie [žydai] yra Dievo priešai jūsų naudai, bet, žiūrint išrinkimo, jie yra numylėtiniai dėlei savųjų protėvių" (Rom 11,28). Išrinktumą, kaip skelbia Evangelija, žydai prarado; ryšį su protėviais vargu ar išlaikė bent koks 20 proc. šios tautos. Taigi dėl ko lietuviai katalikai turi skelbti žydų metus?

  AtsakytiPanaikinti
 5. Tiesiog sąžinė neleidžia nepasiūlyti jums (jei dar neskaitėt) A. Lebionkos interviu su V. Anelausku: http://lebionka.blogspot.lt/2017/11/holokaustas-tarp-tiesos-ir-netiesos-melo.html

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SKAITYKITE

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item