Jean-Claude Juncker: „Mes taip pat ginsime savo ekonominius interesus nuo JAV“

Rugpjūčio 2-ąją JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasirašė įstatymų leidėjų patvirtintas naujas sankcijas Rusijai. Ta proga Europos Komisi...

Rugpjūčio 2-ąją JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasirašė įstatymų leidėjų patvirtintas naujas sankcijas Rusijai. Ta proga Europos Komisija (EK) išplatino pranešimą spaudai, kuriame sakoma, jog Komisijos pirmininkas Jeanas Claude’as Junckeris išreiškė pasitenkinimą, jog priimtas įstatymas buvo sušvelnintas atsižvelgus į primygtinius ES prašymus.

Pranešime cituojamas ir prezidento Jeano Claude’o Junckerio pareiškimas: „Ir G7 viršūnių susitikime Taorminoje, Italijoje, ir G20 aukščiausiojo lygio susitikime Hamburge, Vokietijoje, aš sakiau, kad jei amerikiečiai tai padarys [priims naujas sankcijas], mes būsime pasirengę tinkamai atsakyti per kelias dienas. Tai turėjo įtakos, kad būtų atsisakyta didelės dalies suplanuotų sankcijų prieš Rusiją. Ir tai taip pat lėmė, kad JAV Kongresas nustatytė, jog dėl šių sankcijų turėtų būti sprendžiama tik atsižvelgiant į JAV sąjungininkus. Ir aš vis dar manau, jog mes esame JAV sąjungininkai“.

EK pranešime sakoma, jog vykdant sankcijas visada gali būti atsižvelgiama ir į Europos interesus. Jei bus kitaip, Europos Komisijos pirmininkas J.C.Junckeris pasilieka teisę imtis atsakomųjų priemonių. Taip jis pabrėžė, kad jei JAV taikomos represinės priemonės praktiškai kenks Europos bendrovėms, kurios energetikos sektoriuje turi verslo santykių su Rusija, ES bus pasirengusi tinkamai reaguoti per kelias dienas.

„Esame pasirengę“, – pareiškė EK pirmininkas radijo interviu Europos ARD studijoje Briuselyje, kuris buvo transliuojamas trečiadienį 20.30 val. per NDR Info. „Mes taip pat turime ginti savo ekonominius interesus nuo Jungtinių Amerikos Valstijų. Ir mes tai darysime.“

Pranešime priduriama, kad ES tebesilaiko prisimintų įsipareigojimų dėl savo numatytų sankcijų Rusijai. Kad Minsko susitarimai būtų visiškai įgyvendinti, svarbu, kad G7 sutartų dėl sankcijų ir kad sąjungininkai glaudžiai bendradarbiautų. Tačiau JAV įstatymai gali turėti nenumatytų pasekmių ES interesams užsitikrinti energijos tiekimo saugumą. Šios sankcijos turėtų įtakos energijos perdavimo ir Rusijos vamzdynų, užtikrinančių Ukrainos dujų tranzito tiekimą, tinklų priežiūrai. Naujosios JAV sankcijos gali turėti neigiamos įtakos ir ES pastangoms padidinti energetikos sektoriaus diversifikaciją, ypač Baltijos šalyse.

Iš prancūzų kalbos vertė Ramutė Bingelienė


Susiję

Pasaulis 4309096575921830072

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2017-08-04 23:52

  Cit.: ,,...atsižvelgus į primygtinius ES prašymus...'' Kas tie prašytojai? C.Junkcerio žodžius, kad ,,Mes esame JAV sąjungininkai'' reikia palyginti su jo darbais - tuomet ir paaiškės, kaip yra iš tiesų.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Nežiniukas2017-08-05 09:19

  Kažkaip man neaišku: gi dėl vargšės Ukrainos bėdų tos sankcijos paskelbtos.

  ES, bent jau iki šiol oficialiai sakė, kad ir jai gaila Ukrainos, bei atplėšto Krymo.

  O galiausiai su ES tapo aišku: Ukraina tikrai svarbu, bet biznis svarbiau. Tiek svarbiau, kad dėl biznio susiimsime su draugu, kuriam Ukrainos gaila labiau.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2017-08-05 11:08

   Įvykių eiga vis labiau skatina manyti esant kažkokį ES-Maskvos paktą. Klausimas tik, ar jis sudarytas suvienijant Vokietiją, ar vėliau?

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2017-08-05 18:16

   Galimos ir kitos versijos: buvo tokia nacių programa ,,Drang nach Osten'' - ar tik dar nuo Stalino laikų USSR nebus sukūrusi šios programos antipodo, kuris nuosekliai vystomas iki šiol? Arba: akivaizdu, kad ES struktūrose nemažai tokių, kurie gina Rusijos žaliavų eksporto interesus. Galima spėti, kad gina toli gražu ne už dyka ir jau ne vieną dieną. Prisiminkite Vokietijos kanclerį G.Šrioderį. Dabar turbūt nuspręsta, kad reikalingos odiozinės figūros, tik to garsiai nedeklaruojama. Kas papildys?

   Panaikinti
 3. Anonimiškas2017-08-05 20:17

  UEFA ėmė veiksmų prieš Varšuvos „Legia“ klubą, po to, kai šio Lenkijos klubo sirgaliai iškėlė plakatą, siekdami priminti lenkus, kuriuos nužudė naciai per Varšuvos sukilimą 1944 metais, informuoja ESPN.
  Kol kas neaišku, ar čia įžiūrėta antivokiška antiribentropiška nuostata, ar nepatiko Varšuvos sukilimo akcentavimas. Tuo pačiu metu lenkai užkliūna ir dėl užkrėstų medžių kirtimą. Jau tik aklas gali nematyti atvirai varomos antilenkiškos propagandos.
  Paktas Nr. 2 visai nepaneigia ekonominių ryšių. 1939 metais kartu su M-R paktu buvo pasirašyta ir ekonominė sutartis (žaliavos mainais į ginklus ir kitas prekes). 1940 metais buvo pasirašyta dar ambicingesnė ekonominio bendradarbiavimo sutartis.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2017-08-06 04:05

  Kaip sakė freken Bok - ,,Palaukit. Kas čia toks?!'' Pasvarstykim nuosekliai: pagrindine ES žaidėja yra Vokietija. O Vokietijos gamybinis sektorius tampa priklausomas nuo energetinių žaliavų inporto iš Rusijos. Yra minčių?...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2017-08-06 09:35

   Kodėl tampa - visada buvo priklausomas. Nord Stream tik apdraudžia vokiečius nuo geopolitinių neramumų į Rytus nuo Vokietijos. Vokiečiai kažką žino ir su tuo kažkuo sutinka?

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PRISIJUNKITE

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item