R. J. Dagys: krautis politinius taškus vaikų sąskaita - neteisinga

Prieš kelias dienas rašėme apie Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymo projektą, kurį du nauji Seimo na...

Prieš kelias dienas rašėme apie Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymo projektą, kurį du nauji Seimo nariai konservatorių liberalas Mykolas Majauskas ir „valstiečių“ liberalė Dovilė Šakalienė užsimoję kuo skubiau prastumti. Jame išplečiama smurto prieš vaikus sąvoka, smurtu pripažįstant ir vaiko nepriežiūrą. Vis dėlto buldozeriu stumiamas projektas, turėjęs būti priimtas šiandien, Socialinių reikalų ir darbo komiteto iniciatyva taip ir nepasiekė posėdžių salės.

- Ar logiška, kad būtų priimtas projektas, kuriame išplečiama smurto sąvoka prieš vaikus, nepriežiūrą pripažįstant kaip smurto formą? - „Vakaro žinios“ klausė Seimo nario Rimanto Jono Dagio.

- Manau, kad tai labai pavojinga logika. Ypač kai žinome, kad trečdalis Lietuvos šeimų gyvena pakliuvusios į skurdo spąstus. Sąvoka, kuri susijusi su smurtu dėl nepriežiūros, būtų traktuojama subjektyviai, nes savivaldybėse galioja įvairūs standartai, tai akcentuoja ir Vaikų teisių kontrolieriaus įstaiga, tai mato ir ministerijos atstovai. Vaiko teisių apsaugos lygis įvairiose savivaldybėse yra skirtingas, todėl pirmiausia reikia keisti sistemą, kad atsirastų efektyvesnė priežiūros institucija, o socialiniai darbuotojai liktų pagalbos teikėjai šeimoms, kurios turi problemų. Tik tuomet būtų galima svarstyti apie sąvokos įvedimą, nes ji yra traktuojama labai subjektyviai ir silpnoms tarnyboms tai būtų vienas papildomas svertas ar pretekstas dėl tam tikrų interesų atimti vaikus iš šeimų dėl subjektyviai traktuojamos nepriežiūros. O tai, ar iš tikrųjų teisė būtų atimama dėl to, kad tėvai geria, ar todėl, kad prasčiau gyvena, sukeltų daug ginčų, kuriuos vargu ar galėtume išspręsti.

- Paskubomis įteisinusi nepriežiūrą kaip smurto formą valstybė privalėtų prisiimti atsakomybę, kad tėvai, uždirbantys minimumą ir vis tiek stokojantys pinigų, nebūtų persekiojami pripažįstant juos kaip smurtautojus?

- Taip, mes išplėstume socialinės rizikos šeimų bazę. Šiuo metu socialinės rizikos šeimų, kurios vienu ar kitu atveju galėtų sulaukti valstybės intervencijos, Lietuvoje yra maždaug 3,5 proc. O vaikų, kurie pakliūva į tam tikras rizikos grupes, yra tik 0,3 proc. Sąlygiškai tai nėra didelis dydis. O priimdami tokį projektą šiuos skaičius mes padidintume kone 10 kartų. Manau, tai yra gana rizikingas dalykas, todėl viską reikia gerai įvertinti, pamatyti, kaip veikia visa sistema. Nes dabar galime duoti šautuvą vaikui, kuris net nemoka su juo elgtis ir nežino, kaip jis veikia. Tokius subjektyvius dalykus turėtų vertinti itin stiprios tarnybos, kurių deja, Lietuvoje neturime.

- Kitaip sakant, būtų atrišamos rankos socialiniams darbuotojams priimti sprendimus, nors neaišku, ar jų kompetencija tai leidžia?

- Taip, su visomis pasekmėmis. Todėl komitetas siūlo iniciatoriams, kad jie atsižvelgtų į šiuos dalykus ir neforsuotų šių klausimų. Nes pirmiausia turime pamatyti, kaip pavyks integruoti visas nuostatas. Šitaip krautis politinius taškus vaikų sąskaita, man atrodo, yra neteisinga.

- Bet vienas iš iniciatorių - Mykolas Majauskas - jau savo socialiniame tinkle spėjo paberti kritikos jums, kad užkirtote kelią priimti įstatymą dar iki švenčių.

- Nevertinsiu jauno kolegos entuziazmo. Manau, kad laikui bėgant jis perpras įstatymų leidybą, pamatys visą sistemą, sužinos, kokie duomenys iš tikrųjų yra šioje srityje ir kokios slypi tikrosios problemos.


Susiję

Šeimos politika 2499889573223054707

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2016-12-22 10:38

  Įstatymas stumiamas todėl, kad nori susikurti biznį vaiku sąskaita, o tai ne tik gėda bet ir pavojinga.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2016-12-22 11:09

  joo,gerai,kad dar yra Seime tokių žmonių kaip p. Dagys.O šakalienė čia mums Barneverniško modelio tegul nestumia.Be to Valstybė niekada,100 procentų neužtikrins visiems aukšto gerbūvio,tai ką?,kukliau gyvenantys žmonės jau nebeturės teisės vaikų susilaukti.Ai,susilaukti tai galės,bet auginti-nebegalės.Atiduos auginti aukštesnės klasės ar geresnės veislės žmogėnams...Na,ko ne Spartos laikai.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2016-12-22 16:10

  Oi, kaip laukia barnevernrto visokio plauko iškrypėliai..,!

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2016-12-22 23:30

  Ilgai stebiu Dagio veiklą, jis tikras konservatorius, aš balsuočiau visomis rankomis už tokius- daug stengiasi ir sąžiningas, socialiai teisingas, turi vertybinį požiūrį, bet jų partijoj tokių vienetai.
  ŠAKALIENĖ savo įžūlumu ir liberalumu (gal kam atrodo,kad tai nesuderinama, bet tai tipiški tarybiniai komunistai,jų tikslas yra "aukso veršis" ), jau Youtube prieš rinkiminiuose debatuose mačiau kas per asmuo Šakalienė. Kaip galėjo Karbauskis pas save įsileisti tokius- PRIEŠINGUS TIPUS JŲ NUOSTATOM. Tai nieko bendro su teisingumu,patriotiškumu,socialumu,tautiškumu.Pastebima, kad daugumos LT partijų naujokai (o,siaube ) yra vienodi-liberalistai(ar tai "Tėv.są.",ar visi liberaliniai pavadinimai,ar "soc.demai", ar paksininkai. Jie ne skirtingi, bet TŲ PAČIŲ pažiūrų. Lyg tarybiniai laikai- viena partija kelią mums šviečia.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Tataigi..Kai Šį žmogų - Dagį-prezidentė be jokių "nuodėmių" nuėmė iš ministro, kiek laimingų žmonių buvo Lietuvoj. Tuo viskas ir pasakyta.Ačiū Doievui, kad aukso veršio garbintojams vis kas nors pakiša koją

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui su V. Sinica

Savaitės pokalbis

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item