L. Kasčiūnas siūlo atimti Lietuvos pilietybę įtariamiems Rusijos remiamiems kovotojams Ukrainoje

Propatria.lt nuotrauka Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į vid...

Propatria.lt nuotrauka
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į vidaus reikalų ministrą Eimutį Misiūną, siūlydamas svarstyti klausimą dėl Lietuvos pilietybės panaikinimo asmenims, jei įrodoma, kad jie rengėsi dalyvauti ar dalyvavo kovos veiksmuose Rytų Ukrainoje Rusijos remiamų separatistų pusėje.

„Tokia sankcija galėtų būti kaip paskutinis žingsnis, ypač tiems Lietuvos Respublikos piliečiams, kurie slapstosi nuo baudžiamosios atsakomybės už minėtus nusikaltimus. Kartu tai atgrasytų kitus piliečius, kurie galbūt tebesvarsto vykti į Rytų Ukrainą padėti separatistams. Pažymėtina, kad parama Rytų Ukrainoje veikiantiems separatistams, dalyvavimas jų vykdomuose kovos veiksmuose yra veikimas prieš Lietuvos Respubliką ir mūsų valstybės interesus“, – sako L. Kasčiūnas.

Apie lietuvius, kurie įtariami kovoję ir rėmę separatistus Rytų Ukrainoje žiniasklaida pranešė praėjusią savaitę. Šiuo metu Lietuvos Generalinė prokuratūra vykdo du ikiteisminius tyrimus dėl grupių, kurių tikslas – daryti teroristinius nusikaltimus, kūrimo ir veiklos. 2014 m. rugpjūtį pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl teroristinių nusikaltimų kurstymo, verbavimo teroristinei veiklai ir teroristinės veiklos finansavimo bei rėmimo. Šiame tyrime figūruoja Lietuvos Respublikos pilietis, kuris socialiniuose tinkluose ragino bendraminčius važiuoti į Rytų Ukrainą, stoti į Rusijos remiamų separatistų dalinius, aukoti jiems pinigus. Jis pats taip pat rinko finansinę ir materialinę paramą separatistams bei pats ją vežė. Kitas ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl dar vieno Lietuvos Respublikos piliečio dalyvavimo ginkluotų teroristinių grupių veikloje.

Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 2491 straipsnį, už šiuos nusikaltimus yra numatyta baudžiamoji atsakomybė. Tačiau atkreiptinas dėmesys, kad pagal Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo 24 straipsnio 6 punktą, paaiškėjus šio įstatymo 22 straipsnyje nurodytoms aplinkybėms, dėl kurių asmeniui Lietuvos Respublikos pilietybė negalėjo būti suteikta, atkurta, grąžinta ar išsaugota, netenkama Lietuvos Respublikos pilietybės. Pagal minėto 22 straipsnio 1 punktą, vienas iš tokių galimų pilietybės netekimo pagrindų yra, jei asmuo „rengėsi, kėsinosi padaryti ar padarė tarptautinius nusikaltimus – agresiją, genocidą, nusikaltimus žmoniškumui, karo nusikaltimus“. Taip pat pagal šio straipsnio 2 punktą – jei asmuo „rengėsi, kėsinosi padaryti ar padarė nusikalstamas veikas prieš Lietuvos Respubliką“. Paaiškėjus šioms ir kitoms Pilietybės įstatymo 22 straipsnyje nurodytoms aplinkybėms, pagal šio įstatymo 32 straipsnio 4 puntą, vidaus reikalų ministras kreipiasi į Vilniaus apygardos administracinį teismą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo.

Susiję

Politika 238181710919681720

Rašyti komentarą

 1. Nežiniukas2017-03-29 19:04

  Na, noras gal ir gražus, bet nėra teisinio pagrindo.

  Tas Kasčiūno nurodytas teisinis reguliavimas yra pritemptas prie jo noro. Pilietybės įstatymo nuostatos kalba apie praeitį, o ne apie dabartį, t.y. ar suteikiant pilietybę JAU EGZISTAVO padaryti nusikaltimai.

  Kadangi Pilietybės įstatymas į ateitį ar dabartį nenurodo, todėl tokie Kasčiūno norai - tik reklaminis triukas.

  AtsakytiPanaikinti
 2. "Nežiniukas" - apgailėtinas. Turbūt teisininkas...
  Laurynui pastaba - bausmės netaikomos įtariamiems. Tačiau pilietybė - nei turtas, nei garbė. Tai privilegija ir pareiga. Privilegijos gali būti iš netikėlių atimamos, pareigos taip pat.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

KVIEČIAME ĮSIGYTI

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item