Vilniuje spec. tarnybos sulaikė su islamo teroristais susijusį užsienietį

Ketvirtadienį Vilniaus oro uoste dėl grėsmės Lietuvos nacionaliniam saugumui sulaikytas Tadžikistano pilietis Alisheras Toshevas (gim. 19...

Ketvirtadienį Vilniaus oro uoste dėl grėsmės Lietuvos nacionaliniam saugumui sulaikytas Tadžikistano pilietis Alisheras Toshevas (gim. 1978 m.).

Rugpjūčio 31 d. A. Toshevas buvo deportuotas iš Švedijos ir atskraidintas į Vilnių, nes turėjo lietuvišką vizą.

Nustatyta, kad 2016 m. jis kreipėsi į Lietuvos konsulatą Almatoje, kur, tarpininkaujant lietuviškai kelionių agentūrai, gavo trumpalaikę vizą. Atvykęs į Lietuvą ilgai čia neužsibuvo ir išvyko į Švediją.

Ten A. Toshevas pateko į spec. tarnybų akiratį, nes labai aktyviai ėmė reikštis internete - įvairiuose tinkluose skatino smurtą, skleidė islamistinę propagandą, reiškė pritarimą terorizmui ir t.t.

Be to, po šių metų balandžio 7 d. Stokholme įvykdyto teroro akto spec. tarnybos dar labiau susidomėjo A. Toshevu. Tąsyk Islamo valstybės šalininkas Uzbekistano pilietis Rakhmatas Akilovas vogtu sunkvežimiu tyčia rėžėsi į žmonių minią Švedijos sostinės centre. Žuvo 5 žmonės, 14 buvo sužeista. Tyrimo metu buvo nustatinėjami suimto teroristo ryšiai. Paaiškėjo, kad jis pažįstamas ir nuolat bendravo su A. Toshevu.

Todėl tadžikas buvo deportuotas iš Švedijos, o Vilniaus oro uoste jį pasitiko spec. tarnybų pareigūnai.

Valstybės saugumo departamento Strateginės komunikacijos vadovė Aurelija Katkuvienė ketvirtadienį buvo lakoniška: „Operacijų su užsienio partneriais nekomentuojame“.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Prevencijos skyriaus viršininkas Giedrius Mišutis DELFI patvirtino, kad ketvirtadienį priešpiet iš Švedijos atskridusiu lėktuvu buvo atgabentas deportuotas Tadžikistano pilietis. Jį sulaikius, užsienietis pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje, todėl jis uždarytas į prieglobsčio prašytojų apgyvendinimo patalpas, esančias oro uosto pasienio kontrolės punkte.

Ten jis bus laikomas, kol Migracijos departamentas priims sprendimą dėl prašymo suteikti prieglobstį nagrinėjimo iš esmės. Jei prašymas bus atmestas, A. Toshevas bus iš karto deportuotas iš Lietuvos. Jei bus nuspręsta prašymą nagrinėti iš esmės (tai užtrunka keletą mėnesių), su teroristais siejamas tadžikas bus apgyvendintas Užsieniečių registracijos centre.

Susiję

Politika 2729202528984528949

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2017-09-01 11:50

  joo,na štai ir sulaukėme.Bet įdomiausia-švedai deportavo iškart,vos užjutę teroristinį kvapelį,o mes tai dar pagalvosime ką su juo daryti.Mat ponas, politinio prieglobsčio pasiprašė.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2017-09-01 21:47

  Patys švedai niekaip neapsisprendžia deportuoti daugelio prievartautojų, jei tikėsime jų alternatyviais portalais (friatider.se). Keista, kad mums pametėjo tokią dovanėlę. Tikiuosi, kad pagalbos prašytojams skiriami pinigai nenulems sprendimo jį palikti Lietuvoje.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Gal dėl to, kad šitas tipas yra ne iš "privilegijuotų" šalių?

   Panaikinti
 3. Anonimiškas2017-09-02 17:22

  joo,Pkcai,na šalis nelabai "privilegijuota", bet religija tai "privilegijuota" :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. O gal vien to neužtenka? Pvz. neobolševikai gali skelbti, kad moteris kaipo tokia yra privilegijuota kategorija, bet jeigu ji normali - jau bus žemiau, jeigu feministė, jau bus aukštesnė kategorija, jeigu lesbė - dar aukštesnė, jeigu lesbė ir negrė - aukščiausia, o jeigu vištgaidis po operacijos - išvis VIP. Gal ir su alach-babachais taip pat? :)

   Panaikinti
 4. Anonimiškas2017-09-04 19:00

  Spec. tarnybos sulaikė ? Gal reikia vadinti daiktus/įvykius savais vardais ? švedai išmetė, lietuviai pagavo. Koks čia sulaikymas ? Ar vykdė kokią spec operaciją ? Kur jos buvo, kai Lietuva jam vizą davė ?

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2017-09-05 07:57

  Mes demokratiški:kas visokį š... išmeta ar atsikrato, tą mūsų demokratiška valstybė priima ir globoja.Pasiprašė prieglobsčio, matote...priimkim, maža kas- O prezidentė nenorėtų priimti į savo apartamentus ir apnakvindinti vargšelio tadžiko?

  AtsakytiPanaikinti
 6. Anonimiškas2017-09-05 13:03

  joo,beje ar pamenate taip paskubom priimtą pabėgėlių įstatymą, ir kaip visi iš Zigmo Vaišvilos tada juokėsi,kai jis mėgino perspėti dėl tokio įstatymo žalos.O dabar turime tą veikiantį įstatymą-teroristas pasiprašo politinio prieglobsčio,o mes negalime jo išgrūsti,nes turime šį puikų įstatymą.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PRISIJUNKITE

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item