Pagalbinio apvaisinimo klaida: 26 olandės galėjo būti apvaisintos ne tomis spermos ląstelėmis

Pagalbinio apvaisinimo klinikoje Nyderlanduose pradėtas tyrimas dėl to, kad pagalbinio apvaisinimo metu  iki 26 moterų galėjo būti apvais...

Pagalbinio apvaisinimo klinikoje Nyderlanduose pradėtas tyrimas dėl to, kad pagalbinio apvaisinimo metu  iki 26 moterų galėjo būti apvaisintos ne tomis spermos ląstelėmis, kuriomis planavo.

Dėl Utrechto universitetiniame medicinos centre įvykusios „procedūrinės klaidos“, įvykusios tarp 2015 m. balandžio ir 2016 m. lapkričio mėnesių, iki 26 porų galėjo būti apvaisintos kitos poros spermos ląstelėmis. Centro pranešime teigiama: „Apvaisinimo metu vienos gydomos poros spermos ląstelės galėjo būti panaudotos procedūroje su 26 kitų gydomų porų kiaušialąstėmis. Todėl yra galimybė, kad jos buvo apvaisintos ne planuoto tėvo sperma“.

„Tikimybė, kad klaida įvyko, nėra didelė, taip pat tai galėjo nutikti ne visoms 26 poroms, tačiau kol kas galimybės atmesti negalime. Visos poros yra informuotos“, – teigiama pranešime.

Naujienų portale „NL Times“ rašoma, kad tai galėjo nutikti dėl žmogaus klaidos: „Ant įrankio galėjo užsilikti spermos iš ankstesnės procedūros, kuri vėliau susijungė su kitų porų kiaušialąstėmis. Pastebėjus klaidą, procedūros iš karto buvo sustabdytos“.

Pusė iš 26 moterų pusė jau yra pastojusios ar pagimdžiusios. Kitos gali būti užšaldžiusios embrionus, sukurtus naudojant ne planuoto tėvo, bet nepažįstamojo spermą.

Panašių klaidų naudojant apvaisinimą mėgintuvėlyje yra nutikę ir anksčiau.

Susiję

Pažangos ideologija 5834920554526301458

Rašyti komentarą

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

KVIEČIAME ĮSIGYTI

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item