Siūloma užtikrinti valstybinę pensiją motinoms, kurios užaugino ir išauklėjo 4 ar daugiau vaikų

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas, Dainius Kreivys ir Žygimantas Pavilio...

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas, Dainius Kreivys ir Žygimantas Pavilionis pirmadienį įregistravo Valstybinių pensijų įstatymo pataisas, kurių tikslas – užtikrinti teisingą ir orią paramą pensinio amžiaus motinoms, kurios išaugino ir gerai išauklėjo 4 ar daugiau vaikų.

L. Kasčiūno teigimu, pensinio amžiaus šalies gyventojų socialinė padėtis yra pasiekusi pavojingai žemą lygį, taip pat negarantuojanti oraus gyvenimo galimybių. Dar blogesnėje padėtyje yra tos moterys, kurios savo gyvenimą paskyrė mūsų valstybės piliečių auginimui ir auklėjimui, todėl negalėjo derinti šeimos ir karjeros. Atsižvelgiant į tai pravartu išplėsti teisę gauti valstybinę pensiją motinoms, užauginusioms ir išauklėjusioms 4 ir daugiau vaikų. Antrojo laipsnio valstybinės pensijos dydis šiuo metu siekia 116 eurų per mėnesį.

„Turime suprasti ir pripažinti, kad tokios šeimos užaugina daugiau mokesčių mokėtojų mūsų valstybei, tad tokia parama daugiavaikėms mamoms yra tik menka dalis jų vaikų jau sumokėtų mokesčių į mūsų valstybės biudžetą. Toks įstatymo pakeitimas – tai mūsų visuomenės solidarumo išraiška“, – tikino Seimo narys D. Kreivys.

Parlamentaras Ž. Pavilionis pabrėžė, kad šią iniciatyvą paskatino noras, jog mažo gimstamumo ir kitų demografinių problemų kontekste valstybė užtikrintų deramą paramą ir pagarbą daugiavaikėms šeimoms.

Netruko pasigirsti ir siūlymai projekto tobulinimui. VDU teisininkas Vygantas Malinauskas pareiškė, jog projektą galima būtų patobulinti, numatant tėvams pensijų priedus, susijusius su jų vaikų Sodros įmokomis.

„Tokiu sprendimu vienu metu būtų išspręsta keletas problemų: 1. Nereikėtų „gerai išauklėto vaiko“ teisinio apibrėžimo. Pakaktų, kad vaikas užaugęs dirba ir sąžiningai moka Sodrai mokesčius; 2. Priedą galėtų gauti net ir vieną gerai išauklėtą vaiką užauginę tėvai. Tačiau, kuo daugiau vaikų, tuo didesnis priedas; 3. Galiausiai, būtų išspręsta problema dėl „gerai išauklėtų vaikų“, kurie emigruoja iš Lietuvos ir savo tėvų išlaikymą palieka čia likusiems mokesčių mokėtojams“, - teigė V. Malinauskas.
Susiję

Šeimos politika 8142137990366564254

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2017-10-11 13:44

  pirma, net "gerai auklėjant" nėra garantijos, kad neužaugs išsigimėlis. Antra, Sodros mokesčių tas užaugęęs vaikas gali nemokėti dėl įvairių priežasčių, tarp kurių ir ligos, traumos ar nelaimingai susiklostę gyvenimai. Trečia, vaikai gali būti geri, bet motina - paleistuvė, alkoholikė, vagilė ir niekšo idealas. Yra dar ketvirta, penkta ir kažkeliadešimta. Kvaili siūlymai, kokie dar gali būti iš tokių siūlytojų.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Na, šiuo atveju ne pasiūlymas, o komentaras "truputį į šoną" - komentatorius tyčia ar netyčia nepastebėjo, kad pasiūlyme pavartotas BŪTASIS laikas - t.y. kalbama apie PENSIJAS motinoms, JAU išauginusioms ir išauklėjusioms tuos vaikus. Tikiuosi suprantate, kad tamstos spekuliacijos šiame kontekste atrodo lygiai taip pat, kaip pavadinote tą pasiūlymą. ;)

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PRISIJUNKITE

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item