Pranciškus pakeitė net 27 liturgijos kongregacijos narius

Kardinolas R. Sarah Praeitą savaitę popiežius Pranciškus nustebino katalikus, pakeisdamas net 27 Dieviškojo kulto ir sakramentų discipl...

Kardinolas R. Sarah
Praeitą savaitę popiežius Pranciškus nustebino katalikus, pakeisdamas net 27 Dieviškojo kulto ir sakramentų disciplinos kongregacijos, vadovaujamos kardinolo Roberto Sarah, narius. Apžvalgininkai netruko pastebėti, jog šių paskyrimų tikslas - tradicinės liturgijos šalininkus bei „konservatyvesnius“ narius pakeisti „progresyvesniais“. Tai turės didelės įtakos Bažnyčios liturgijos ateičiai.

Kard. Sarah, neseniai paraginusio kunigus aukoti Mišias atsigręžus į altorių, vadovaujama kongregacija pastaruoju metu stengėsi kovoti su šiuo metu Bažnyčioje itin dažnais liturginiais iškraipymais ir pažeidimais. Ne vienas katalikų apžvalgininkas pastebi, kad šiai kongregacijos „linijai“ dabar gali ateiti galas.

Tarp naujai paskirtų kongregacijos narių yra kard. Raineris M. Woelki, šiais metais per Kristaus Kūno iškilmę naudojęs pabėgėlių laivą kaip altorių.

Prie jo prisijungs ir arkivyskupas Piero Marini, Popiežiškojo eucharistinių kongresų komiteto vadovas ir ilgametis popiežiaus ceremonijų vadovas, vėliau nušalintas Benedikto XVI. Marini buvo arkivyskupo Annibale Bugnini mokinys, o pastarasis yra radikalios liturginės reformos 1969 metais kūrėjas. Marini taip pat yra pasisakęs už tai, kad valstybės turėtų pripažinti tos pačios lyties partnerysčių institutą. Tačiau tolesnė Marini veikla kongregacijoje bus svarstoma, nes visai neseniai jis patyrė insultą.

Kitas naujasis kongregacijos narys - kard. Johnas Dew, vienas iš „progresyviausių“ veikėjų Šeimos sinode, kuriame jis agitavo už tai, kad „Bažnyčiai reikia pakeisti savo kalbėjimo būdą“ homoseksualų atžvilgiu. Jis taip pat oponavo homoseksualių lytinių santykių įvardijimui esant „blogais pačia savo prigimtimi“.

Naujųjų narių sąraše yra ir arkiv. Domenico Sorrentino, kongregacijos nariu buvęs 2003-2005 metais. Jis buvo pašalintas iš kongregacijos Benedikto XVI, nes priešinosi popiežiaus skleistai liturgijos „reformos reformos“ idėjai.

Narystę kongregacijoje prarado kardinolas Raymondas Burke'as, aukojantis tradicinę liturgiją ir drąsiai kalbantis apie Bažnyčios krizę. Ją taip pat prarado ir daugybė kitų vadinamosios „konservatyviosios“ linijos šalininkų: kardinolai George'as Pellas, Angelo Bagnasco, Marcas Ouelletas, Angelo Scola, Malcolmas Ranjithas ir Mauro Piacenza.

Italas vatikanistas Marco Tossatti tokį žingsnį įvardino kaip popiežiaus sprendimą „apvalyti“ kongregaciją nuo kard. Sarah tipo žmonių. Nors paties Sarah pašalinimas būtų sukėlęs skandalą, vis dėlto sprendimas pakeisti 27 kongregacijos narius ves į kardinolo Sarah izoliaciją ir siūlomos liturginės „reformos reformos“ idėjos blokavimą.

Parengta pagal Lifesitenews.com informacijąSusiję

Religija 9776487949626892

Rašyti komentarą

 1. Pildosi Augustino "pranašystė", kad Bergoglio apsistatys "savais" kardinolais (o šie, atitinkamai - "savais" kunigais).

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2016-11-04 20:28

  Italijoje dreba žemė ir pradeda griūti Bažnyčios. Neliko akmens ant akmens. Skaitykime naujausius Dievo Tėvo, Jėzaus Kristaus, Švenčiausiosios Mergelės Marijos Apreiškimus, skelbtus Lietuvos ir pasaulio internete. Apokalipsė.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. O kokius konkrečiai naujausius Apreiškimus pasiūlytumėte paskaityti? Gal kokią nuorodą galite įdėti:)

   Panaikinti
  2. O jūs tikite bažnyčios nepatvirtintais apreiškimais? Patariu to nedaryti, nes juos skelbti internete tiesiog finansiškai apsimoka. Daug skaitytojų, pinigai už reklamą ir panašiai..

   Panaikinti
  3. Kai Jėzus gimė ir skelbė savo mokymą, Jo mokymas irgi buvo tuometės bažnyčios ne tik, kad nepatvirtintas, bet netgi visiškai atmestas.. ir įdomu kam nuo to blogiau, Jėzui, ar tai Bažnyčiai, kuri jį atmetė:) be to Judas irgi labai mėgo svetimus pinigus skaičiuoti, apsimetęs, kad rūpinasi kitų gerbūviu:)

   Panaikinti
 3. Anonimiškas2016-11-08 00:12

  Oi, tas išdykėlis Pranciškus...

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2016-11-10 11:43

  2 Tim 3,1 Žinok, kad paskutinėmis dienomis užeis sunkūs laikai,

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2016-11-10 11:46

  Apd 20,28 Būkite rūpestingi sau ir visai kaimenei, kuriai Šventoji Dvasia jus paskyrė prižiūrėtojais, kad ganytumėte Dievo bažnyčią, kurią Jis įsigijo savo krauju.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Žinot, ką patyriau: netikram, neturinčiam Šv. Dvasios kunigui niekaip negaliu atverti širdies (ir per išpažintį, ir šiaip kalbantis). Ji tarsi suakmenėja, ir gali tik formaliai ką nors išpažinti ar pasakyti. O kai bendrauji su tikru dvasininku, širdis pro jį tarsi kiaurai patį Dievą pasiekia.
  Tad pagalvokit, ką daro tas "išdykėlis" Pranciškus.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SKAITYKITE

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item