Po migrantų susidorojimo su lenku jaunuoliu, masiškai puldinėjamos kebabinės

Lenkijoje po Naujųjų metų išpuolių taikiniu tapo užsieniečiams priklausančios kebabinės, praneša šalies žiniasklaida. Sausio 1-ąją du...

Lenkijoje po Naujųjų metų išpuolių taikiniu tapo užsieniečiams priklausančios kebabinės, praneša šalies žiniasklaida.

Sausio 1-ąją du nežinomi žmonės aprašinėjo kioską „Superkebab“ Liubline, kurio savininkai yra indai. Ant jo sienų pasirodė užrašai apie IS ir islamą, taip pat prakeiksmai lenkų ir anglų kalbomis. Sausio 2-ąją akmenimis buvo apmėtyta kebabinė „Kebab House“ Vroclave, priklausanti kurdui. Policija apieškojo incidento rajoną, bet rasti teisės pažeidėjų nepavyko.

Dar vienas išpuolis Vroclave įvyko naktį į sausio 4-ąją. Nežinomi asmenys išdaužė kavinės „Kuki“ langą ir įmetė butelį su padegamuoju mišiniu. Dėl to kilo gaisras. „Mes ieškome vykdytojo. Mes nežinome, kokie buvo jo veiksmų motyvai, ir negalime pasakyti, ar tai buvo rasistinė ataka. Bet šito atmesti negalime“, - pareiškė trečiadienį policijos atstovas Pawelas Petrykowskis, kurį cituoja laikraštis „Gazeta Wyborcza“.

Patikslinama, kad kavinės šeimininkas yra egiptietis Ali Nafa, gyvenantis Vroclave jau aštuonerius metus.

Šiiuos išpuolius paskatino įvykis Naujųjų metų naktį Elko mieste, kuomet 21 metų lenkas Danielis prie kebabinės „Prince Kebab“ patyrė dvi durtines žaizdas, nuo kurių mirė. Tyrėjai nustatė, kad jaunuolis pabėgo iš kavinės su dviem kokakolos buteliais, už juos nesumokėjęs. Vytis bėglio puolė virėjas, 26 metų tunisietis, ir baro savininkas, 41 metų alžyrietis. Prokuratūros duomenimis, alžyrietis mušė ir laikė Danielį, o tunisietis badė jį peiliu. Vėliau abu užpuolikai grįžo į barą.

Danielio nužudymas išprovokavo Elke masines riaušes. Sausio 1-ąją keli šimtai žmonių susirinko prie kavinės, apmėtė ją akmenimis, išdaužė langus ir galiausiai padegė pastatą. Vėliau įtūžusi minia sudegino antrą kavinę, priklausančią tam pačiam savininkui. Buvo pranešta ir apie alžyriečio būsto padegimą.

Situaciją mėgino sureguliuoti policija, bet protestuotojai apmėtė pareigūnus akmenimis ir petardomis, apgadino kelis policijos automobilius. Per riaušes buvo sulaikyti 28 žmonės.

Antradienį tunisietis ir alžyrietis, įtariami lenko nužudymu, buvo suimti trims mėnesiams.


Susiję

Pasaulis 7213738415716007118

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2017-01-05 10:31

  joo, mums reikėtų pasimokyti iš lenkų-VIENYBĖS ir SOLIDARUMO.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Joo, reikėtų... Ne "reikėtų", REIKIA. Skirtumas yra?

   Panaikinti
 2. Lenkijoj muslimai nepasiautes ir moteru negraibys. Cia jiem ne koks Kiolnas. Jeszcze Polska nie zginela!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Na, vien dėl to labai lenkų garbinti nereiktų pradėti - nepamirškim, kad egzistuoja ir jų šovinizmas MŪSŲ atžvilgiu. ;)

   Panaikinti
  2. Pas visus jis egzistoja. Lenkai ji turi, bet ir lietuviai taipogi. Bet sitoj situacijoj pries rusus, euroliberastus ir muslimus jie musu sajungininkai.

   Panaikinti
  3. Gal tiksliau būtų sakyti - šiuo klausimu mūsų interesai sutampa. Vis dėlto, mano riešo priešas - ne visada ir nebūtinai mano draugas. O dėl to "Pas visus jis egzistoja." nesu tikras: vis dėlto, nacionalizmas ir šovinizmas - skirtingi dalykai.

   Panaikinti
  4. Atsiprašau - turėjo būti "mano priešo priešas", o ne "mano riešo priešas". :)

   Panaikinti
 3. Anonimiškas2017-01-05 13:37

  joo,aš žinau apie lenkų šovinizmą,bet šiuo atveju,mums reikėtų pasimokyti.Taip pat ,kaip ir iš žydų-šitiek milijonų arabų aplinkui,o žydai ATSILAIKO.Jei Vakarai būtų tokie ,kaip žydai ar lenkai,tai dabar nekentėtų musulmoniškų išpuolių ir nebijotų mokyklose dainuoti Kalėdinių giesmių ir valgyti kiaulienos.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Įtariu kad tarp tų mėčiusių akmenis nemažai buvo pašalpinių lenkų, kurie į kebabinę dirbti neitų...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2017-01-08 15:24

   O susimokėti už tai, ką paėmei kavinėje, nereikia? Beje, Vakaruose (Anglijoje XVI-XVII a.) už maisto vagystę kardavo net vaikus. Oi, bet tai darė ne arabai. Reiškia - gerai darė.

   Panaikinti
  2. Panašu, kad būsite paklydę - bulvarinė spauda (delfiai, komsomolk... oi, pardon - lietyrtis ir pan.) yra kitu adresu. Būtent ten jūsų itin entelektualūs komentarai yra didžiai laukiami. ;)

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item