Nyderlandai steigs fondą tarptautinėms abortų organizacijoms, netekusioms JAV finansavimo

Lilianne Ploumen Nyderlandų vyriausybė pareiškė norinti steigti tarptautinį fondą, skirtą finansuoti „prieinamumą prie nėštumo kontrolė...

Lilianne Ploumen
Nyderlandų vyriausybė pareiškė norinti steigti tarptautinį fondą, skirtą finansuoti „prieinamumą prie nėštumo kontrolės“ ir abortus besivystančių šalių moterims, praneša The Washington Post.

Užsienio prekybos ir kooperacijos plėtros ministrė Lilianne Ploumen paskelbė apie šį planą, reaguodama į JAV prezidento Donaldo Trumpo pasirašytą vykdomąjį įsaką, kuriuo panaikintas finansavimas iš JAV mokesčių mokėtojų pinigų tarptautinėms organizacijoms, atliekančioms abortus, skatinančioms kitas valstybes juos įteisinti ar pateikiančias juos kaip nėštumo kontrolės priemonę.

L. Ploumen teigia sieksianti įsteigti naują fondą, kurį finansuoti galės ir kitos šalys, verslai bei nevyriausybinės organizacijos.

Ekspertai teigia, jog D. Trumpas vykdomuoju įsaku ne tik sugrąžino vadinamąją Meksiko miesto politiką, priimtą dar prezidento Ronalda Reagano, tačiau ją dar labiau sugriežtino, sudarant galimybę finansavimą panaikinti net ir Jungtinių Tautų populiacijos fondui, finansuojančiam tokias populiacijos mažinimo programas kaip žiaurioji Kinijos vieno vaiko politika.

Parengta pagal Washingtonpost.com informaciją


Susiję

Pasaulis 3915906219947131669

Rašyti komentarą

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SKAITYKITE

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item