Danija: „Nėščia moteris“ – transfobiška sąvoka, nes vyrai irgi gali „lauktis“

Danijos rekomendacijose, skirtose Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komitetui (toliau – Komitetas), siūloma nevartoti sąvokos nėščia moteris...

Danijos rekomendacijose, skirtose Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komitetui (toliau – Komitetas), siūloma nevartoti sąvokos nėščia moteris, nes ji ignoruoja translyčius asmenis. Ši nedidelė Europos valstybė taip pat teigia, kad jos teisės į gyvybę interpretacija apima ir teisę į abortą. Kaip tik šiuo metu Žmogaus teisių komitetas priima šalių komentarus dėl Tarptautinės sutarties dėl pilietinių ir politinių teisių (toliau – Sutartis), ypač dėl skyriaus, skirto teisei į gyvybę, nuostatų.

„Terminų vartojimas juodraštiniame variante kartais yra pernelyg bendro pobūdžio“, – rašo Danijos Užsienio reikalų ministras. – Nors teisė į gyvybę yra pagrindinė, reikia stengtis, kad ji nebūtų susieta su visais įmanomais žmogaus teisių pažeidimų aspektais. Toks požiūris galimai silpnintų Bendrąjį komentarą, o ne stiprintų esminius teisės į gyvybę aspektus.“

Sutartyje teigiama kad ja „pripažįstama ir saugoma teisė į gyvybę visiems žmonėms“. Tačiau tai „neturėtų būti interpretuojama siaurai“, nes yra „susiję su leidimu asmenims jaustis laisvai veiksmų ir neveikimo, kuris skirtas išprovokuoti jų nenatūralią ar priešlaikinę mirtį, atžvilgiu bei su leidimu oriai džiaugtis gyvenimu“.

Sutartyje taip pat rašoma, kad „Nors valstybės narės gali pasirinkti  teisines priemones, kaip reguliuoti nėštumo nutraukimą, šios priemonės negali pažeisti nėščios moters teisės į gyvybę ir kitų jos teisių, numatytų Sutartyje“. Šiuo atveju turima omenyje motes teisė į saugų abortą, ypač jei vaikas neįgalus.

Visgi Danijai to neužtenka. Jos teigimu, Komitetas, vartodamas sąvoką nėščia moteris gali nesąmoningai apriboti šios pastraipos taikymą, kadangi į termino lauką nepatektų galintys gimdyti translyčiai asmenys.

Neigti žmogaus, esančio motinos įsčiose, žmogiškumą reiškia neigti biologiją. Teigti, kad vyrai gali gimdyti – taip pat biologijos neigimas. Atrodo, kad Danija atsisako priimti pagrindines gamtos tiesas: kad mes esame žmonės nuo tada, kai pradedame egzistuoti, ir kad tik pusė pasaulio populiacijos turi reprodukcinę sistemą, leidžiančią devynis mėnesius išnešioti kūdikį.  Kokiame aukštyn kojom apverstame pasaulyje gyvename, jei teisė į gyvybę reiškia teisę nužudyti kitą žmogų, o vyrai irgi gali lauktis?

Parengta pagal Lifesitenews.com publikaciją


Susiję

Pažangos ideologija 2273404550202055069

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2017-10-17 15:19

  Įtariu, kad smegenų plovimas vyksta ne tik propagandiniu būdu, bet ir naudojant slaptas technologijas. Kitaip tokio rezultato negalėčiau paaiškinti.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nereikia jokio įtarinėjimo - tokios technologijos gryniausia tiesa.

   Panaikinti
 2. Gaila, kad žmonės negali tiesiog paprastai gyventi.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Nesuprantu kodėl negali į dokumentą įdėti termino "biological sex" ir per tai apibrėžti nėščius asmenis. Matyt sex žodžio naudojimas nepolitkorektiškas:)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Biologinės lyties ("sex", nereikia jokio "biological") nurodymas yra transfobiškais beigi apskritai genderofobiškas - gi tamsta, kaip liberaliai progresyvus individas, turėtumėte žinoti, kad yra tik genderis, o ne kokia nors retrogradiška heteronormatyvinė "lytis". Be to, nepamirškime ir tokio dalyko, kaip eidžizmas: pavyzdžiui, jei pusamžis dėdulė giliai širdy jaučiasi maža mergytė, vien tik genderį nurodyti būtų asmens diskriminacija amžiaus pagrindu - kas iš esmės yra žmogaus teisių pažeidimas. O dar jei tas dėdulė įsivaizduoja esąs NĖŠČIA maža mergytė... Tik pažiūrėkite, kiek įvairių variantų galima sudėlioti iš elementų "moteris", "vyras", "mergaitė", "berniukas", "nėščia", "nėščias"... Trumpai tariant, tobulėti dar tikrai yra kur, ir įstatymų leidėjų bei naujų žmogaus teisių beigi tapatybių įteisintojų laukia dar labai daug darbo.

   Panaikinti
  2. "liberaliai progresyvus individas"
   Tamsta nepažįstate manęs ir prašau neklijuokit etikečių.

   Panaikinti
  3. iš šalies2017-10-18 10:08

   Vienok daug pažinimo apie jus duoda jūsų komentarai. Pikc etiketė jums "limpa".

   Panaikinti
  4. "Gluosni", kokios dar etiketės? Tamsta gi pats visai atvirai nuolat čia savo "liberaliai progresyvias" pažiūras demonstruojate, tad aš tik faktą konstatuoju. ;)
   "Iš šalies" - le nom oblige. ;)

   Panaikinti
 4. Anglai pirmiau sumąstė:2017-10-17 20:41

  D. Britanijoje medikams nurodyta vietoj „besilaukianti moteris“ naudoti terminą „nėščias žmogus“

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Irgi slidus reikalas: o jei individas visai ne žmogum jaučiasi? Taigi diskriminacija ir teisių pažeidimas! Ir greičiausiai kokia nors -fobija!

   Panaikinti
 5. Anonimiškas2017-10-17 23:10

  Ai gal nebeverta vargti dėl tų pavadinimų. Tiesiog reikia žmones(atsiprašau, žmogiško pavidalo būtybes) pradėti mėgintuvėliuose paskui perkelti kad išnešiotu bet kam ,pav, karvėms ,matot kaip pažanguDDD.

  AtsakytiPanaikinti
 6. I am not even mad, that's amazing...

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PRISIJUNKITE

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item