LVŽS pristatė, kaip ketina mažinti vaistų kainas

Propatria.lt nuotrauka Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) pirmadienį spaudos konferencijoje pristatė planus, kokių veiksmų i...

Propatria.lt nuotrauka
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) pirmadienį spaudos konferencijoje pristatė planus, kokių veiksmų imsis pavasario sesijoje, siekdama sumažinti vaistų kainas ir didinti farmacijos sektoriaus skaidrumą.

Pranešama, jog siekiant kuo greičiau įtraukti į Kompensuojamųjų vaistų kainyną naujus, ypač rinkoje atsirandančius pigesnius vaistus, pirmiausia bus keičiamas Farmacijos įstatymas, kuriame yra nustatyti kainyno tvirtinimo reikalavimai. Numatoma, kad kompensuojamų vaistų kainynas bus peržiūrimas dažniau nei iki šiol, t. y. ne kartą metuose, o bent jau du, o idealiausia – 4 kartus.

LVŽS teigimu, tam, kad kuo daugiau pacientams reikalingų vaistų būtų kuo pigesni ne tik vaistinėse, bet ir gydymo įstaigose, parengtos Farmacijos įstatymo pataisos, kurios suteiks teisę ligoninėms įsigyti vaistus ir ne lietuviškomis pakuotėmis. Tai esą leis ne tik sutaupyti Privalomojo sveikatos draudimo fondo ir ligoninių lėšų, bet ir pagreitins vaistų patekimą į ligonines, jų kelią iki pacientų. Vaistus užsienio kalba paženklintomis pakuotėmis galėtų įsigyti ne tik ligoninės, bet ir poliklinikos. Tuo tap metu bus patvirtintos ir visuomenės saugumą turinčios užtikrinti priemonės, pavyzdžiui, kad kartu su siunta į gydymo įstaigas būtų pateikiami pakuotės lapeliai lietuvių kalba.

Ministro įsakymu bus keičiama tvarka, kuriai įsigaliojus nebebus galima skelbti vaistų kainų suinteresuotoms šalims. Kaip teigia Konkurencijos taryba, tai leis sumažinti vaistų kainas ir padidins konkurenciją. Tai reiškia, kad nuolaidas gamintojai galės ir toliau deklaruoti, tačiau informacija bus neprieinama kitiems vaistų gamintojams ar jų atstovams. Be to, siekiant paskatinti vaistines aktyviau siūlyti pirkėjams pigiausius jiems tinkančius vaistus, jos bus įpareigotos išduoti tam tikrą kiekį pigiausių medikamentų. Tai bus numatyta sutartyse tarp teritorinių ligonių kasų ir vaistinės, kad jos privalo išduoti tam tikrą kiekį pigiausių vaistų.

Taip pat pranešama, jog siekiant vaistų kompensavimo sprendimų skaidrumo, bus keičiami Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) tarybos sudarymo tvarka. Pavasario sesijoje Seimui bus siūloma priimti sprendimą reformuoti PSD tarybą. Ši taryba teikia nuomonę sveikatos apsaugos ministrui dėl vaistų įtraukimo į kompensuojamųjų vaistų sąrašą. Teigiama, jog iki šiol formuojant PSD trūko skaidrumo: įstatymu neapribota PSD tarybos narių kadencija bei kadencijų skaičius, nenustatyti nepriekaištingos reputacijos reikalavimai tarybos nariams, neužtikrintas privačių interesų deklaravimo mechanizmo veikimas, egzistuojanti formavimo tvarka leidžia į PSD tarybą patekti asmenims, turintiems sąsajų su farmacijos pramone. Rengiamu įstatymo projektu bus siekiama išspręsti šias problemas, apribojant kadencijų trukmę (bus galimos dvi kadencijos po 2 metus), PSD tarybą formuojant Trišalės tarybos principu, proporcingai skiriant vietų valdžios institucijų vadovams, draudėjų bei apdraustųjų atstovams. Tarybos veiklos skaidrumo ir viešumo, tinkamo atstovavimo principus reglamentuos inicijuojamas Sveikatos draudimo įstatymo pakeitimas.


Susiję

Ekonomika 5809849480503943900

Rašyti komentarą

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

KVIEČIAME ĮSIGYTI

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item