Vokietijoje ir Europoje tęsiasi Berlyno teroristo paieška

Likus dviem dienoms iki Kalėdų Vokietijoje ir Europoje tęsiasi Berlyno teroristo paieška. Tyrėjai dėmesį sutelkę į tunisietį Anisą Amrį (...

Likus dviem dienoms iki Kalėdų Vokietijoje ir Europoje tęsiasi Berlyno teroristo paieška. Tyrėjai dėmesį sutelkę į tunisietį Anisą Amrį (Anis Ami) - prokuratūra trečiadienį paskelbė jo paiešką. Ji paprašė gyventojų informacijos ir pažadėjo iki 100 000 eurų atlygį. Kartu perspėjama, kad 24 metų vyras „gali smurtauti ir būti ginkluotas“, informuoja agentūra AFP.

A. Amri į Vokietiją atvyko 2015-ųjų liepą, o prieš tai, italų žiniasklaidos pranešimais, ketverius metus praleido Italijoje. Jis į Italiją atvyko 2011 metais. Čia tunisietis dėl padegimo vienoje mokykloje buvo nuteistas ketverius metus kalėti.

Laikraštis „Die Welt“, remdamasis Italijos vyriausybės šaltiniai, rašo, kad A. Amri 2011-aisiais buvo suimtas Belpaso vietovėje netoli Sicilijos sostinės Katanijos. Bausmę jis atliko Katanijos ir Palermo kalinimo įstaigose. 2015 metų gegužę vyras buvo perkeltas į Kaltanisetą, kur laukė išsiuntimo. Po kelių savaičių jis buvo paleistas ir išvyko į Vokietiją.

Vokietijos tarnybos pastaraisiais mėnesiais tyrė informaciją dėl vyro pavojingumo. Pasak Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės vidaus reikalų ministro Ralfo Jėgerio (Ralf Jaeger), buvo įtariama, kad jis „ruošė sunkų valstybei pavojų keliantį nusikaltimą“. Tyrimą tada perėmė Berlyno generalinė prokuratūra.

Jos duomenimis, A. Amri nuo kovo iki rugsėjo buvo stebimas. Būta informacijos, kad jis norėjo įsigyti automatinių ginklų - „galbūt, kad vėliau su kitais nusikaltėliais įvykdytų išpuolį“, pareiškė prokuratūra. Tačiau įtarimai esą nepasitvirtino ir todėl „nebuvo pagrindo“ toliau jo stebėti.

Šią vasarą buvo atmestas A. Amri prieglobsčio prašymas. Tačiau, anot T. Jėgerio, jis nebuvo išsiųstas, nes neturėjo galiojančių dokumentų, o Tunisas pradžioje neigė, kad jis yra šalies pilietis. Išsiuntimo procesas galiausiai žlugo, nes iš Tuniso nebuvo gautas laikinas pasas. Tuniso žinybos jį perdavė tik trečiadienį, pridūrė R. Jėgeris.

Tuniso kovos su terorizmu tyrėjai apklausė įtariamojo šeimą jo gimtinėje. A. Amri Tunise buvo kelis kartus suimtas dėl su narkotikais susijusių nusikaltimų. 2011 metais jis iš Tuniso pasiekė Italiją.

Per išpuolį Kalėdų mugėje Berlyne pirmadienį žuvo 12 žmonių ir beveik 50 buvo sužeista.


Susiję

Pasaulis 4495033907298568953

Rašyti komentarą

 1. Dar papildomos info apie tą "vargšą pabėgėlį" ir Vokietijos tarnybų impotenciją: https://plus.google.com/118198014712853689988/posts/hFTnfs5h3hz

  AtsakytiPanaikinti
 2. Nežiniukas2016-12-22 11:34

  Užuojauta Vokietijos žmonėms, už jų pačių tokią išsirinktą valdžią.

  Toks jausmas, kad ten tos valdžios kaip ir nėra.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Atsakymai
  1. Iš tikrųjų, tai jie vargšai, dešimtmečiais prievartauti tiek fiziškai, tiek psichologiškai ir įtikinti, kad yra kalti dėl visų pasaulio nelaimių. Antra vertus, visi Vakarai save įtikinę, kad jie yra didžiausi visa ko kaltininkai - tiesiog vokiečiams dar ir kaltė už 2PK užkrauta, tai jiems visai blogai.

   Panaikinti
 4. Anonimiškas2016-12-23 22:52

  Naujausia informacija, jau tą teroraizerį nušovė, jau niekas nebeieško jo.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Jo, nušovė - prie Milano, Italijoj, ir dėl to, kad pirmas pradėjo šaudyti. Aišku, čia du pliusai italams: 1) kad nebijo būti apšauktais racistais, ksenafuobajs beigi islamafuobajs ir tikrina įtartinus kebabus ir 2) kad nebijo pažeisti banditų "žmogaus teises". :) O besidžiaugiantiems siūlau paskaičiuoti, kiek dar tokių alach-babachų liko ne tik Vokietijoje, bet ir visoje Europoje (ir kiek dar pakeliui) - o taip pat prisiminti mums eurosajūzo politbiuro skirtas tos faunos kvotas. ;)

   Panaikinti
 5. Anonimiškas2016-12-24 12:47

  Piks, tavo nikas geriau tiktu pikts, dėl to kad dvikojis padaras vadinamas žmogumi negali džiaugtis kad kažką nušovė, jei jis džiaugiasi tai jis matyt nėra žmogus iš didžiosios raidės, o tik besidžiaugiantis padaras.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Šitas "Anonimiško" įrašas negudriausių komentarų konkurse gal ir nelaimėtų, bet prizinė vieta - garantuota! :)
   P.S. Matau, tamstelę dar ir lengvos formos disleksija kamuoja? :)

   Panaikinti
 6. Anonimiškas2016-12-24 17:07

  Jo geriausiai, kada niekas nelaimi, bet kaip japonai sako dalyvauja, o pikts, yra tik laimėtojas, ir jaučiasi kiečiausias, tokių visada daug.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

item