Atšauktas Obamos įpareigojimas mokyklose „transeksualams“ leisti naudotis kitos lyties tualetais

JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija atšaukė ankstesnio prezidento Baracko Obamos vadinamąjį „transeksualių tualetų“ įsaką, kuris...

JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija atšaukė ankstesnio prezidento Baracko Obamos vadinamąjį „transeksualių tualetų“ įsaką, kuris įpareigojo mokyklas leisti transeksualiais save laikantiems mokiniams naudotis jų biologinės lyties neatitinkančiais tualetais, dušais ir persirengimo kambariais.

B. Obamos įsakas lėmė ilgą bylinėjimosi teismuose procesą, nes juo remiantis viešosioms mokykloms galėjo būti panaikintas federalinis finansavimas, jei šios „transeksualiems“ mokiniams nesukuria galimybių naudotis biologinės lyties neatitinkančiais tualetais, dušais ir persirengimo kambariais.

Beveik pusė JAV valstijų Obamos administraciją padavė į teismą. „Dviejų federalinių agentūrų reikalavimas dušais, persirengimo kambariais ir tualetais leisti naudotis abiem lytims kartu, remiantis vien tik mokinio pasirinkimu, pažeidžia šiuo metu veikiančius įstatymus ir ignoruoja įstatymams pakeisti reikalingą įstatymų leidybos procesą“, - teigė Nebraskos generalinis prokuroras Dougas Petersonas.

D. Trumpo administracijos dokumente Obamos draudimą diskriminuoti „gender tapatybės“ (gender - vadinamoji socialinė lytis, galinti atitikti arba neatitikti biologinės lyties) pagrindu pakeičia anksčiau egzistavęs draudimas diskriminuoti biologinės lyties pagrindu. Teigiama, jog „gender tapatybės“ įvedimas į federalinio finansavimo sąlygas „lėmė ilgą bylinėjimąsi teismuose“ ir sutrikdė švietimo darbuotojus, kuriems buvo „sunku suprasti ir taikyti“ šias gaires.

Baltųjų rūmų spaudos konferencijoje atstovas spaudai Seanas Spiceris pakartojo prezidento Trumpo poziciją, kad sprendimai, susiję su „transeksualiais“ tualetais, turėtų būti paliekami priimti pačioms valstijoms.

Parengta pagal Foxnews.com informaciją


Susiję

Šiaurės Amerika 8783120949674185169

Rašyti komentarą

 1. Puiku, bet galėjo nepalikti apsisprendimo teisės ir pačiai valstijai. Nes kai kuriose valstijose tikrai paliks galioti. Na, bet jau gera pradžia.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Bet šitaip demokratiškiau. Jei kai kurių valstijų valdžiai iškrypėliškos taisyklės patinka, o vietiniai gyventojai tokios valdžios nenuverčia velniop - tai jų bėdos. Be to, gi į teismą kreiptis niekas netrukdo.

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2017-02-23 15:06

  Teisingai atitaisomos iškrypeliškos funkcijos, nes ilgainiui tai virstu bordaku.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2017-02-23 19:46

  Kviečiu lažyboms, kad šios žinutės "mūsų" spauda (delfi, 15kapeikų, LRT, info.tv ir kt.) nepraneš... nors kiekvieną Trampą pirstelėjimą momentaliai nušviečia. Taigi sakau, kad bus nutylėta.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nebūtinai - gali pranešti. Su tokiomis antraštėmis, kaip, pvz.: "Dar vienas Trampo administracijos smūgis demokratijai", "Skandalingas transfobiškas Trampo išpuolis", "Jungtinėse Valstijose pamintos transgenderių teisės", "Trampo administracija verčia mokyklas diskriminuoti "kitokius" mokinius", "Trampo administracija pratrūko psichologiniu smurtu prieš pažeidžiamas mažumas", "Europinėms vertybėms Jungtinėse Valstijose nebeliko vietos", "Seksualinių mažumų persekiojimas", "Trampas uždraudė transgenderiams naudotis tualetais", "Atviras interviu su transgenderiu: "Negaliu nueiti į tualetą, bijau dėl savo gyvybės"", ir pan. :)

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2017-02-24 12:11

   Panašu, kad Pikc lažybas laimėjo, nes vakar (vasario 23 d.) tapinienė virkaujančiu balsu per Info.tv pranešė šią mums tą baisią naujieną...

   Panaikinti
 4. O tuo tarpu iš mūsų mokesčių išlaikomoje mokykloje per Užgavėnes mokytoja pradinukams siūlo taip "persirengti": berniukams mergaitėmis, o mergaitėms berniukais! Argi ne žavi ir aktuali Užgavėnių variacija?

  Įdomu, mokytoja pati sugalvojo ar kas patarė...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2017-02-25 18:31

   kurioje mokykloje čia buvo ?

   Panaikinti
  2. Ne "buvo" , bet BUS !

   Panaikinti
 5. Anonimiškas2017-02-25 19:35

  Labai gražaus vardo - Vilniaus Vytės Nemunėlio... Ir ne buvo, bet yra...

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SKAITYKITE

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item