„Pro Patria“ kviečia į diskusiją Biržuose vasario 25 dieną

Jaunimo sambūris „Pro Patria“ vasario 25 dieną, 14 valandą kviečia Biržų gyventojus į diskusiją „Tikintieji šiandieninėje Lietuvoje: kaip...

Jaunimo sambūris „Pro Patria“ vasario 25 dieną, 14 valandą kviečia Biržų gyventojus į diskusiją „Tikintieji šiandieninėje Lietuvoje: kaip tapti lygiateisiais ir lygiaverčiais piliečiais?“. Diskusija vyks Biržų muziejaus arsenalo salėje. Joje dalyvaus Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, Vilniaus universiteto profesorius Vytautas Radžvilas, VU docentas filosofas Kęstutis Dubnikas, „Pro Patria“ nariai, politologai Dovilas Petkus ir Vytautas Sinica. 

Lietuvoje pagrįstai kalbama apie piliečių neaktyvumą ir nusivylimą politika. Keičiantis valdžioms nesprendžiamos problemos ir negerėjančios gyvenimo sąlygos skatina nuo politikos laikytis atokiau. Juo labiau nesikišti į politiką skatinami piliečiai katalikai ir pati Bažnyčia – tiek kaip institucija, tiek kaip žmonių bendruomenė. Lietuvoje plačiai paplitęs mitas, jog Bažnyčia atskirta nuo valstybės ir negali kištis į valstybės reikalus. Tai didelė klaida. Bažnyčia – tai visų pirma žmonės, dvasininkai ir pasauliečiai, lygiai su visais nešantys atsakomybę už valstybės likimą. 

Tai suprasti ypač svarbu matant vis agresyviau prieš krikščionybę ir žmogaus prigimtį nukreiptą „pažangiųjų“ politiką. Ypač šeimos klausimais vis drąsiau siekiama įteisinti prigimčiai prieštaraujantį požiūrį į santuoką, šeimą, lytiškumą ir žmogaus savęs suvokimą apskritai. Tėvą ir motiną vis dažniau pakeičia tolerantiški „tėvas1“ ir „tėvas2“, Seime vis iš naujo registruojami įstatymai, siūlantys populiarinti naujas lyties sampratas šalies mokyklose, o palaidas gyvenimas tampa viešo pasididžiavimo dalyku. Šių pokyčių akivaizdoje prasminga sustoti ir susiorientuoti: kur esame, ką giname ir ką galime apginti kaip piliečiai ir kaip katalikai. 

Šioje situacijoje keliamas klausimas, kokia yra kataliko piliečio vieta valstybės gyvenime? Ko ir kaip galima siekti, o visų pirma, kodėl apskritai prasminga kištis į politiką? Kokie klausimai privalo būti svarbūs kiekvienam katalikui? Ar požiūrio į šeimą kaita nėra natūralus ir nesustabdomas procesas? Kviečiame kartu ieškoti atsakymų į šiuos ir kitus klausimus.Susiję

Religija 3151120291289363550

Rašyti komentarą

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PRISIJUNKITE

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item