Vengrija: „ES „žagina“ savo pačios įstatymus ir vertybes“

Rugsėjo 5 dieną Europos Sąjunga buvo apkaltinta savų vertybių „žaginimu“, kai jos aukščiausias teismas priėmė sprendimą, jog šalys turėtų...

Rugsėjo 5 dieną Europos Sąjunga buvo apkaltinta savų vertybių „žaginimu“, kai jos aukščiausias teismas priėmė sprendimą, jog šalys turėtų būti verčiamos priimti pabėgėlius pagal perkraustymo planą. Vis aštrėjančiame ginče dėl migracijos politikos, Briuselis pagrasino sankcijomis bausti bet kurias nurodymų atsisakančias klausyti šalis nares, po to, kai Europos Teisingumo Teismas atmetė skundą dėl šių taisyklių.

Tačiau perspėjimas buvo su įtūžių pasitiktas sistemai prieštaravusiose Rytų Europos šalyse, taip tik dar labiau paryškinant didėjančius nesutarimus dėl tvarkymosi su besitęsiančia migracijos krize.

Sprendimas buvo priimtas po to, kai Vengrija ir Slovakija kreipėsi į ETT, prašydamos anuliuoti ES sprendimą išskirstyti 120 tūkst. Italijoje ir Graikijoje atsidūrusių pabėgėlių, pačiame pabėgėlių į Europą antplūdžio įkarštyje 2015 metais.

Vengrija apkaltino Liuksemburgo teismą politiškai grįsto, „šokiruojančio ir neatsakingo“ sprendimo priėmimu. Šalies užsienio reikalų ministras Peter Szijjarto pasakė: „Politika išžagino Europos teisę ir europietiškas vertybes.“ „Šis sprendimas praktiškai ir atvirai legitimuoja ES galios viršenybę šalių narių atžvilgiu.“

Nors Briuselis viliasi, jog iki šiol bendradarbiauti nelinkusios šalys priims pabėgėlius per kelias ateinančias savaites, p. Szijjarto užbėgo tokiems lūkesčiams už akių ir stojo į nuožmią akistatą, teigdamas, jog sprendimui bus priešinamasi „visomis teisėtomis priemonėmis“. Jis pridūrė: „Tikroji kova dar tik prasideda.“

Vengrijos sprendimas nepriimti nė vieno pabėgėlio yra dalis jos griežtos atsakomosios politikos krizės akivaizdoje; ta pati politika sąlygojo elektros srove apsaugotos tvoros statybas šalies pasienyje.
Toks pareiškimas buvo išsakytas po kelis mėnesius trukusių politinių ginčų tarp Rytų Europos šalių ir Briuselio, kilus nepasitenkinimui dėl krizės valdymo. Nors Briuselis tvirtino, jog toks veiksmas yra būtinas siekiant susitvarkyti su 1,6 milijonu žmonių, nuo 2014 m. atvykusių į Graikiją ir Italiją, minėtos šalys tikina, jog tai nėra jų atsakomybė. Jos taip pat teigia, jog savo sienų atvėrimas pabėgėliams ir migrantams iš karo nustekentų šalių, tokių kaip Sirija, sukels jose terorizmo grėsmę.

Kadangi Jungtinė Karalystė turi autonomiją ES taisyklių dėl prieglobsčio teikimo atžvilgiu, ji nusprendė neprisidėti prie šio plano.

Beata Szydlo, Lenkijos ministrė pirmininkė, pasakė: „Mes numatėme tokį sprendimą, tačiau tai nepakeičia Lenkijos vyriausybės pozicijos dėl migracijos politikos.“ Slovakijos ministras pirmininkas Robert Fico teigė, jog jo vyriausybė „pilnai gerbia Teismo sprendimą“, tačiau pridūrė, jog nustatytos kvotos buvo „politiškai neteisingos“.

ETT sprendime dėstoma: „Teismas atmeta Slovakijos ir Vengrijos skundą dėl laikinojo mechanizmo privalomam prieglobsčio siekėjų perkraustymui.“ Šis mechanizmas reikšmingai prisideda prie Graikijos ir Italijos įgalinimo susitvarkyti su 2015 m. migracijos krizės padariniais ir yra proporcingas.“

ES komisaras migracijos klausimais Dimitris Avramopoulos teigė, jog Teismo sprendimas yra proga užbaigti vidaus nesutarimus tarp šalių narių. Nepaisant to, jis taip pat pareiškė, jog prisidėti prie plano įgyvendinimo atsisakiusios šalys galės būti traukiamos ETT svarstymui, ir galimai baudžiamos didelėmis baudomis už ES įstatymų laužymą. „Metas susivienyti ir parodyti pilną solidarumą“, sakė p. Avramopoulos. „Durys lieka atviros, ir mes turėtume įtikinti visas šalis nares laikytis savų įsipareigojimų.“

