Vidmantas Valiušaitis. TS-LKD „stručio politika“ rinkėjų suprasta nebus

Vidmanto Valiušaičio socialinio tinklo Facebook paskyroje paskelbtas įrašas. *** Ką gi, buvo įdomu pasižiūrėti „Dėmesio centre“ (...

Vidmanto Valiušaičio socialinio tinklo Facebook paskyroje paskelbtas įrašas.

***

Ką gi, buvo įdomu pasižiūrėti „Dėmesio centre“ (ČIA) ir pasiklausyti TS-LKD kandidatų į partijos pirmininkus pasisakymų.

Kas krito į akis pirmiausiai? Žavu, kad kandidatai yra išties jaunosios politikų kartos, subrendusios jau po Kovo 11-tosios, atstovai, be politinių vekselių iš sovietinės praeities.

Kita vertus, pasisakymai, arba greičiau net diskusija, LRT studijoje patvirtino tai, ką ne kartą rašiau savo Facebook sienoje ir straipsniuose: pagrindinė TS-LKD problema – jų tapatybės problema. Ten dabar yra aliejus ir vanduo. Liberalinė nekontroliuojamos rinkos ekonomika prieš kriščioniškąją socialinę politiką, kosmopolitizmas ir tautiškumas, tradicinių tapatybių naikinimas (religinės, lytinės, nacionalinės) prieš jų apsaugą, šeimos instituto dekonstrukcija prieš krikščioniškąją šeimos sampratą. Kaip visa tai suderinti?

Supylus aliejų ir vandenį į vieną butelį galima mišinį suplakti, taip kurį laiką atrodys vientisa skysčio konsistencija, tačiau netrukus jis išsisluoksniuos. Lyginamieji svoriai skirtingi. Ir tai aiškiai rodė Gabrieliaus Landsbergio veido išraiška, kai kalbėjo Paulius Saudargas. Mykolas Majauskas ragino veikti. Ne kalbėti, bet rodyti rezultatus. Tačiau norint veikti, pirma reikia susitarti, kokiu pagrindu.

Koks partijos požiūris į gyvybės apsaugą, dirbtinio apvaisinimo iniciatyvas, šeimos politiką, įsitikinimų laisvę? Įsitikinimų laisvę ne vien savo sąžinėje, bet laisvę pagal tuos įsitikinimus ir gyventi – auklėti savo vaikus, kurti įsitikinimus atitinkančias gyvenimo formas. P. Saudargas teisingai pastebi, kad šita prasme „valstiečiai“, aiškiai rodantys, kokiose vertybinėse pozicijose jie stovi, perima iniciatyvą iš konservatorių, kurie tos pozicijos parodyti nedrįsta arba kartoja tai, ką kalba liberalai.

Žygimantas Pavilionis stengėsi balansuoti, rodyti platų požiūrį, dengiantį ir G. Landsbergio, ir P. Saudargo perspektyvas, tačiau praktiškai tos pozicijos nėra suderinamos. Kaip nesuderinami Dievo įsakymas „nežudyk“ ir dabartinė „pašalinimo ekonomika“, kuri, pasak popiežiaus Pranciškaus, „žudo“ – pradedant negimusia gyvybe ir baigiant pragyvenimo šaltinių iš silpnesniųjų atėmimu, – ir kuriai jis sako kategorišką „Ne!“ Kadangi šiandieninis pasaulis atsidūręs ne vien išnaudojimo ir priespaudos, bet ir „išžengimo iš visos žmonijos moralinės istorijos“ akivaizdoje.

Krikščionybė tą jėgą, naikinančią tradicines tapatybes, įvardija „žmonių giminės priešo“ vardu. Todėl popiežius įspėja, kad bedugnė, skirianti saują turtingiausių ir galingiausių planetos individų nuo turtinės piramidės apačioje atsidūrusių milijardų žmonių, gresia virsti praraja tarp skirtingų būtybių rūšių.

Ir tokio masto prieštaravimų akivaizdoje partijai poziciją parodyti neišvengiamai reikės. „Stručio politika“, laikytis paslėpus galvą smėlyje, rinkėjų suprasta nebus.

Pagal šventraštį, drungną – išspjauna.


Susiję

Vidmantas Valiušaitis 1672679145078154314

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2017-01-11 11:40

  Teisingas logiškas straipsnis, pataikauti rinkėjui yra blogai, kad ir atsitiktinai laimi, po to vis tiek būsi prikaltas,todėl rinkėjus reikia mokyti aiškios logiškos pozicijos, ir turėt aiškią nuostatą, keturi kandidatai rodė skirtingas, ypač į šalį traukė Mykolas, buvo jau tų Mykolų, todėl klaidų daryti nebereikia.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Na, "rinkėjų mokyti" nereikia, bet kad savo poziciją turėti privalu - sutinku. Libkonų bėda,kad jie iš esmės eklektiška šutvė - dalis yra krikdemai, kurie ten sėdi tik dėl to, kad nenori priėjimą prie valdžios prarasti ir atsimena tautininkų principingumo pasekmes, todėl stengiasi per daug nesireikšti, dalis yra Anūko chebra - aršūs atviri liberalai, o dalis - liberalai, vis dar bandantys kvailinti pensininkų elektoratą "Tėvynės sąjungos" pavadinimu. Suprantama, kad tokiomis sąlygomis jokios " aiškios logiškos pozicijos" pas juos nėra ir būti negali. O grįžtant prie "rinkėjų mokymo" - libkonai ne kartą parodė, kad jie tikrai nori tuos rinkėjus "mokyti", o tą "mokymą" supranta kaip arogantišką chamizmą. :)

   Panaikinti
 2. Ten vis tiek nieko neliko, nebent Laurynas Kasčiūnas. Visi kiti bet kam pritars, kad tik ES įtikti

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

KVIEČIAME ĮSIGYTI

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item