Lenkija pakartojo ryžtingą „ne“ dar vienai D. Tusko kadencijai EVT pirmininko poste

Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikime ketvirtadienį gresia skandalas dėl Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininko Donaldo Tusko perrin...

Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikime ketvirtadienį gresia skandalas dėl Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininko Donaldo Tusko perrinkimo. Lenkijos vyriausybė trečiadienį patvirtino ryžtingą savo pasipriešinimą antrajai D. Tusko kadencijai. Ministrė pirmininkė Beata Szydlo apkaltino buvusį šalies premjerą ES poste „brutaliai nusižengus“ politinio neutralumo principui ir kišusis į Lenkijos vidaus politiką, praneša agentūra AFP.

ES šalių lyderiai ketvirtadienio popietę turėtų spręsti, kas iki 2019 metų pabaigos eis EVT pirmininko pareigas. Lenkijos vyriausybė savaitgalį vietoj D. Tusko pasiūlė europarlamentaro Jaceko Saryuszo–Wolskio kandidatūrą. 59-ejų D. Tuskas priklauso liberaliai Piliečių platformai, kuri Lenkijoje yra opozicijoje.

B. Szydlo laišku kreipėsi į kitų 27 ES šalių lyderius, ragindami juos nerinkti D. Tusko dar vienai kadencijai.

„Mes negalime leisti pavojingo precendento, kai demokratiškai išrinkta šalies narės vyriausybė politiniu lygiu yra puolama Europos Vadovų Tarybos pirmininko“, – rašė ji.

Pasak Varšuvos, prieš D. Tusko kandidatūrą yra ir Vengrija. Sprendimas dėl EVT pirmininko gali būti priimamas balsų dauguma. Reikalingi 21 valstybės pritarimas iš 28.

Kitos ketvirtadienį prasidėsiančio ES viršūnių susitikimo temos bus ekonominė padėtis, pabėgėlių krizė ir didesnis bendradarbiavimas gynybos srityje. Vakare bus kalbama ir apie nestabilią padėtį Vakarų Balkanų šalyse.

„Brexit“ šį kartą viršūnių konferencijoje oficialiai jokio vaidmens nevaidins. Penktadienį ES šalių lyderiai - jau be Didžiosios Britanijos - kabės apie specialų kovo gale vyksiantį viršūnių susitikimą, skirtą 60-osioms Romos sutarčių, tapusių ES pagrindu, metinėms. 


Susiję

Pasaulis 8399204650500336114

Rašyti komentarą

 1. Tikėtinas variantas:
  "Kitos ketvirtadienį prasidėsiančio ES viršūnių susitikimo temos bus ekonominė padėtis ["viskas pas mus gerai - tiesiog reikia daugiau integracijos!"], pabėgėlių krizė ["kaip priversti neklusnias respublikas importuoti daugiau nelegalų?"]ir didesnis bendradarbiavimas gynybos srityje ["mums būtinai reikia MVD kariuomenės, kad galėtume savo tvarką mit Macht durchsetzen!"]." :)
  O kad prieš Tuską, tai lenkai šaunuoliai. Gal kas nori paspėlioti, kaip "mūsų" (primenu, kad pagal Lisabonos sutartį europarlamentarai savo tautų NEATSTOVAUJA) parlamentarai balsuos? :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2017-03-09 13:39

   joo,pritariu-iš lenkų šiuo atveju pasimokinti reikėtų.Beje Europos Taryba ruošiasi diskutuoti apie (prisėskite) ŠARIOS teisės suderinamumą su Europos žmogaus teisių konvencija.Na,kaip sakoma-priėjome iki rankenos.

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SKAITYKITE

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item