Versta iš www.dailymail.co.uk


Susiję

Pasaulis 4837190260371905033

Rašyti komentarą

 1. Mindaugas Kazlauskas2017-09-08 12:40

  Kai pinigus iš bendro katilo ima tai jokių įstatymų nepažeidžia.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2017-09-08 13:09

   Priešingai nei migrantai, kurie tam katilui nepriklauso, bet ima.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2017-09-08 15:27

   o kiek atiduoda į tą katilą ir kiek pasiima Mindaugai Kazlauskai domėjotės ? Tikriausiai ne, nes nežinote... o beje kiek atbėgėliai įdeda į tą katilą, kad gauna 2-3 kartus daugiau nei vietinis dirbęs visą gyvenimą tam kraštui, kad turėtų ORIĄ senatvę irgi tikriausiai nesidomėjote ? Tai jukš iš čia...

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2017-09-08 18:50

  durnam kazlauskui: prispausdina popiergalių ir šeria jais rytų europą,kai kur tą paramaą dar išvagia taip vadinamas vietinis elitas, o mainais gauna išmokytą, kvalifikuotą darbo jėgą, kuri dar ir lengvai integruojasi.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2017-09-08 22:16

  Vengrų išsireiškimas labai vaizdingas. Koks režisierius ir kada pastatys meninį filmą apie neoliberalmarksizmą?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nežiniukas2017-09-09 21:52

   Tai, kad ir nebebūtina naujo filmo, nes jau kažkas yra - labai vaizdinga filmo "Bado žaidynės" pabaiga, kai pagrindinė herojė galų gale supranta, kad slibinas, prieš kurį kovojo, buvo nugalėtas vien tam, kad į valdžią ateitų naujas slibinas.

   Panaikinti
  2. Beje, tame filme pavaizduota sostinės infantilių iškrypėlių visuomenė tiesiog "iki skausmo" kažką primena... ;)

   Panaikinti
  3. Anonimiškas2017-09-13 23:03

   ,,Dabar ne aš, o tu drakonas''. Finalinė filmo idėja - ne nauja, visi puikiai prisimename animacinį flimuką ,,Drakonas'', sukurtą pagal vietnamiečių pasaką. (,,Dar visai vaikas, o jau drakonas!...'') Ypatingą dėmesį reikia atkreipti ne tik į drakoną, kuris gali būti savimi tik tol, kol turi tokių pakalikų, kaip Mokesčių Rinkėjas - personažas iš to paties animcinio filmo, kurio paskutiniai žodžiai, prieš užgriūvant akmenims - ,,Šlovė! Šlovė drakonams!'' - t.y. ne pavieniam drakonui, o tokiai sistemai apskritai, kurios dėka ir klesti veidmainiai, prisitaikėliai, menkystos ir vidutinybės.

   Panaikinti
 4. Anonimiškas2017-09-10 12:22

  Lietuvos delfiuose padaugėjo kalbų, jog dėl emigracijos sumažėjęs vidinio vartojimo lygis kerta verslui, didina prekių kainas, pradės mažinti darbo vietas. Atseit būtini imigrantai, kad būtų palaikoma vartojimo grandinė. Ar ne tokiais tikslais ir užvežami atbėgėliai į Europą?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ne tik - dar gi "šventas" tautų ir rasių maišymo bei naikinimo tikslas yra. ;)

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2017-09-13 23:13

   Anonimiškas 12.22, leiskite pacituoti: ,,Atseit būtini migrantai...''. Manote, eurobiurokratai iš tiesų galvoja apie vartojimą, darbą ir, kaip Jūs išsireiškėte, ,,vartojimo grandinę''? Anaiptol! Viskas daug paprasčiau: valdininkams svarbiausia - sutvarkyti reikalingus formalumus, kad sau gautų papildomas išmokas iš ES lėšų, t.y. imigrantai tapo puikiu valdininkų, valdininkėlių ir valdininkučių bizniu. Vertinant šių įvykių politini spektrą išsamiau, aiškiai matoma dar viena tendencija: už tautų maišymą labiausiai pasisako įvairiausi kairieji, nesvarbu, kaip jie patys save vadina. O didžiausi mokesčių mokėtojai yra dešinieji - irgi nesvarbu, kaip jie save vadina. Galima prielaida, kad šitaip kairieji stengiasi perimti dešiniųjų uždirbtus pinigus, t.y. patogiai gyventi iš svetimų pinigų. Jei klystu - nekantriai laukiu kontrargumentų.

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PRISIJUNKITE

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item