A. Kubilius remia ES plėtrą į vis daugiau nacionalinių valstybių kompetencijai priklausančių sričių

Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr. Pažangos ideologijos skiltyje skelbiame Seimo nario Andriaus Kubiliaus išplatintą pranešimą spaudai....

Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.
Pažangos ideologijos skiltyje skelbiame Seimo nario Andriaus Kubiliaus išplatintą pranešimą spaudai. Ppranešime A. Kubilius deklaruoja savo besąlygišką paramą tolesnei Europos Sąjungos (ES) federalizacijai ir vis didesnių galių tokiose srityse kaip švietimas ar sveikatos apsauga perkėlimą iš Lietuvos į ES kompetenciją. Vis daugiau Europos lyderių ir analitikų atvirai įvardinant milžinišką ES krizės mastą ir dabartinės ES krypties beprasmiškumą, A. Kubilius kviečia šią krizę ignoruoti, nieko nekalbėti apie problemas, toliau gilinti integraciją ir galutinai atsisakyti suverenumo. Prie šio A. Kubiliaus pareiškimo prisidėjo ir Gediminas Kirkilas, Egidijus Vareikis bei Juozas Bernatonis.

***

Seimo Europos reikalų komitete vykstančių diskusijų metu Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Andrius Kubilius inicijavo Seimo narių specialų dokumentą (angl. Non-paper) dėl Lietuvos pozicijos ES perspektyvų klausimu.

Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas teigia, jog ES vyksta intensyvi diskusija apie Bendrijos ateitį, todėl Lietuvai šioje diskusijoje svarbu identifikuoti savo aktualiausius nacionalinius interesus ir remiantis tuo suprasti svarbiausius iššūkius tolesnei Bendrijos raidai.

Anot A. Kubiliaus, Lietuva turi drąsiai pasakyti, kad ji nebijo tolesnės natūralios ES konsolidacijos, nebijo, jei ES galios plėsis į tas sritis, kuriose iki šiol tokių galių nebuvo: švietimas, sveikatos apsauga, socialiniai reikalai. Taip pat Lietuva turi garsiai pasakyti, kad bendras ES biudžetas turi būti didesnis.

Non-paper autoriai siūlo įtvirtinti nuostatas, jog svarbiausi ilgalaikiai ES iššūkiai, į kuriuos Lietuva privalo turėti atsakymus, yra šie: tolesnė ES konsolidacija, Sąjungos galių plėtra į naujas politikos sritis, ES šalių ekonominio-socialinio išsivystymo konvergencijos iššūkiai bei pagrindiniai globalūs iššūkiai ES ir jos laikysenai (globalaus konkurencingumo, ilgalaikės politikos Rusijos atžvilgiu iššūkis, Rytų partnerystės svarba ir Vidurio Europos vaidmuo bei iššūkiai europietiškam solidarumui).

„Svarbiausiais Lietuvos nacionaliniais interesais Europos Sąjungos atžvilgiu laikome Lietuvos geopolitinio saugumo ir spartesnio Lietuvos žmonių ekonominės-socialinės gerovės stiprinimo interesus. Iki šiol Lietuvos vakarietiška integracija (tiek į ES, tiek ir NATO) Lietuvai buvo absoliučiai naudinga ir buvo svarbiausias pastarųjų 27-erių metų Lietuvos prioritetas, nes tokia integracija neabejotinai stiprino Lietuvos geopolitinį saugumą. Lietuvos nacionalinis interesas ES atžvilgiu yra padaryti viską, kad ir ateityje ES tokį vaidmenį Lietuvos interesų atžvilgiu būtų pajėgi vaidinti. Todėl Lietuvai yra svarbu, kad Europos Sąjunga neliktų vien tik biurokratinė ekonominė bendroji rinka, bet nuosekliai stiprėtų ir būtų pajėgi efektyviai įgyvendinti jai šalių narių patikėtas užduotis“, – teigė A. Kubilius.

Kartu su Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotoju A. Kubiliumi non-paper pateikė Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas,  pirmininko pavaduotojas Egidijus Vareikis ir Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Juozas Bernatonis.

Primename, jog Europos Komisija paskelbė baltąją knygą apie galimus 5 ES plėtros scenarijus bei 5 „Apmąstymų dokumentus“ („Reflection papers“) apie galimas svarbiausių ES politikų tolesnio vystymosi kryptis bei pakvietė valstybes nares diskutuoti toliau dėl Bendrijos ateities ir laukiančių iššūkių. 


Susiję

Pažangos ideologija 6791052465568266030

Rašyti komentarą

 1. "Anot A. Kubiliaus, Lietuva turi drąsiai pasakyti [...]" - ir baudžiauninkas (tiesa, šiuo konkrečiu atveju keturi baudžiauninkai - bet jų tikrai daugiau), drąsiai pripuolęs, suskubo laižyti pono "lakierkas". :D

  AtsakytiPanaikinti
 2. Qbilius -kibys.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2017-11-08 01:34

  Neaišku, kokie motyvai skatina A.Kubilių Lietuvos nacionalinius interesus aukoti abstrakčiai ir - taip, pripažinkime atvirai: neoliberalmarksistinei - ES šiandienos programai. Kol kas nematyti intepretacijų, kurios palygintų šiandienę ES ir pradinį ES modelį - tarkime, jos pirmavaizdį, kuomet dar tik kūrėsi tokios ES instancijos kaip Europarlamentas ir Europos Komisija.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Kubilius Tėvynės išdavikas o kaip elgtis su Tėvynės išdavikais visi seniai žino

  AtsakytiPanaikinti
 5. Ar Jis dar drista pasisakyti???Mano pusbroliui nureze su pensijomis,,,netekto darbingumo pensija...pensijas grazino,o netekto darbingumo snipst,kur tie pinigai gal Gerb.Kubiliaus kiseneje???

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2017-11-17 21:17

   Mano motinai, II-gr. invalidei, kaip nurėžė pensiją, taip ir negrąžino.

   Panaikinti
 6. Juk tai atviras Lietuvos valstybiningumo tolesnis trynimas. Faktas. Nepaneigiamas. O Lietuvoje tylu ramu. Tačiau likusi kompanija itin reprezentatyvi: Kirkilas, Bernatonis ir alkoholikas Vareikis. Ačiū. Prieš 40 metų jie būtų lygiai taip trimitavę apie "ryšių su Tarybų Sąjungos tautomis stiprinimą". Šlykštūs persivertėliai. Jei rytoj bus mada kalbėti apie integracinių ryšių su Afrika stiprinimu, šitas mėšlas bus pirmasis tai skelbiantis. Kodėl lietuvių politikai tokie šiaudadūšiai? Ar ten begyvenant seime kažkaip smegenys pasiekičia? Aš nesuprantu.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

item