Teisingumo ministerija sudarė darbo grupę dėl „teisės į lytinę tapatybę“ reglamentavimo

Teisingumo ministerijos išplatintame pranešime spaudai rašoma, jog sudaryta darbo grupė, kuri iki rugpjūčio 31 d. turės „parengti teisės ...

Teisingumo ministerijos išplatintame pranešime spaudai rašoma, jog sudaryta darbo grupė, kuri iki rugpjūčio 31 d. turės „parengti teisės aktų projektus dėl teisės į lytinę tapatybę reglamentavimo“.

Darbo grupei vadovauja teisingumo viceministras Paulius Griciūnas, jos nariai - Teisingumo ir Sveikatos apsaugos ministerijų atstovai, Vyriausybės atstovas Europos Žmogaus Teisių Teisme, nevyriausybinių organizacijų atstovai, teisės mokslininkai. 

Rengiamomis pataisomis esą siekiama įgyvendinti Europos Žmogaus Teisių Teismo 2007 m. rugsėjo 11 d. sprendimą, kuriuo Lietuva buvo pripažinta pažeidusi Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 8 straipsnį – teisę į privataus ir šeimos gyvenimo gerbimą. 

2007 m. Europos Žmogaus Teisių Teismas byloje „L. prieš Lietuvą“ pripažino Konvencijos 8 str. pažeidimą ir įpareigojo Lietuvą per 3 mėnesius nuo sprendimo įsigaliojimo priimti įstatymą dėl lyties pakeitimo. Lietuvos Civilinio kodekso 2.27 straipsnio 2 dalyje yra nuostata, kad lyties pakeitimo sąlygas ir tvarką numato įstatymas. 

Kadangi Seimas nebuvo priėmęs atitinkamo įstatymo, Lietuvos Vyriausybė 2008 metais pareiškėjui sumokėjo Teismo priteistą turtinę ir neturtinę žalą. Tačiau Europos Tarybos Ministrų Komitetas, prižiūrintis EŽTT sprendimų vykdymą, ragina Lietuvos institucijas pabaigti teisėkūros procesą, kuriuo būtų priimtas įstatymas, leidžiantis asmenims keisti lytį.


Susiję

Pažangos ideologija 7240262684741170283

Rašyti komentarą

 1. Išties, idiotizmo viršūnė: kuriamos darbo grupės ir kepami įstatymai įteisinti tam, kas iš principo yra neįmanoma. Psichinių ligonių sterilizavimas ir pripumpavimas hormonais NĖRA joks "lyties keitimas". Ką galima pasakyti apie ideologiją, ginančią psichinių ligonių (TLK-10-AM kodas F64 ) "teisę" būti negrįžtamai fiziškai sužalotiems?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Nežiniukas2017-05-18 18:30

  Sakyčiau - labai gudrus ėjimas.

  Taigi, yra du sodomitai. Nori susituokti. Bet Konstitucijoje parašyta: santuoka tik tarp vyro ir moters. Taigi, vienas sodomitas tampa "moterimi".

  Valio - galima teisėtai sudaryti "santuoką".

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. O Konstitucinis teismas "paslaugiai" paaiškins, kad Konstitucijoje nenurodyta, jog tai turi būti BIOLOGINIAI vyras ir moteris - ir apskritai, "forma - ne esmė" (žr. šeimos sampratos "išaiškinimą").

   Panaikinti
 3. "... kuriuo Lietuva buvo pripažinta pažeidusi Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 8 straipsnį – teisę į privataus ir šeimos gyvenimo gerbimą. "

  - Gerbimas yra toks dalykas, kuris priklauso labiau nuo gerbimo/negerbimo objekto nei nuo potencialių gerbėjų. Sąlyga, kad būtum gerbiamas, mažų mažiausiai būtina elgtis garbingai. O šitie, juk be savo antro galo kirbėjimo, nič nieko daugiau ir nežino. Kaip gi juos įmanoma gerbti? Pagal tokių pat ligonių nurodymą jie juk netampa gerbtinais.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item