Tomas Baranauskas. Naudingi idiotai

Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr. Štai ir vėl „ grupė intelektualų“ kovoja už lietuvių abėcėlės reformavimą pagal Lenkų rinkimų akcijos pro...

Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.
Štai ir vėl „grupė intelektualų“ kovoja už lietuvių abėcėlės reformavimą pagal Lenkų rinkimų akcijos programą… Regis, raidės „w“ batalijos buvo aprimusios, pritrūko aistrų? Vėl liejasi tulžis „vardan civilizuotumo“, kurį, žinoma, atstovauja pareiškimą pasirašę autoriai…

Kitais, 2018-aisiais metais štai jau minėsime atkurtos Lietuvos valstybės 100-metį ir kovos už „w“ 10-metį. Leiskite paklausti, vardan ko vyksta ši kova? Dėl geresnių santykių su lenkais? Tikrai?

Konflikto tuščioje vietoje provokavimas, nuolatinis reanimavimas, vilties, kad reikia tik truputį „paspausti“ ir pergalė bus „mūsų“, nepagrįstas kurstymas – visa tai dėl geresnių santykių? Užuot kartą ir visiems laikams pasakius: mūsų Konstitucija – tokia, gramatika – tokia, Europos teisei tai neprieštarauja, ir klausimą uždarius?

Jei tai būtų padaryta dar 2008 m., kuomet Andrius Kubilius, viršydamas savo įgaliojimus, neapdairiai pažadėjo tą klausimą „w“ naudai išspręsti akimirksniu, ar šiandien kas dar prisimintų tokį „fundamentalų“ konfliktą?

Kas gi šiandien atsitiko naujo, kad vėl reikėtų eskaluoti šį konfliktą? Valdančiai tapus partijai, kuri dalyvavo „Talkoje“, rinkusioje parašus visai priešingai pilietinei iniciatyvai paremti…

Ar kreipimąsi pasirašiusiems „intelektualams“ neaišku, kad jie kursto konfliktą, kuris neturi jokių šansų artimiausiu metu būti išspręstas taip, kaip jie nori (nebent „valstiečiai“ imtųsi neregėtai įžūlios savo priešrinkiminių nuostatų išdavystės, ko demokratiškai mąstantis žmogus, net ir trokštantis kitokio rezultato, neturėtų norėti vien dėl to, kad per rinkimus žinotų, kas yra kas ir ko iš ko tikėtis).

Taigi, konfliktas eskaluojamas ne dėl rezultato, o dėl proceso – kad konfliktas tęstųsi, kad toliau aitrintų lietuvių ir lenkų tarpusavio nuoskaudas, kad ir dėl dirbtinai sukurtų problemų. Konfliktas eskaluojamas jau beveik 10 metų, bent truputį proto turintis žmogus jau seniai galėjo įsitikinti, kad taip paprastai jis neišsprendžiamas, kad sėja tik nesantaiką, o savo esme yra visai niekinis… Bet kai kam reikia, kad jis būtinai būtų tęsiamas. Pamąstykime, kodėl…

Susiję

Tomas Baranauskas 7711710925891538640

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2017-03-14 11:00

  Teisingai, o jų gan nemažai.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2017-03-14 11:20

  galima žiūrėti ir kitaip. Tuos naudingus idiotus galima nusiųsti šieno ravėti priėmus įstatymą, numatantį teisę gauti asmens dokuemntą su w, cz ar x įrašu antrame lape. Neliks dėl ko plėšytis ir tikros, o ne išgalvotos asmenų, turinčių tapačias pavardes bet skirtingus jų įrašus skirtinguose dokumentuose, problemos būtų išspręstos.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Manyti, kad "liankų" separatistams užteks tokių sprendimų net ne naivu - tomaševskinė neojedinstva jau yra pareiškę savo prieštaravimą. Dar daugiau - net jei ir atsirastų idiotai, kurie nuspręstų separatistų pavardes lenkiškai rašyti VIETOJ lietuviškų ir lenkiškai pervadinti visas pietryčių Lietuvos gatves ir miestelius - tai NĖ VELNIO nieko neišspręstų. Tiesiog atsirastų naujų reikalavimų, nes tie, kas gyvena iš konfliktų, suinteresuoti būtent konfliktais, o ne jų sprendimais. Palyginimui - pasižiūrėkite į pederastų "teisių" aktyvistus.
   Beje, T. Baranauskas teisus tik iš dalies: tarp pasirašiusių tik dalis yra tie naudingi idiotai, o visokie bumblowskiai, sobolewskaitės, wenclowos, nykrzentaicziai ir pan. veikėjai netgi labai gerai suvokia, ką jie daro ir dėl ko. Tarp priešo ir tiesiog idioto skirtumas vis dėlto yra.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2017-03-15 09:21

   jeigu kas ir yra savo kvailių nustekentos Tautos priešas - tai tokie kaip tu, pikc.

   Panaikinti
  3. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  4. Tikrai taip, reikia Seimui atsiliepti į žmonių surinktus parašus ir įteisinti kitų kalbų (tautinių bendrijų) Lietuvos piliečių pavardžių rašybą II (antrame) paso puslapyje (taip jau padaryta ir veikia Latvijoje). Tą galės realizuoti visų tautinių bendrijų asmenys, net totoriai ar rusai su kirilica. Valstybė turėtų nustatyti tam tikrą mokestį, nespręsti rašymo visų piliečių sąskaita. Tai išspręs tautinę neapykantą kurstančią problemą dėl W. Pritariu gerb. istorikui dėl "intelektualų" tikrų nesusipratėlių, man gėda dėl jų. Ar jie nesupranta, kad jie išduoda savo Tėvynę dėl W ir kursto nac. neapykantą. Lietuva 1918 vasario 16 d. aktu atsiskyrė nuo visų kitų tautų, taigi ir sukurdama savitą abėcėlę, raštą su v, o nuo lenkiškos w atsiribojo. Ar jie nori primesti laikus kada Lietuva buvo Lenkijos ar Rusijos provincija be savo tapatybės?

   Panaikinti
  5. "jeigu kas ir yra savo kvailių nustekentos Tautos priešas - tai tokie kaip tu, pikc."
   Ne ne - reikia rašyti: "leudies priešas". :D

   Panaikinti
 3. Tai jau tikrai:„grupė INTELEKTUALŲ“ :)

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SKAITYKITE

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item